Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2021, 06:56   #21
dawid13u
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-07-2021
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyciek oleju

Witam, odkopię trochę temat

Zapocenie na łączeniu pokrywy zaworów z każdej strony. Na razie wymieniłem opaskę odmy, bo tam widać było jednoznacznie świeży wyciek.

Obwodowo na pokrywie nie jest źle ale zastanawiam się czy nie wymienić uszczelki, nie wiem czy warto wymieniać, czy to coś pomoże??

Poniżej zdjęcia z silnika jak i nowej uszczelki.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Pozdro


Ostatnio edytowane przez dawid13u ; 16-07-2021 o 07:08
dawid13u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2023, 14:47   #22
Mariup4p
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Lipsko
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wyciek oleju

Witam . U mnie po trasie ubyło trochę oleju . Wysiadam z auta patrzę a tylna klapa uwalona w oleju . W sumie to do okoła auta na karoserii są ślady oleju silnikowego . Jeszcze nie wiem skąd aż tyle.cieknie .
Jest zapocenie na tym wężyku od odmy ale to chyba nie aż tyle by wywalało .

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Mariup4p ; 02-12-2023 o 14:55
Mariup4p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2023, 16:36   #23
Mariup4p
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Lipsko
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wyciek oleju

Okazało się że filtr oleju był chyba za słabo dokręcony bo był popprsrtu lekko odkręcony.
No i tak przypatrzylem.sie to pompa CR oczywiście się poci ale to narazie jeszcze nie będę ruszał .

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Mariup4p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2023, 17:33   #24
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: Wyciek oleju

Nie wiem jakiej firmy filtr oleju masz, ale filtry FEBI maja skłonność do odkręcania się. Prawodobonie uszczelka gumowa jest zrobiona ze zbyt twardej gumy. Stało sie to u mnie, stało się to w Mondeo kolegi. Oryginalny filtr Forda na ford-esklep.pl kosztuje ~45 pln (10 Euro) !! - i jeszcze żaden mi się nie odkęcił !
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2023, 19:40   #25
rybix
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-03-2023
Model: MKV
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wyciek oleju

Cytat:
Napisał Mariup4p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazało się że filtr oleju był chyba za słabo dokręcony bo był popprsrtu lekko odkręcony.
No i tak przypatrzylem.sie to pompa CR oczywiście się poci ale to narazie jeszcze nie będę ruszał .

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Nie wiem czy piszesz o mk4 czy mk5 ale w moim mk5 dw10f 180 (automat PS) kw przerabiam wycieki/zapocenia od kiedy kupiłem. Wszystko mniej więcej w okolicach 200 tys. przebiegu:
1) najpierw na łączeniu skrzyni z silnikiem zapocenie - wymiana uszczelniacza wału, pokrywy sprzęgła i uszczelki półosi,
2)po niecałych 10 tys. patrzę znowu mokre, wykluczając to co już wymienione, patrząc do góry silnika widzę mokrą pompę cr, patrząc od góry silnika widzę mokre w okolicach pompy vacum, lekko spocona rurka odmy i dolotu turbiny - próba uszczelnienia pompy cr nieudana z uwagi na wytarte króćce paliwowe i lekki luz - czyli nowa pompa po regeneracji, uszczelnienie pompy vacum, nowa rurka odmy i na wszelki wypadek nowa uszczelka pokrywy zaworów i oczywiście wszystkie niezbędne części związane z pompą cr tj. przewód paliwowy, przelewy, filtr paliwa
3) w tym samym czasie oczywiście niedokręcony nieoryginalny filtr oleju (ale z niego nie ciekło) ale za to ciekło z korka oleju (nie została wymieniona uszczelka przy wymianie).

Teraz obserwuję co się będzie działo, wydając tyle kasy na uszczelnianie. Przed zakupem słyszałem i czytałem,że coś się może pocić ale myślę, że to przesada. Oczywiście można było tego nie ruszać i dolewać olej ale jednak wymaga się trochę więcej od auta za większą kasę. Więc proponuję albo tam nie zaglądać albo nie ma końca.

