Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2017, 11:41   #271
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Witam wszystkich. Aktualnie jesteśmy z małżonką na etapie wyczekiwania pociechy. Termin już w miarę niedaleki bo połowa lutego, dlatego też jestem w trakcie szukania fotelika. Nie zaglądałem za bardzo na fora, jedynie dzwoniłem po znajomych (akurat trzem się dzieci porodziły, to chciałem podpytać) i wszyscy jak jeden mąż nakupowali Maxi Cosi Cabriofix z tą pierwsza baza Easy fix. Nie ukrywam, że od razu stwierdziłem, że biorę to samo. Pojechałem do stacjonarnego sklepu z myślą, że wchodzę, biorę i wychodzą. No i tam pierwszy zonk. Spytałem w sklepie czy mogę zamiast bazy easyfix zamontować family fix, żeby potem do następnego fotelika pasowało. Pan odradził, bo na tej bazie fotelik od 12msca będzie do jazdy przodem, a dziecko powinno jak najdłużej powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy. Wziąłem się za lekturę i na ten moment, mój wybór padł na bazę 2wayfix no i na początek fotelik Pebble Plus. Moje pytanie, czy ktoś z Was użytkował taki zestaw w focusie? Być może za rok dwa zmienię auto na Mondeo, zapewne będzie więcej miejsca z tyłu, ale póki co zostajemy w foce a zastanawiam się, jak to jest z wielkością takiego zestawu. Z góry dzięki za podpowiedzi

lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 12:02   #272
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał lostdesper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Aktualnie jesteśmy z małżonką na etapie wyczekiwania pociechy. Termin już w miarę niedaleki bo połowa lutego, dlatego też jestem w trakcie szukania fotelika. Nie zaglądałem za bardzo na fora, jedynie dzwoniłem po znajomych (akurat trzem się dzieci porodziły, to chciałem podpytać) i wszyscy jak jeden mąż nakupowali Maxi Cosi Cabriofix z tą pierwsza baza Easy fix. Nie ukrywam, że od razu stwierdziłem, że biorę to samo. Pojechałem do stacjonarnego sklepu z myślą, że wchodzę, biorę i wychodzą. No i tam pierwszy zonk. Spytałem w sklepie czy mogę zamiast bazy easyfix zamontować family fix, żeby potem do następnego fotelika pasowało. Pan odradził, bo na tej bazie fotelik od 12msca będzie do jazdy przodem, a dziecko powinno jak najdłużej powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy. Wziąłem się za lekturę i na ten moment, mój wybór padł na bazę 2wayfix no i na początek fotelik Pebble Plus. Moje pytanie, czy ktoś z Was użytkował taki zestaw w focusie? Być może za rok dwa zmienię auto na Mondeo, zapewne będzie więcej miejsca z tyłu, ale póki co zostajemy w foce a zastanawiam się, jak to jest z wielkością takiego zestawu. Z góry dzięki za podpowiedzi
Nikt Ci nie doradzi czy przodem czy tylem, to Twoja sprawa, ale ja mialem wlasnie maxi cosi family fix do ok.roku a pozniej dziecko wyroslo i kupilem juz fotelik recaro przodem. Powiesz tak jak niektorzy znajpmi ze niebezpiecznie - przy czolowce owszem tak. Przy zderzeniu tylnym lepiej fotelik przodem. Do tego masa plusow z kontaktem z dzieckiem jak jedziesz sam - da sie i pogadac i ciastko podac. I dziecko widzi wiecej, widzi to co Ty, normalnie - nie sluchaj pierdul ze tylem widac wiecej, brednie, u mnie mlody obczaja jakie swiatlo, gdzie krowki na lace, czy korek itp. Reasumujac - Twoj wybor, ja tylem woze do roku.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 12:08   #273
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Baza do fotelika i sam fotelik 0-13 nie wystają za bardzo poza siedzisko. Całość zajmie niewiele więcej miejsca niż sam fotelik. Potem 9-18 i dalej do 25kg to już raczej większy samochód. Chyba, że za fotelem pasażera. Dziecko tyłem da się*wozić do 125cm wzrostu. Mój najstarszy właśnie się przesiadł na fotelik przodem w wieku 5,5 lat przy 123cm wzrostu właśnie. Nogi mu urosły, w S-Maxie do tyłu widział mnóstwo. Z pewnością więcej niż zza zagłówka siedząc teraz przodem. O czym z resztą sam mówi. Parę lat temu to była sensacja jak ludziom przez boczną szybę machał. Teraz RWFy coraz popularniejsze.

