Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2012, 12:42   #1
destroyer84
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-09-2009
Skąd: Iława
Model: transit
Silnik: 2,5 diesel
Rocznik: 1992
Postów: 57
Domyślnie słabiej pali na zimnym silniku i kopci

Witam
Zauważyłem, że jak mój transit postoi przez noc rano musi zrobić kilka obrotów wałem, żeby zapalić. Dotychczas przy panujących temperaturach potrzebował do tego 2 obrotów. Po odpaleniu telepie silnikiem jak się doda gazu i wejdzie na obroty przestaje, ujmując gazu znowu telepie. Całej sytuacji towarzyszy siwy dym. Wiadomo zimny ma prawo co nieco puścić, ale widzę, że kopci więcej niż ostatnimi czasy.... Jak jest rozgrzany nie ma tematu. Odpala normalnie, nie telepie i nie kopci. Muszę poobserwować go bardziej wnikliwie, zauważyłem tę przypadłość 2 dni temu. Czytałem podobny post na forum, ale w tamtym przypadku kolega miał również problemy z samym rozruchem u mnie kręci bez problemu tyle, że na zimnym musi dłużej pokręcić.
Jakieś sugestie????
Pozdrawiam
Tomek

destroyer84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 12:52   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: słabiej pali na zimnym silniku i kopci

Prawdopodobnie zapowietrza się trochę...
Cofa się paliwo do zbiornika - albo jest nieszczelność gdzieś w instalacji paliwowej (najczęściej na mocowaniu filtra) lub w pompie wtryskowej, albo już zaworki w pompie podającej są wypracowane i nie trzymają statycznie paliwa (pełnią rolę zaworków zwrotnych).
Przypatrz się dobrze pompie wtryskowej, czy się gdzieś nie poci.
Ewentualna wymiana pompy podającej nie jest droga i skomplikowana.

Filtr przy wymianie - trzeba lekko posmarować olejem gumkę uszczelniającą i wyoblenie pod obejmę dociskającą, także powierzchnię przylegania w mocowaniu warto oczyścić benzyną ekstrakcyjną i szmatką z resztek zwulkanizowanej starej uszczelki - to często powoduje nieszczelności.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2012, 17:40   #3
destroyer84
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-09-2009
Skąd: Iława
Model: transit
Silnik: 2,5 diesel
Rocznik: 1992
Postów: 57
Domyślnie Odp: słabiej pali na zimnym silniku i kopci

Pompa podająca została dzisiaj wymieniona, kwalifikowała się do wymiany chociażby ze względu na to, że pociekał z niej olej. Nie były to okrutne ilości, bo na bagnecie nie ubywało wiele, ale wystarczające aby w jakimś odstępie czasu zabrudzić tył miski olejowej i pewnej części silnika i skrzyni biegów. Dlatego została ona wymieniona mam nadzieję, że to będzie główna przyczyna..... Pompa jest sucha nie ma żadnych przecieków, filtr paliwa natomiast był wymieniany jakiś czas temu przed zimą i do tej pory nie sprawiał kłopotów. Dzisiaj rano z odpaleniem była tragedia, po dwóch dniach postoju musiał zakręcić kilkanaście razy wałem, żeby zapalić..... Zobaczymy jak zapali jutro rano jeśli bez problemu to myślę, że będzie OK
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Tomek
destroyer84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 14:45   #4
Mpete
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-11-2015
Model: Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: słabiej pali na zimnym silniku i kopci

hej koledzy,

Rano chciałem odpalić mojego Forda, a tu nic. Kręci ale nie chce zaskoczyć. płomieniówką wsparcie ale też nie dało rady. Normalnie na zimnym troche zadymi ale po chwili jazdy już jest dobrze.

Tak wiec.....położyłem się pod autem aby prześledzić przewody paliwowe, aż trafiłem na pompę wstępną. Ku mojemu zdziwieniu pompa była luzna, nie było jednej śruby a druga strona mocowania pęknięta, aż widać było uszczelkę. Nie było szansy aby w takiej pozycji mogła działać,. Wisiała częściowo zamontowana a częściowo na szybko-złączkach.

Po odkręceniu nakrętki z bolca, która jakoś jeszcze trzymała pompę oraz po jej zdjęciu ukazał mi się taki widok. ( Zdjęcie )

https://zapodaj.net/4a58e60ff34cb.jpg.html

https://zapodaj.net/a84f19b4ba596.jpg.html


To raczej nie jest normalne aby jeden bolec był taki krótki. Pewnie się ułamał i pompa była trzymana tylko przez jedną stronę aż pękło ucho po drugiej stronie.
W takiej sytuacji, jak zamontować nową pompę. Czy ktoś kiedyś miał podobną sytuacje?
Czy trzeba będzie jakąś kombinacją alpejska dospawać ten bolec z gwintem, czy może te bolce da się wykręcić. ( Tego nie próbowałem)
Mpete jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 16:05   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: słabiej pali na zimnym silniku i kopci

Te szpilki powinno dać się dać wykręcić. U ciebie ta ułamana jest problematyczna.
Wpierw wykręciłbym tą dobrą - by mieć lepszy dostęp do ułamanej.
Ułamaną spróbowałbym chwycić kluczem typu Mors, ale nie takim z grubej blachy, tylko wykonany z elementów kutych. Ja kupiłem taki w Bricomanie, jak ścisnę nim stalowy wałek - to wałek... puszcza sok.
Potrzebną szpilkę bym dorobił z długiej śruby lub zamówił w ASO, nr: 6194612 (-E805691-S72). Niestety nie wiem, czy szpilka wkręcana jest w ślepy otwór do oporu, czy otwór jest przelotowy, a szpilka wkręcana jest do części niegwintowanej....
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Pompa Transit 2,5D.jpg (63.5 KB, 11 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg szpilka.jpg (76.1 KB, 11 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-12-2017 o 23:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.