Natomiast jak Ci ochlapało tylną klapę to wątpię, że to przez filtr oleju. Jeśli mówisz o MK5 to te wycieki, o których wspomniałem wyżej będziesz widział na elementach silnika (nawet na osłonach przewodów i elementach zawieszenia).
rybix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2023, 20:39   #26
Mariup4p
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Lipsko
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z silnika

No jest tak że poci się. Przewody odmy . Ale to niedużo . Poci się napewno pompa CR. Tu już widać większe pocenie ponieważ już jest trochę skrzynia uwalona od góry. Także trzeba będzie się tym zająć . No z filtra oleju ewidentnie kapało i to całkiem nie mało .Klapa była uwalona trochę olejem no bo wracałem autostrada i prędkości były nie takie małe .
Tak chodzi o MK5.
Właśnie co do filtra to mechanik coś kręcił nosem żeby tej firmy nie kupował .
Ale no dobra teraz zamówię oryginał i nie będę kombinował . Filtr się poluzował od wymiany oleju po jakiś 3 tys km .

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Mariup4p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2023, 21:02   #27
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,605
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z silnika

Na swoim kanale na YT, znany i lubiany Alan Howatt sugerował iż filtry oleju w dw10f należy porządnie dokręcić bo lubią się odkręcać. Mowa była również o oryginalnych filtrach. Ja zawsze dokręcałem ręką mocno, nigdy się nie poluzował, teraz robię tak jak na obrazkach na filtrze czyli ręką ile się da a następnie 3/4 obrotu narzędziem specjalnym. Nic nie cieknie ale też nic nie ciekło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2023, 12:33   #28
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Wyciek oleju

U mnie po kilku tysiącach też zauważyłem zapocenie na filtrze oleju po zmianie, filtr oryginalny ford. Widocznie trzeba mocniej dokręcać niż w innych silnikach.

Po zakupie miałem taki wyciek z pompy CR że kończył się na tylnej osi całe podwozie zakonserwowane, mieszanka ropy (połamane plastikowe przewody do pompy) i oleju z tej małej przekładni i pompy (choć było uszczelniane 30tkm temu przez mechanika podobno nawet faktura jest jak widać nieskutecznie)

Cytat:
Napisał rybix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najpierw na łączeniu skrzyni z silnikiem zapocenie - wymiana uszczelniacza wału, pokrywy sprzęgła i uszczelki półosi,
.

Niestety pewnie to też był wyciek z pompy tylko lał się przez łączenie skrzyni z silnikiem.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2024, 16:21   #29
rybix
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-03-2023
Model: MKV
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wyciek oleju

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie po kilku tysiącach też zauważyłem zapocenie na filtrze oleju po zmianie, filtr oryginalny ford. Widocznie trzeba mocniej dokręcać niż w innych silnikach.

Po zakupie miałem taki wyciek z pompy CR że kończył się na tylnej osi całe podwozie zakonserwowane, mieszanka ropy (połamane plastikowe przewody do pompy) i oleju z tej małej przekładni i pompy (choć było uszczelniane 30tkm temu przez mechanika podobno nawet faktura jest jak widać nieskutecznie)

.

Niestety pewnie to też był wyciek z pompy tylko lał się przez łączenie skrzyni z silnikiem.
Czy jest możliwe, że po uszczelnieniu wszystkiego co wcześniej wymieniłem łączenie skrzyni z silnikiem jest znowu zapoocone ale z powodu takiego, że po naprawie wychodzą jeszcze jakieś pozostałości? Gdzieś w tej gąbce mogło coś zostać? Już nie mam siły do tego auta. Czy u was po naprawie to miejsce łączące skrzynie z silnikiem tam gdzie są te czarne gumowe zaślepki są całkowicie.suche?

Ostatnio edytowane przez rybix ; 09-02-2024 o 16:23
rybix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2024, 16:54   #30
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z silnika

Przy wymianie uszczelniacza wału jest jakaś procedura mówiąca o odczekaniu jakiegoś tam czasu , nim silnik będzie uruchomiony. No i niby to prosta wymiana, ale to też można s....ć.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.