Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2017, 10:58   #1
Yellowstone2012
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

Witam. Przekładał już ktoś fotele z nowszych modeli ?
Jak tak to jakich szukać ?
Transit krótki 2001 2.0 75 KM

Yellowstone2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 12:44   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Fotele przednie z innego Transita czy pasują ?

Pasują z następnego modelu Mk7. Z przodu po stronie pasażera możesz zamiennie zamontować podwójną kanapę lub pojedynczy fotel.
Następne rzędy brałbym już z identycznie rozplanowanego wnętrza, bo mogą nie pasować otwory w podłodze.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 16:04   #3
Yellowstone2012
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

ok. super, dzięki za odpowiedź.
Widzę, że masz dużą wiedzę na temat Transita.
Chciałem się jeszcze zapytać o kilka rzeczy.


Centralny zamek. Jak go kupiłem dostałem 2 kluczyki. Brak pilota a chce mieć centralny z pilota. Czy wystarczy dokupić pilota i go zakodować. Nadmieniam, że jak zamykam z kluczyka to kierunki migają.


Druga sprawa też zamek. Przestał mi działać zamek drzwi przesuwnych bocznych i tylnych.
Nie mogę się dostać na kipę. Co najlepiej w tej sytuacji zrobić żeby się tam dostać.
Nie wiem czy przypadkiem nie zatrzasnąłem źle drzwi tylnych. W bocznych jest klamka urwana, ale już kupiłem drugą. No i nie mogę jej wymienić, bo nie mam jak dostać się na kipę.


Trzecia sprawa to radio. Nigdy go w tym aucie nie było, są zaślepki. Czy to jest rozmiar 2 din, czy mniejszy, czy trzeba jakąś ramkę zainstalować.

Chciałbym takiego chinola zainstalować:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:

Ostatnio edytowane przez Yellowstone2012 ; 10-12-2017 o 20:36
Yellowstone2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 17:17   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

Cytat:
Napisał Yellowstone2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wystarczy dokupic pilota i go zakodować.
Tak, każdego pilota do tego modelu da się zakodować samemu, można zakodować do czterech różnych pilotów jednocześnie (tyle zapamiętuje centralka)
Cytat:
Napisał Yellowstone2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W bocznych jest klamka urwana, ale już kupiłem drugą. No i nie mogę jej wymienić, bo nie mam jak dostać się na kipę.
Dokładnie nie znam wszystkich systemów centralnego zamka w Mk6, ale w zależności od tego, czy to jest bus, kombi, van, nadwozie ramowe itd., zamek róznie się zamyka, w przypadku vana dwuetapowo - oddzielnie przednie, oddzielnie paka. Może tu jest twój problem? W instrukcji piszą o tym tak:

Otwieranie Van
Obróć kluczyk raz w zamku drzwi
kierowcy w kierunku przodu pojazdu.
Aby odryglować przednie drzwi od
wewnątrz, pociągnij klamkę otwierania
drzwi kierowcy.

Aby odryglować wszystkie drzwi, obróć
kluczyk w zamku drzwi kierowcy w
kierunku przodu pojazdu, dwa razy w
ciągu trzech sekund.

Jeżeli nie masz możliwości otworzenia tyłu zamkiem centralnym, to niestety pozostaje siłowe działanie - ja tu nie pomogę...

Cytat:
Napisał Yellowstone2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jest rozmiar 2 din, czy mniejszy, czy trzeba jakąś ramkę zainstalować.
Tak, to jest 2DIN, ale wtyki są specjalne fordowskie, a nie ISO.
W późniejszych modelach Ford przeszedł na ISO.
Tak więc do instalacji wybranego radia musisz kupić przejściówki, są dostępne na rynku. Szczegółów szukaj w dziale [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja dokupiłem oldschoolowe RDS EON 7000, teraz już raczej nie zdobycia w dobrym stanie, zmieniarkę mam pod fotelem pasażera. Jest w konwencji rocznika auta, ale przede wszystkim rewelacyjnie gra, wszyscy twierdzą, że mam dopałkę gdzieś ukrytą i subwoofera, a to te starocie tak daje... Za to nie kusi złodzieja, wysiadając z auta na dłużej nawet nie zdejmuję klawiatury pamięci.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-12-2017 o 17:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 20:35   #5
Yellowstone2012
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

Drzwi udało się otworzyć tak jak napisałeś. 2 razy się przekręca kluczyk.

Serdeczne dzięki, już szukam i czytam instrukcję obsługi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy taki pilot będzie pasował, bo nigdy go nie miałem, nie wiem jak wyglądał:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



lub

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Nie wiem na jakiej częstotliwości działa 434 czy 433 w tym modelu ?
Yellowstone2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 22:11   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

Na stronie 236 instrukcji podana jest częstotliwość pracy pilota, wynosi 433,92 MHz.

Nie wiem, czy te piloty będą ok, ale ten z niebieskim trzecim guzikiem z namalowanym samochodem z klapą bagażnika jest identyczny jak do Transita Vana (ja w busie mam tylko dwa guziki). Częstotliwość jest ta sama.
Trzeba by kogoś mądrego w ASO spytać, czy sterownik zapisze jego kod - ja nie wiem.

