Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2021, 10:48   #21
jumper3
ford::beginner
 
Imię: K
Zarejestrowany: 09-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: fiesta
Silnik: 1.0 EB 100km
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Cytat:
Napisał Wasabi88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałeś kamerę IMPA z tej z końcówką AX na BX/CX czy udało Ci się włączyć rozpoznawanie znaków na tej podstawowej kamerze? Podobno na CX da się jeszcze uruchomić pre-collision. Co rozumiesz przez to, że brakowało wiązki do ekranu, a kolega mayak sobie poradził? Dokładaliście oryginalną wiązkę, która idzie w podłodze czy coś rzeźbiliście?
Odpaliliśmy na CX (miałem AX) Rozpoznawanie znaków działa. Nie odpalaliśmy pre colision. Docelowo nie wykluczam, że wleci radar na przód aby był pełny. Co do wiązki. Zdobyłem tylko wiązkę klapy (kamera - klapa). Resztę trzeba było dorabiać.

jumper3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 11:09   #22
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

wydaje mi się, że precollision jako stand-alone (czyli bez radaru, czyli do 120km/h) to potrafi nowa kamera IPMA (ozn zaczynające się od L) w wersji C a nie stara (oznaczenie zaczynające od H)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 07:18   #23
FocST
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: pod Krakowem
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się, że precollision jako stand-alone (czyli bez radaru, czyli do 120km/h) to potrafi nowa kamera IPMA (ozn zaczynające się od L) w wersji C a nie stara (oznaczenie zaczynające od H)
Czy ta kamera jest kompatybilna z Fiestami MK8 z rocznika 2019? Z tego co kojarzę to ona pojawiła się dopiero w 2020 (oznaczenie zaczynające się na L).
FocST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2021, 09:48   #24
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

prawdopodobnie jest tak jak piszesz - dla pewności to trzebaby zrobić eksperyment Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps.
rocznik 2019, jeśli wyprodukowany po wakacjach to już MY2020
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 10:29   #25
FocST
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: pod Krakowem
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

moze kiedyś spróbujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moja to wersja z MY2019 seria 36 - Sync 2.5.

Na razie to co udało mi się zrobić bez żadnego kombinowania z dokładaniem kabli itp:

- autolock
- wymiana zwykłych lamp na lampy z paskiem LED i ich aktywacja
- dodanie tempomatu
- wymiana kamery z przodu - aktywacja rozpoznawania znaków, itp
- czujnik deszczu
- wymiana tunelu środkowego na wersje z podłokietnikiem (polecam)

to co mi zostało to kamerka tylna, i lusterko wsteczne fotochrom - ale tutaj już jest kombinowanie z dokładaniem kabelków.... Robiłem to już w Focusie ale to że auto jest jeszcze na gwarancji - to wole poczekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FocST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 11:32   #26
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

czujnik deszczu - miałeś tylko czujnik do automatycznych świateł?
jaki czujnik założyłeś?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2021, 21:17   #27
jumper3
ford::beginner
 
Imię: K
Zarejestrowany: 09-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: fiesta
Silnik: 1.0 EB 100km
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

to co mi zostało to kamerka tylna, i lusterko wsteczne fotochrom - ale tutaj już jest kombinowanie z dokładaniem kabelków.... Robiłem to już w Focusie ale to że auto jest jeszcze na gwarancji - to wole poczekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

Lusterko to nie problem. Nie sądzę aby w ASO ktoś zdejmował lampkę. Lusterko 1 i 3 pin. 12 po stacyjce oraz masa jest w lampce U mnie 1 z prawej masa, najbliżej tego plus (3 albo 4 piny pomiędzy są wolne). Wszystko ładnie się chowa pod plastikiem, wygląda jak oryginał. U mnie wleciało. Jazda wieczorem stała się przyjemniejsza.
jumper3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2021, 07:16   #28
FocST
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: pod Krakowem
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik deszczu - miałeś tylko czujnik do automatycznych świateł?
jaki czujnik założyłeś?
Tak, Mialem sensor z końcówka BB, a on jest tylko do świateł. Te z końcówkami AD (G3GT-17D547-AD) są tez z czujnikiem deszczu....

Bump:
Cytat:
Napisał jumper3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to co mi zostało to kamerka tylna, i lusterko wsteczne fotochrom - ale tutaj już jest kombinowanie z dokładaniem kabelków.... Robiłem to już w Focusie ale to że auto jest jeszcze na gwarancji - to wole poczekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lusterko to nie problem. Nie sądzę aby w ASO ktoś zdejmował lampkę. Lusterko 1 i 3 pin. 12 po stacyjce oraz masa jest w lampce U mnie 1 z prawej masa, najbliżej tego plus (3 albo 4 piny pomiędzy są wolne). Wszystko ładnie się chowa pod plastikiem, wygląda jak oryginał. U mnie wleciało. Jazda wieczorem stała się przyjemniejsza.[/QUOTE]

hmm ale to podłączyłeś bez sygnału "cofania" - dla mnie to mus, bo wieczorem często wycofuje i korzystam z lusterka - a przy fotochrom jest masakra...

BTW - czy ktoś z Was wie jaki numer części mają lusterka fotochrom do Fiesty MK8? Na Alle jest ich multum i każdą ma inny numer AU5A, H1BB, BU5A itp...kiedyś się naciąłem na wersję lusterka fotochrom z wtyczka która miała chyba 8 kabelków i za nic nie mogłem znaleźć który za co odpowiada...od tego czasu leży w szafie, i chyba będę szukał wersji ze zwykła wtyczką 3 wtykową....

Ostatnio edytowane przez FocST ; 29-04-2021 o 07:29
FocST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2021, 11:57   #29
jumper3
ford::beginner
 
Imię: K
Zarejestrowany: 09-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: fiesta
Silnik: 1.0 EB 100km
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

BTW - czy ktoś z Was wie jaki numer części mają lusterka fotochrom do Fiesty MK8? Na Alle jest ich multum i każdą ma inny numer AU5A, H1BB, BU5A itp...kiedyś się naciąłem na wersję lusterka fotochrom z wtyczka która miała chyba 8 kabelków i za nic nie mogłem znaleźć który za co odpowiada...od tego czasu leży w szafie, i chyba będę szukał wersji ze zwykła wtyczką 3 wtykową....[/QUOTE]

Nie powiem Ci, czy akurat moje jest odpowiednie, bo nie miałem kostki i wpiąłem się w instalacje. Oczywiście wstecznego nie podłączałem. Osobiście nie widzę takiej potrzeby. Żona jako główny użytkownik też nie widzi problemu. W naszym przypadku chodzi bardziej chodzi o komfort w czasie podróżowania wszak do cofania ma od jakiegoś czasu kamerę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale subiektywnie uważam, że nie jest ciemno. Zdjęcie zrobione w garażu podziemnym przy słabym oświetleniu. Uważam, że widać bardzo dobrze
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jumper3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2022, 08:38   #30
Malchiki
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 178
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania

Witam, prześledziłem temat i chciałbym się upewnić - czy w Sync 2.5 można zamontować kamerę cofania OEM? Rozumiem że bez linii skrętnych ale to nie problem...
Czy zasada podłączenia podobna jest jak w sync3 (podłączałem w Focusie już)
Malchiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.