Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2013, 21:55   #111
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie odnośnie podmiany zegarów, bo nie mogę znaleźć. Do Diesela z manualem muszą być zegary od diesela z manualem, ale czy pojemność gra rolę?
Czy zegary od 2.0TdCi spasują do 1.6TdCi?
Manual nie ma znaczenia, pojemność nie ma znaczenia, zegary muszą być od diesla do diesla i od benzyny do benzyny.
Tak na prawdę to nie ma też znaczenia, różnią się tylko samymi nakładkami na tarcze, bo reszta jest taka sama. Podobnie - mogły by być od anglika (bo w środku są takie same) gdyby mieć nakładki na tarcze i je zamienić.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 21:59   #112
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

A to zupełnie zmienia postać rzeczy. Jeszcze tylko jedno pytanko - te zegary z dużym wyświetlaczem, to chodzi o takie z prostokątnym sięgającym praktycznie pod wskaźniki temperatury silnika i paliwa w baku? Próbowałem coś znaleźć tego typu i bida straszna na Alledrogo i na ekupcu.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 21:59   #113
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał marcci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy te wejście (żółta strzałka) jest połączone tym z pierwszego rys. (czerwona strzałka)???.
Schemat połączeń taśmy jest na załączonym kawałku schematów. Piny złącza ze zdjęcia (nosi numer C896) 3, 8 i 9 nie są normalnie wykorzystane a powinny być przeprowadzone na druga stronę taśmy. Można je użyć do celów podświetlenia.

Bump:
Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to zupełnie zmienia postać rzeczy. Jeszcze tylko jedno pytanko - te zegary z dużym wyświetlaczem, to chodzi o takie z prostokątnym sięgającym praktycznie pod wskaźniki temperatury silnika i paliwa w baku? Próbowałem coś znaleźć tego typu i bida straszna na Alledrogo i na ekupcu.
TAK na oba stwierdzenia (że bida też...).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Taśma.jpg (32.7 KB, 102 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 22:24   #114
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to zupełnie zmienia postać rzeczy. Jeszcze tylko jedno pytanko - te zegary z dużym wyświetlaczem, to chodzi o takie z prostokątnym sięgającym praktycznie pod wskaźniki temperatury silnika i paliwa w baku? Próbowałem coś znaleźć tego typu i bida straszna na Alledrogo i na ekupcu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz duży i mały
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 11:28   #115
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał marcci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
chciałem się zapytać o sprawę podświetlenia klawiszy tempomatu a głównie o poprowadzenie przewodu do tego podświetlenia poprzez taśmę w kierownicy.
Na pierwszym rys. widać kostkę w kierownicy z 5 pinami w tym jeden zaznaczony czerwoną strzałką jest wolny, tak samo z drugiej strony, jest kostka z 9 wejściami , przy założeniu tempomatu( 2 czerwone strzałki), pozostają 3 wolne, 2 piny (kolor niebieski) mają kolor złoty i są chyba od poduszki(dwustrzałowej itp) u mnie nieaktywne i z mojego rozumowania pozostaje wolny 1PIn -strzałka żółta. I moje pytanie ? czy te wejście (żółta strzałka) jest połączone tym z pierwszego rys. (czerwona strzałka)???
nie chce rozbierać tej taśmy bo nie wiem czy potem uda mi się to złożyć a może Ktoś z forumowiczów się w tym orientuje.
wtedy nie trzeba by ciągnąć dodatkowych kabli co zupełnie eliminuję założenie takiego podświetlenia. Plus z przełącznika od świateł minus z kierownicy.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu jest wątek o podgrzewanej kierownicy, może oblukaj jak oni tam dociągają zasilanie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 12:59   #116
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu jest wątek o podgrzewanej kierownicy, może oblukaj jak oni tam dociągają zasilanie
Przez podane przeze mnie wolne piny 8 i 9... W kierownicy wychodzi na pinach zaznaczonych na 2 fotce
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zasilanie.jpg (19.8 KB, 172 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zasilanie-wy.jpg (32.8 KB, 166 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-02-2013 o 13:15
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 22:04   #117
marcci
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 59
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

dzięki za lekturę i informację, poczytam , podłącze i dam znać jak wyszło(jak będzie ładnie oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Pozdrawiam
marcci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 18:20   #118
marcci
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 59
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

bawiłem się trochę podświetleniem klawiszy tempomatu i oto co wyszło; trochę nie bardzo tzn. klawisze nie podświetlane(wiadomo nic się nie zrobi) ale myślałem o większym widocznym efekcie ich podświetlenia z góry, wyszedł za to ciekawy efekt podświetlenia widoczny z perspektywy pasażera(trochę tuningowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01427.jpg (83.4 KB, 230 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC01428.jpg (86.6 KB, 240 wyświetleń)
marcci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 18:38   #119
JJCube
ford::average
 
Avatar JJCube
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Focus C-Max Panther Black
Silnik: 2.O TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał marcci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bawiłem się trochę podświetleniem klawiszy tempomatu i oto co wyszło; trochę nie bardzo tzn. klawisze nie podświetlane(wiadomo nic się nie zrobi) ale myślałem o większym widocznym efekcie ich podświetlenia z góry, wyszedł za to ciekawy efekt podświetlenia widoczny z perspektywy pasażera(trochę tuningowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Myślałem też nad wyfrezowaniu w klawiszach otworów w kształcie oznaczeń ( po obrysie mogą wyjść troszkę większe - zależy od narzędzia - np. wiertło dentystyczne)
i późniejsze zalanie ich białym lub przeźroczystym klejem dwuskładnikowym.
Pod spód diody jak kolega wyżej.

Trochę dłubaniny ale efekt powinien wyjść jakby było to fabrycznie zrobione.

Ostatnio edytowane przez JJCube ; 26-02-2013 o 22:49
JJCube jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 22:25   #120
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał marcci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bawiłem się trochę podświetleniem klawiszy tempomatu i oto co wyszło
mówiąc szczerze, to lepiej wygląda to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.