Tym nie mniej zapisujesz kod sterownika tak:
wsiadasz do samochodu, zamykasz drzwi, wkładasz kluczyk do stacyjki i raz za razem włączasz/wyłączasz ją kolejno 10 razy (do poz. III - włączone kontrolki), aż usłyszysz, że zamek centralny zamknie i następnie otworzy drzwi. Wtedy - przy włączonej stacyjce - naciskasz w pilocie przyciski otwarcia i zamknięcia, zamek wtedy też zadziała, a sterownik zapamięta kod. Wyłączasz stacyjkę.

Być może wystarcza osiem włączeń - już nie pamiętam - ale to nie ma znaczenia, bo i tak kiedy usłyszysz zadziałąnie zamka, to przestaniesz kręcić kluczykiem.
Natomiast co do trzeciego przycisku podczas kodowania - przyznam się bez bicia, że nie wiem co zrobić, (on otwiera tylko pakę - tyl i boczne przesuwne, przednie zostają zamknięte). Być może trzeba powtórzyć kodowanie, naciskając dwa razy ten przycisk - sterownik przecież zapamiętuje cztery różne kody - ale głowy sobie nie dam uciąć. Być może od razu sam "nauczy się" trzeciego guzika...

Po zakodowaniu pilota sprawdź czy masz centralny zamek z pojedynczym czy podwójnym ryglowaniem. Jeżeli po drugim naciśnięciu usłyszysz powtórne, nieco cichsze stuknięcie zamków i kierunki błysną dwa razy - to znaczy że jest podwójne ryglowanie. Wtedy nawet po wybiciu szyby złodziej nie otworzy drzwi od wewnątrz.

Podwójne ryglowanie można też uruchomić (sprawdzić czy jest) kluczykiem - opis masz w instrukcji...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg piloty Transit Mk6.JPG (70.7 KB, 9 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-12-2017 o 16:51
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 22:15   #7
Yellowstone2012
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

Z tym pilotem cały czas się waham, bo dalej nie wiem jaki kupić.
W innym dziale dostałem taka oto odpowiedź jak podałem vin:

XW4T-15K601-BC - System Sterowania Zdalnego
Od: 04-01-2000 Do: 17-12-2006 Wszystkie wersje van

Zastanawiam się jeszcze gdzie w tym aucie jest odbiornik tego pilota.



A polecisz jeszcze jakiś interfejs diagnostyczny, żeby mi Transita obsługiwał ?
Yellowstone2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 08:22   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

Ten podany wyżej przez ciebie na pewno będzie ok, to oryginalny fordowski pilot. Cena też jest... ładna.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do interfejsu diagnostycznego nie wypowiadam się, bo opinii jest tyle ilu użytkowników...
Do zwykłej diagnostyki wystarcza ELM327 V3 i program FORscan. Obsługuje wszystkie protokoły. Ale jest mnóstwo interfejsów ponoć lepszych, szybszych, bardzo głęboko wchodzących w możliwości diagnostyczne.

Ja obecnie jak mam problem jadę na oryginalnego fordowskiego IDS-a stale aktualizowanego i od razu tam najczęściej robię potrzebny serwis.
Ja nawet próbę przelewową robię IDS-em, mimo że mam własny kpl do tej próby.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 11:36   #9
Yellowstone2012
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

Pilota kupiłem z tego linka :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Zaprogramowałem, działa za wyjątkiem niebieskiego przycisku, ale i tak jestem usatysfakcjonowany .

I niech zostanie to info dla potomnych.


Elma mam V2.1 niestety nie działa z żadnym programem, pokazuje tylko ładowanie, ale idą święta także wszystko jeszcze przede mną
Yellowstone2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 12:09   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Fotele przednie z nowszego modelu czy pasują ?

Cytat:
Napisał Yellowstone2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaprogramowałem, działa za wyjątkiem niebieskiego przycisku, ale i tak jestem usatysfakcjonowany .
Zadzwoniłem z twoim problemem do Auto-Waś (najlepszy chyba w kraju serwis Transita) - powiedzieli, ze jeżeli pilot zaprogramował się i przyjął kod, to niebieski przycisk powinien także działać.

Powiedzieli, abyś sprawdził, czy w pilocie pod niebieskim przyciskiem jest mikroswitch. Bo może tak być, że obudowa jest od pilota z trzema przyciskami, a płytka z dwoma mikroswitchami. Otwiera się go łatwo.
Jeżeli byłyby trzy mikroswitche na płytce, to proponują spróbować zaprogramować tym pilotem innego Transita Vana i sprawdzić, czy przycisk niebieski działa. Zaprogramowanie twojego pilota nie skasuje poprzedniego kodu.

Zakładam, że wiesz, że niebieski przycisk służy tylko do otwarcia paki w sytuacji, gdy wszystkie drzwi są zamknięte.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.