Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2018, 19:24   #101
matti393
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-10-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 173
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Spróbuję tak zrobić aczkolwiek nie wiem czy tu jest problem z ładowaniem bo sam mierzyłem jakie są prądy łądowania, i były ok podejrzewam że elektryk również to zrobił, tutaj jest pewnie jakiś problem z komputerem który uaktywnia samoczynnie odbiorniki prądu, aczkolwiek restet BCM może coś pomoże, ja to tak rozumiem aczkolwiek mogę się mylić....

__________________
§23
matti393 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 11:39   #102
matti393
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-10-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 173
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Reset BCM-ładowanie nic nie pomógł po jakimś czasie znowu aku rozładował się na postoju, a właściwie coś go rozładowało....
__________________
§23
matti393 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 12:27   #103
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Jakaś przypadłość tych Focusów. A sprawdzałeś złącze na BCM-e? podobno któreś zacieka i śniedzieje przez co lubi rozładować aku. Ostatnio u mnie też był dziwny myk - padło mi aku w październiku (rozładowało go do 6,5V ). Kupiłem nowy, doładowałem, założyłem do auta, zrobiłem adaptację BCM co do wymiany akumulatora i ... , po idealnie miesiącu auto martwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , aku ma 8,5V. Wyciągnąłem miałem zawieść na gwarancji, ale podłączyłem pod prostownik i po 16h aku jak nowe. Pomierzyłem, posprawdzałem wszystko w aucie i nic nie wskazuje na problemy z poborem prądu, uśpieniem samochodu czy ładowaniem. Od tego incydentu mam już 3-tygodnie i nic się nie dzieje - ciekawe ?
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 12:40   #104
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

U mnie z dnia na dzień aku martwe ( ok 8 V ) .
Po odpaleniu od kabli od razu miernik pokazywał prawidłowe napięcie , zgasiłem po minucie i już aku miał 12.6 , samochód sam zapalał
Finalnie stało się tak ze 3 razy i wymieniłem na nowy . 3 miesiące już spokój. W sklepie sprawdzali mi aku i stwierdzili , że stan bardzo dobry , mimo to wymieniłem.

Tutaj raczej nie szukałbym winy z akumulatorami , a komputerem , prądem itp.

PRzecież gdy aku ma 8V to w minutę nie naładuje się do pełna i nie zapali sam .

Coś w tych focusach jest na rzeczy
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 14:54   #105
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Jak są takie problemy a jesteś pewien za aku i nie dokładałeś urządzeń "obcych" do auta to pierwsze co zerknął bym na złącze C6 BCM, później dopiero szukał bym dalej.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 15:24   #106
orczyk5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-06-2005
Model: Focus HB
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 170
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Ja miałem w poprzednim samochodzie sytuację, że mi się zwarcie na celi robiło.Wszystko było ok jak jeździłem codziennie. Jak postał kilka dni martwy. Po wymianie aku problem zniknął
orczyk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 16:33   #107
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Tylko tutaj jest z dnia na dzień i z tego co zrozumiałem to zupełnie bez reguły
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 19:19   #108
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Dołożę swoje dwa grosze. Kupiłem nowego focusa w 2012r. i po kilku tygodniach zaczął mi zdychać akumulator, tak jak piszecie z dnia na dzień bez żadnych objawów. Sprawdzany był trzy razy w serwisie, robiono wszelakie pomiary i wszystko było ok., tylko aku niedoładowany. Pytano mnie czy eksploatuję auto na krótkich trasa etc., akurat u mnie było 100km dziennie na trasie, więc powinien byc doładowany. W końcu panowie z serwisu powiedzieli, że pomimo iż test komputerowy aku pokazuje, że jest sprawny to wymienią go na próbę i przy okazji wsadzili mi nieco większy, stwierdzając, że to prądożerne auto i nie zaszkodzi zwiększyć. Przejeździłem na nim 5 lat, pół roku temu zmieniłem na nowy, a problem nigdy więcej nie powrócił. Więc może być czasami tak, że aku niby jest sprawny... a nie jest.
Może moja historia coś wam pomoże, drodzy towarzysze niedoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 20:54   #109
Ansgar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Witaj!
Piszesz że słyszysz pompę paliwa,
Może przekaźnik pompy się "skleja" co jakiś czas i to powoduje Twój problem?
Ansgar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 17:46   #110
matti393
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-10-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 173
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Hmm, tylko ta pompa nie załącza się jeszcze przy wysiadnieciu z auta bo raczej bym to usłyszał tylko musi coś tą pompę wzbudzać, aczkolwiek nie zaszkodzi sprawdzić, wiesz może gdzie znajduje się przekaźnik od pompy paliwowej?

Bump: Widzę że coraz więcej osób zaczyna zgłaszać podobny problem, szczególnie juri2069 twój opis pasuje idealnie do mojego. Aku rozładowany do niskiego napiecia a po odpaleniu auta z kabli po kilku minutach już sam odpala. Zauważyłem jeszcze że zdarzyło mi się w ciągu conajmniej 2 lat użytkowania że w trasie zapaliła się kontrolka od akumulatora. Więc musiała wystąpić jakaś anomalia a więc spadek napięcia ale alternator doładował momentalnie aku i kontrolka samoczynnie zgasła. Sytuacja taka zdarzyła się może 2, 3 razy. Mam nadzieję że wspólnie uda nam się dojść do przyczyny tego stanu rzeczy....
__________________
§23
matti393 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.