Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2023, 12:30   #1
Parafara
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-11-2014
Skąd: Skierniewice
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Question Wymiana zawieszenia

Czesc Wszystkim!

Moj staruszek ma juz ponad 380tys na liczniku, choc wciaz jest w bardzo dobrym stanie. Sentymentalna wartosc samochodu bardzo wysoka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Planuje wymianne wszystkich (przod i tyl) amortyzatorow wraz z mocowaniami oraz sprezyn. Zalezy mi na dosc sztywnym zawieszeniu, gdyz w wiekszoci uzywam dobrych, szybkich i bardzo kretych drog. Oczywiscie nie zalezy mi na jakims sportowym obnizaniu podwozia. Czy mozecie polecic mi jakas sprawdzona firme dla tych podzespołów, może konkretne modele, które moglbym zamontowac? Zalezy mi raczej na renomowanych firmach. nic z allegro.
Czy o czyms jeszcze musze pamietac?

Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za pomoc.

Parafara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2023, 06:01   #2
xman17
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Ford Transit t300 Trend
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: '11/115KM
Postów: 185
Domyślnie Odp: Wymiana zawieszenia

Ja jakiś czas temu miałem starego civica. Robiłem go od podstaw ale nim zacząłem miałem tulejki do zmiany. Kupiłem wiec jakieś tam gumki nie tanie i nie oryginalne bo cena zabijała już wtedy. Wytrzymało to u mnie pół roku... pogrzebałem po necie i jak auto odbudowywałem to kupiłem poliuretan z Olkusza. Choć dużo było ludzi co mówiło, że to syf itd (najczęściej mówili to ci co tego nie mieli lub ci co kupowali najtańszy poliuretan a używali tego na torze...).
Kupiłem najbardziej miękki czerwony zbliżony twardością do oryginału l. Zamontowałem to sam i o dziwo nic przez 8 lat nie zaskrzypiało, nic nie pękło i auto jeździło bez problemu.

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
xman17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 09:49   #3
Parafara
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-11-2014
Skąd: Skierniewice
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana zawieszenia

Hej. Dzieki za komentarz. Ja raczej poliuretanow nie bede montowal, za to zdecydowalem sie na obnizajace o 30mm sprezyny Einbacha oraz amortyzatory Sachsa (polecone przez mechanika). Razem z mocowaniami i gumowymi oslonami amortyzatorow wyszlo 2,4tys. Jeszcze tylko trzeba zamontowac.
Troche sie boje ze po tylu tysiacach kilkometrow przejechanych tym samochodem nie bede mogl sie przyzwyczaic do nowego zestawienia, ale zobaczymy.
Parafara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 14:34   #4
filip.amator
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2019
Model: C-MAX
Silnik: 1.6EB 150PS
Rocznik: 2012
Postów: 51
Domyślnie Odp: Wymiana zawieszenia

Jesli zawieszenie nie bylo ruszane to moze byc problem z odkreceniem srub, u mnie musieli wycinac drazki bo nie dalo sie nawet po podgrzaniu odkrecic.
filip.amator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2023, 14:06   #5
zheng
ford::amateur
 
Imię: zheng lili
Zarejestrowany: 20-09-2023
Skąd: new york
Model: bmw
Silnik: bmw
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana zawieszenia

Find out why [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dating sites have gained priority in the European men's community
zheng jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
amortyzatory , sprężyna , wymiana amorków , zawieszenie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.