Z jednym tylko dzieckiem w Focusie fotelik był za kierowcą a druga osoba dorosła jeździła z tyłu ze zdjętym zagłówkiem przedniego fotela. Całkiem niezły był to układ. A jeszcze jak przedni fotel był przesunięty na max do przodu to miejsca więcej jak w Superbie.

Bump: A, to mi przypomniało. Jechałem w piątek naszą wspaniałą autostradą A4. Akurat na odcinku gdzie był pas awaryjny. Wyprzedzałem babkę, patrzę w bok a tam nikogo, zerkam niżej a ona odchylona w prawo grzebie u dziecka. Wiozła go w foteliku 0-13. Samochód wrócił na swój tor jak już połową wyjechała na pas awaryjny.
Tyle na temat kontaktu z dzieckiem zza kierownicy.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 12:46   #274
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Baza do fotelika i sam fotelik 0-13 nie wystają za bardzo poza siedzisko. Całość zajmie niewiele więcej miejsca niż sam fotelik. Potem 9-18 i dalej do 25kg to już raczej większy samochód. Chyba, że za fotelem pasażera. Dziecko tyłem da się*wozić do 125cm wzrostu. Mój najstarszy właśnie się przesiadł na fotelik przodem w wieku 5,5 lat przy 123cm wzrostu właśnie. Nogi mu urosły, w S-Maxie do tyłu widział mnóstwo. Z pewnością więcej niż zza zagłówka siedząc teraz przodem. O czym z resztą sam mówi. Parę lat temu to była sensacja jak ludziom przez boczną szybę machał. Teraz RWFy coraz popularniejsze.

Z jednym tylko dzieckiem w Focusie fotelik był za kierowcą a druga osoba dorosła jeździła z tyłu ze zdjętym zagłówkiem przedniego fotela. Całkiem niezły był to układ. A jeszcze jak przedni fotel był przesunięty na max do przodu to miejsca więcej jak w Superbie.

Bump: A, to mi przypomniało. Jechałem w piątek naszą wspaniałą autostradą A4. Akurat na odcinku gdzie był pas awaryjny. Wyprzedzałem babkę, patrzę w bok a tam nikogo, zerkam niżej a ona odchylona w prawo grzebie u dziecka. Wiozła go w foteliku 0-13. Samochód wrócił na swój tor jak już połową wyjechała na pas awaryjny.
Tyle na temat kontaktu z dzieckiem zza kierownicy.
Generalizujesz z tym kontaktem z dzieckiem. Oczywiscie ze w trasie nie ma takiej opcji, ale w miescie w korkach jak najbardziej. Ja Cie przekonywal nie bede, kazdy robi jak uwaza, dla mnie wozenie dziecka do 5 lat tylem to skrajnosc i jesli mialbym wozic to max 2-3 lata. Wozilem rok bo taki fotelik kupilem, tyle. Co do widocznosci tylem a przodem nie zgodze sie, co widzisz tylem, mijane drzewa i latarnie, wszystko oddalajace sie i odwrocone w stosunku do tego co przodem?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 13:06   #275
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Żadnego generalizowania na temat kontaktu z dzieckiem w moim wpisie nie ma. Jest tylko i wyłącznie opis jednego przypadku. To dokładne przeciwieństwo generalizowania.

Jeśli chodzi o to co dziecko widzi to ja syna nie pytałem o opinię na ten temat ani nawet nic mu nie sugerowałem. To jego własne, niewymuszone spostrzeżenie. Woli jechać przodem na przednim fotelu niż tyłem na tylnym. Ale wolałby tyłem na tylnym niż przodem na tylnym. A jeśli chodzi o ilość widzianych mijanych drzew i krów na łące to proszę Cię. Przemyśl czy kierunek, w którym siedzisz rzeczywiście na to wpływa.
W S-Maxie akurat dziecko do tyłu widzi bardzo dużo. Z pewnością nie katowałbym ich widokiem malutkiego tylnego okna w Civicu Type-R, Jaguarze XE czy Arteonie.

Wożenie dziecka tyłem do 5 roku życia to żaden ekstremalny przypadek. W Szwecji musisz to robić to 4 roku życia a zaleca się do 6.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 13:42   #276
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żadnego generalizowania na temat kontaktu z dzieckiem w moim wpisie nie ma. Jest tylko i wyłącznie opis jednego przypadku. To dokładne przeciwieństwo generalizowania.

