Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2016, 17:52   #1
MadmanPL
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 30-05-2016
Skąd: Farnham
Model: 1.6 TDCI
Silnik: Zetec
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Zawieszenie - Wasze opinie/odczucia

Witam wszystkich fanów Forda Focusa!

Jako, że jest to mój pierwszy post tutaj - pragnę wszystkich z góry Pozdrowić.

Kupiłem tydzień temu (mieszkam w UK) Forda Focusa - pierwsza rejestracja 2014r luty. A więc samochód dwu latek.

Jak nóweczka, z przebiegiem - UWAGA! 15tyś mil. Czyli jakieś 23 tysiące KM. Poprzedni właściciel był Wojskowym, ułożony, konkretny gość się wydawał, raczej nie wydaje mi się, żeby bawił się w kręcenie "licznika".

No, ale do rzeczy - chodzi mi oto, że wcześniej miałem Forda Focusa 1.8 TDCI LX i również jeździło mi się tym samochodem dobrze, ale chciałem spróbować nowego Focusa z racji, że jest piękny, dobry, ekonomiczny itd.

Mam tylko jedno "ale" - czy mi się tylko wydaje z racji przesiadki na nowy samochód, że te auto ma jakieś takie delikatne zawieszenie? Na nierównościach jakby te auto drgało/czuło każdą dziurkę. Nie wiem... sam, może dlatego, że jest na 17' calówkach też wpływa na to? Chciałbym Wasze odczucia poznać co do tego modelu, jego zawieszenia itd.

Auto prawdopodobnie jest jeszcze na gwarancji (3 lata?). Przy okazji więc zapytam, czy są w takim razie jakieś możliwości/free check samochodu, jego stanu i w ogóle?

Dzięki za Wasze odpowiedzi!

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez MadmanPL ; 30-05-2016 o 22:30
MadmanPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 18:11   #2
mfraczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: Focus III
Silnik: 105 KM
Rocznik: 2014
Postów: 58
Domyślnie Odp: Zawieszenie

Wydaje mi się, że twoje odczucia są poprawne. Mam mk3 od nowości i zawsze był taki lekko drżący na wybojach, może jest ciut za twardy na miasto. Ale za to jak już wjedzie na równą drogę z zakrętami... miodzio!
mfraczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:32   #3
MadmanPL
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 30-05-2016
Skąd: Farnham
Model: 1.6 TDCI
Silnik: Zetec
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zawieszenie - Wasze opinie/odczucia

Zmieniłem nazwę tematu delikatnie.

No właśnie, niemalże czuje każdą dziurę/nierówność. Po prostu buja trochę samochód, zwyczajnie "czuć" wsio jak leci. Natomiast na prostej drodze/ autostradzie auto leci.

Chociaż jakiś potwór prędkości to też nie jest, ale trzeba przyznać, że jest to solidne auto!
MadmanPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:36   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Zawieszenie - Wasze opinie/odczucia

Zgadza się. MK3 w moim odczuciu też jest bardzo czuły ale dobrym znaczeniu. Auto po prostu czuć a nie ze robi hałas ale nie wiesz dlaczego
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2016, 07:15   #5
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Zawieszenie - Wasze opinie/odczucia

Ja w mk3 po UFO Hondy czuję się jak w poduszkowcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś pisze, że czuć każdą dziurkę to chyba jeździł wcześniej francuzem z hydropneumatycznym zawiasem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - na dodatek lekko i spokojnie prowadzi się przy wysokich prędkościach, więc narzekanie w tym przypadku to grzech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na dodatek zawias jest trwały i nie wymaga remontu co 20 tys. km jak w Alfach....

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 31-05-2016 o 07:24
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.