Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2017, 22:49   #1
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Thumbs up [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent? Rozwiązane

Witam, mam zamiar wymienić sprzęgło i dwumas, szukałem w katalogu SACHS ale znalazłem tylko zestaw ze sprzęgłem bez dwumasu.
Jaki zestaw/producenta polecacie aby wszystko bezproblemowo działało ze sobą? Najlepiej z nr. części i co oprócz tego potrzebuje bo w Fordzie nie jestem tak oblatany w częściach a nie chciał bym zrobić pomyłki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Moje objawy to buczenie podczas przyspieszania i spuszczania nogi z gazu.
Zacinające się sprzęgło na "półsprzęgle" (czasami)
Czasami sprzęgło nie odbija do końca.
Przebieg 145kkm
VIN WF0XXXBDFX7U44156

Z góry dziękuję za pomoc!


Ostatnio edytowane przez Speed1211 ; 22-07-2017 o 14:27 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Transit 2006-2014 po to jest prefix
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 08:37   #2
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

Dobre części to Sachs Luk lub oryginał z aso (będzie pewnie sachs lub luk).
Przy wymianie kup cały komplet tzn dwumasa sprzęgło wysprzęglik.
Trochę masz mały przebieg jak na awarię sprzęgła czy dwumasy. Ja w moim transicie wymieniałem komplet przy 320tyś km (sprzęgło było przy końcu żywota a dwumasa się zablokowała).
Te problemy "nie odbija do końca i zacina się" to znaczy że sprzęgło nie rozłącza czy nie łączy ??? Bo z opisu jasno to nie wynika.

Problemy z łączeniem i rozłączaniem "nie do końca" może powodować pompka przy pedale sprzęgła. Sprawdź czy gdzieś nie cieknie.
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 09:39   #3
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

Nic nie cieknie.

Co do problemu nie odbijania sytuacja wygląda tak (fachowo tego nie objaśnienię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

1. Wciskam sprzęgło wrzucam bieg, puszczam sprzęgło. Bieg jest wbity i normalnie jadę ale sprzęgło nie odbija do końca i muszę nogą podciagnąć. Tak samo wygląda przy wrzucania na luz.
W tym wypadku nie ma problemu z wciśnięciem ponownie sprzęgła i mogę normalnie zmieniać.

Ta sytuacja pojawiła się niedawno:
2. Wciskam sprzęgło, chce zmienić bieg ale ale sprzęgło nie dociska i muszę kilka razy nacisnąć aby się całkowicie odblokowało. Czasami na światłach muszę wylaczyć silnik, inaczej nie mogę odciągnąć sprzęgła i puścić z biegu na luz.

Problem pojawia się sporadycznie, kilka razy na 10km

Wycieków nie ma. System szczelny.
Przebieg jest prawdziwy. Jestem pierwszym właścicielem. Myślę że przyczyną moze być mój styl jazdy. Hamowanie silnikiem, ruszania pod górkę na półsprzęgle, trzymanie wcisnietego sprzęgła na światłach i tylko jazda po mieście.
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 11:10   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

Cytat:
Napisał Speed1211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Wciskam sprzęgło, chce zmienić bieg ale ale sprzęgło nie dociska i muszę kilka razy nacisnąć aby się całkowicie odblokowało. Czasami na światłach muszę wylaczyć silnik, inaczej nie mogę odciągnąć sprzęgła i puścić z biegu na luz.
Ja nie rozumiem tego tekstu.
No nic - możliwe, że padł docisk. Ale zacząłbym od wymiany pompy przy pedale. Skoro nie podnosi się do końca, to znaczy, że pompa nie podnosi pedału. Najmniej roboty i kosztów spośród podejrzanych i wskazanych do wymiany zespołów...

Cytat:
Napisał Speed1211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że przyczyną moze być mój styl jazdy.
Nie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-05-2017 o 11:25
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 12:05   #5
1985matti
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Transit 2003
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

Wygląda na pompę przy pedale sprzęgła. Płynu hamulcowego masz w normie ?
1985matti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 13:22   #6
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co do punktu drugiego to postaram się to jeszcze raz opisać.
Jadąc wciskam sprzęgło chcąc zmienić bieg ale w połowie robi się twarde i nie mogę docisnąć do końca i zmienić biegu.
Dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu i odciągnięciu sprzęgła mogę wcisnąć do końca i zmienić bieg lub wrzucić na luz.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chodzi o tą pompę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jesli nikt nie będzie miał innego pomysłu zacznę od niej.
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 16:56   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

Ja miałem taką sytuację, ze sprzęgło zrobiło się miękkie i łapało na końcu - dawałem sobie głowę uciąć, że to docisk się kończy i/lub tarcza. Chciałem w Auto-Waś rwać skrzynię i wymieniać sprzęgło, choć było w miarę świeże (ok.50 kkm). Chłopaki tylko się uśmiechali i tłumaczyli, że zrobią co klient sobie życzy, ale że oni zaczęliby od pompy. Choć byłem pewny, że ja mam rację, powiedziałem, że ok, niech robią pompę. I okazało się, że mieli rację.
Od tej pory przestałem kumać tę sprzęgłową hydraulikę w Transicie....
Więc jeżeli nie mam pewności co jest nie tak, zaczynam od tego co jest najprostsze i najtańsze - jednocześnie tak samo prawdopodobne jak inne możliwości.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-05-2017 o 17:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 20:18   #8
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Thumbs up Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

Jutro zamówię. W sumie jest to bardzo prawdopodobne ponieważ problem nie występuje notorycznie tylko od czasu do czasu.

Dam znać czy pomoglo po wymianie a narazie dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas.

Ps. Brakuje kciuka do góry w emotionkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 20:47   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

Cytat:
Napisał Speed1211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps. Brakuje kciuka do góry w emotionkach
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 19:13   #10
Speed1211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2012
Skąd: Monachium
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: [RWD] 2.4 TDCi 74kw Wymiana sprzęgła i dwumasu jaki producent?

Wymieniłem obie pompy, ta przy pedale sprzęgła i skrzyni.
Problem pozostał ten sam.
Zamówiłem sprzęgło i koło zamachowe, chyba tak się to nazywa. W każdym bądź razie wywalam dwumas i przerabiam na pojedyncze koło.
Speed1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.