Jeśli chodzi o to co dziecko widzi to ja syna nie pytałem o opinię na ten temat ani nawet nic mu nie sugerowałem. To jego własne, niewymuszone spostrzeżenie. Woli jechać przodem na przednim fotelu niż tyłem na tylnym. Ale wolałby tyłem na tylnym niż przodem na tylnym. A jeśli chodzi o ilość widzianych mijanych drzew i krów na łące to proszę Cię. Przemyśl czy kierunek, w którym siedzisz rzeczywiście na to wpływa.
W S-Maxie akurat dziecko do tyłu widzi bardzo dużo. Z pewnością nie katowałbym ich widokiem malutkiego tylnego okna w Civicu Type-R, Jaguarze XE czy Arteonie.

Wożenie dziecka tyłem do 5 roku życia to żaden ekstremalny przypadek. W Szwecji musisz to robić to 4 roku życia a zaleca się do 6.
Fakt moze w Smax widac tylem wiecej. Aktualnie jeszcze szukam swojej sztuki maxia a w mojej P12 niestety z tylu widac malo.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 14:14   #277
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Dlatego mój kierunek obrałem na bazę 2wayfix... Wiadomo, że do roku tylko i wyłącznie tyłem. Po roku nie będę dziecka przestawiał od razu na "przód", ale z czasem, jak zacznie nogi wyciągać to chyba go obrócę do przodu. Z drugiej strony moi znajomi pobrali bazy tylko na 0-12msc a potem foteliki i w ogóle sobie głowy nie zawracali bazami... W sumie co kto woli, ja chyba wolę jednak najdłużej (bez dyskomfortu juniora) wozić go jednak plecami.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 14:19   #278
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Moja córka ma ponad 3 lata i śmiga cały czas tyłem. Nie ma z tym problemu.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 14:46   #279
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Swojego najstarszego bym dalej woził tyłem. Nigdy, nigdy nie narzekał, że mu ciasno czy, że cokolwiek. 122cm wzrostu w wieku 5 lat. To plasowało go w grupie 2% najwyższych na siatkach centylowych.
Układ siedzeń jedynie zmusił mnie do przesadzenia go do fotelika 15-36kg. Czasem nie ma wyjścia i jedzie z przodu.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 09:56   #280
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Mój prawie 3 letni synek (100cm/16kg) od przejścia z łupinki maxicosi City ciągle jeździ w RWFie Axkid Minikid i będzie w nim jeździł jeszcze co najmniej 2 lata - no chyba, że wystrzeli w międzyczasie wzrostem i trzeba będzie przerzucić się na przodem do kierunku jazdy.
Co do widoczności przodem, a tyłem to myślę, że nie ma z tym co się spierać, bo przodem, szczególnie gdy fotelik jest po środku, dziecko widzi po prostu więcej, dokładniej i szybciej. Jw na co dzień mały jeździ w rwfie , ale gdy w zeszłym roku polecieliśmy do Hiszpanii, a na miejscu poruszaliśmy się wypożyczonym autem z jakimś tandetnym wyswiechtanym fotelikiem z marketu, który był oczywiście w wersji przodem do kierunku jazdy, to synek przez bite dwa tygodnie dzień w dzień miał nieziemska frajdę i wszystko komentował, bo wszystko wcześniej i przez dłuższy czas widział.

Tylko teraz pytanie retoryczne, co ważniejsze? To czy dziecko pooglada sobie więcej w trakcie jazdy, a rodzicowi będzie prościej je "obsłużyć", czy może bezpieczeństwo naszych pociech? Myślę, ze odpowiedz jest oczywista, a dla niezdecydowanych na rwfy i zwolenników przechodzenia dziecka zaraz po łupince (0-9, 0-13kg) do fotelików przodem do kierunku jazdy polecam filmiki crashtestow na yt z porównaniem fotelików montowanych przodem i tyłem do kierunku jazdy.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] s-maxie wejda z tylu 3 rwfy? Zależałoby mi na możliwości umocowania rwfa za jednym z przednich foteli, ale bez kolizji fotelika z fotelem przy jego maksymalnym oddaleniu w tył. Kolejna pociecha w drodze, wiec juz powoli rozglądam się za nowym nabytkiem, bo w c-maxie z tylu niestety miejsca nie ma, aż tak wieleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.