Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2016, 09:09   #1
15jokasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Wawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Wymiana IPC, auto warzywko, PATS VIM I VIN

Witam

Pacjent to moja Fieścinka mk7 1.4 Tdci 12.2010

Postaniwiłem wymienić uszkodzony IPC, padnięty mam w nim wyświetlacz. Kupiłem drugą sztuke i zaczeło się dziać.
Oto zarys moich akrobacji:

-podczas wymiany (instalacji nowego) modułu IDS nie mógł ustawić prawidłowego vin w nowym IPC

-postanowiłem skonfigurować PATSy za pomocą IDSa i miła niespodzianka, wymóg loginu do serwerów, wymiękłem... (nie wiedziałem że tak się stanie)

-uruchomiłem Forscana i w nim szło programowanie pats do pewnego momętu, jakoś już po etapie outcode i incode operacja została przerywana podejrzewam że przez niewłaściwy vin w nowym IPC

-wpadłem na powysł że może jakieś stare oprogramowanie jest w IPC i że ogólnie powysł przeinstalowania jest super licząc że poprawi to vin, niestety lipa, wgrało najnowszą wersje pociągniętą z neta

-w akcie desperacji przywróciłem dane za pomocą Absoluita którego którego pociągło z serwerów, nie wgrywałem go z pliku. Ku mojemu zdziwieniu ta operacja ustawiła prawidłowy vin w nowym IPC

-zadowolony z akcji powróciłem do Forscana licząc że skonfiguruje PATS i zainicjuje mogół, niestety...

-każda z uzytych opcji w Forscanie odnośnie PATS w nowym IPC już z prawidłowym vin, w postępie 32% zatrzymuje się i krzyczy że obecine taka funkcja nie jest dostępna, nawet nie dochodzi do etapu outcode i incode

-auto warzywko, podłaczyłem stary IPC i auto dalej warzywko problem w PATS i VIM oczywiście

-kilkukrotnie reinstalowałem stary modół w IDSe, bo w Forscanie był problem taki sam jak z nowym modółem

-po którejś już poeracji i kombinowania W IDSie, po przejściu na Forscana w PATS udało mi się zainicjować stary IPC auto ożyło


****
Nie wiem dlaczego nie mogę w żaden sposób ingeroać w PATS w nowym IPC, coś mocno mi mówi że dzieje się tak dlatego że zaktualizowałem nowy IPC do najnowszej wersji oprogramowania.
Przed aktualizacją mogłem zaingerować w PATS nowego IPC lecz vin był nieprawidłowy i pewnie dlatego przerywało operacje.

Przy uzyciu plików kalibracyjnych próbowałem wgrać starszą wersje lecz IDS upiera się że nie ma nowszej wersji dla IPC. Kombinowałem na wiele różnyc sposobów i poległem.

Dodam że jestem świeżym posiadaczem urządzenia współpracującego z IDSem. Pomoże mi ktoś z rozwiązaniem problemu?

Mam na myśli jakiś downgrade softu w nowym IPC żeby znowu Forscanem mieć możliwośc ingerowania w PATS lecz IDS upiera się że nie ma nowszej wersji.

Przerzucałem pliki konfiguracyje po folderach IDSa i nic. Mam zbyt małą wiedze praktyczną na temet IDSa. Jeśli zajdzie konieczość zapłace za naprowadzenie mnie na włąsciwe tory.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 13-09-2016 o 12:11
15jokasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 20:21   #2
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Wymiana IPC, auto warzywko, PATS VIM I VIN

Z czym uzywasz ids'a? Jaka wersja idsa? Skad masz incode?
Poprawna procedura:
Podpinasz sie do auta na starym liczniku, przechodzisz na instalacje ipc, wykonujesz polecenia podane przez idsa.
Nastepnie robisz synchronizacje modulow i kodowanie kluczy.

Jak chcesz przywrócić stary ipc to skasuj klucze i je zakoduj ponownie.
Robilem tak kilka razy i nie mialem z tym problemow ids v86
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 12:17   #3
15jokasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Wawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana IPC, auto warzywko, PATS VIM I VIN

Używam go z XVDIAG VCX a ids v 101.xx albo v 98.xx incode generuje kalkulatorem online.
W wersjach IDS v101 i v98 przy programowaniu pats nie wyświetlają się outcodes tylko program musi połączyć się z serwerami w celu zalogowania. Dlatego do pats używam forscana.

Na starym IPC programowanie PATS śmiga bez problemu, a na nowym IPC zatrzymuje procedure i informuje że ta metoda nie jest jeszcze dostępna.

Nowy IPC (05.2011) jest fizycznie trochę nowszy od starego (12.2010) z tego co się orientowałem w pats to nastąpiła zmiana w połowie 2010r i nie ma już 8znakowych outcode tylko mają więcej znaków 12-16 zależy jak na to patrzeć. Podejrzewam że taka wersja pats jest już w nowym IPC i dlatego forscan wywala komunikat że funkcja jeszcze nie dostępna.

Tylko skoro zmiana PATS była w drugiej połowie 2010r a moj stary IPC jest z 12.2010 to też nie powinien działać w programowaniu PATS 8znakowym, a jakimś trafem ma jeszcze starą wersje, takie są moje refleksje na ten temat.

Czy u Ciebie w wersji v86 też IDS musi się zalogować na serwery czy pokazuje Ci okienko z outcode i incode? Jeśli jeszcze wyskakuje okienko z outcodes incodes to czy obsługuje nowszą wersje PATS?
15jokasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 00:15   #4
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Wymiana IPC, auto warzywko, PATS VIM I VIN

V86 pokazuje outcode a jak probowalem v91 to juz chcial neta.
Kodowalem licznik z 2012 w fiescie z 2008 i nie bylo problemow.
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 09:24   #5
15jokasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Wawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana IPC, auto warzywko, PATS VIM I VIN

To teraz mocno mi popsułeś teorie, masz jakiś namiar na V86 z cukierkami? Bo męczyłem się trochę i nigdy nic ciekawego nie znalazłem. Muszę spróbować tej wersji czy mnie poratuje.
15jokasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 20:24   #6
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: Wymiana IPC, auto warzywko, PATS VIM I VIN

Probowales skasowac i zakodowac klucze do starego ipc?
__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 22:21   #7
15jokasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Wawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana IPC, auto warzywko, PATS VIM I VIN

Do starego IPC nawet forscanem idzie robić wszystko z kluczami a z tym nowym jest opór. Ogarnąłem jakąś v86, niby hula niby nie, nie działa mi programowanie modułów itd ale daje dostęp do pats bez neta. I co rzuciło mi się w oczy na nowym IPC to, że początek outcode to 5044... I żaden znany mi kalkulator nie da rady, dla starego IPC początek outcode to 0044... Lub 0040...

Trochę mi nr części nowego IPC nie pasuje w tym wszystkim C1BT 10849 AAG nie powinno byc czasem 8A6T 10849 xx?
15jokasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.