Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2014, 19:01   #611
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał defboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam rozumieć że wszystkie diesle o pojemności 2.0 są przednionapędowe, bez znaczenia tddi czy tdci?
Tak.
Cytat:
Napisał defboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co piszesz, najlepiej dla mnie będzie jeżeli będę się rozglądał za przednionapędowym 2.0 dieslem tddi, z ciekawości zapytam jak się przedstawiają jego osiągi tj. maksymalna prędkość.
Najsilniejszy 2,0 tddi to silnik 100KM, w zależności od przełożenia dyfra i gabarytów budy chodzi od 140 do 160 km/godz. Ja mam małego osobowego Tourneo 2,0 tdci 125KM, bez podwyższonych osiągów silnika idzie wg licznika do 175km/godz. Ale nie licz na taką jazdę w dłuższych przebiegach, tym stukonnym 130 km/godz da się stale jechać, ja w trasie w zasadzie niewiele szybciej jadę, ok. 140 km/godz. To nie są auta do szybkiej jazdy, w końcu to jest... kiosk na kołach. Tym bardziej, że z ładunkiem 1500 kg to jest zupełnie inna jazda niż na pusto - i inne osiągi, i inne hamulce.
Mondeo które ma taki sam silnik i zbliżoną masę własną bierze na pokład 450 kg ładunku. Transit trzy razy więcej - charakterystyka jazdy zmienia się wtedy całkowicie...
Natomiast takiego ładunku jaki bierze Mondeo Transit prawie nie czuje...

Generalnie silniki 2,0 tddi mają moce 75, 85 i 100KM. Tdci 125KM.
Silniki 2,4 tddi mają moce 75, 90, 115, 120 i 125KM, tdci 135KM

Jeżeli auto jeździ w mieście na krótkich dystansach (np miejska kurierka) to wystarczają małe moce, w trasy zdecydowanie zalecane są jak największe.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-10-2014 o 19:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 07:38   #612
defboy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: transit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1993
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

dwa linki i auta do Waszej oceny.
Kolega Wojtek polecał TDDi ale jak na przekór pasujących mi TDDi nie było za wiele

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez defboy ; 13-10-2014 o 07:48
defboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 19:58   #613
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Najbardziej podoba mi się ten trzeci z kolei - jest najświeższy, kabina czyściutka, fotel kierowcy też (mógł mieć pokrowce...). Niestety, szyby na korbkę, gość nie chwali się żadnymi dodatkami, klima się przydaje w upął, a tu chyba niem klimy... Ale jak jej nie ma, to... się nie psuje - to też jest zaleta...
Ostatni , też tddi, brudny, siedzenie kierowcy aż się lepi, plastiki naplakowane. Nie robi tak dobrego wrażenia jak poprzedni.

Pierwszy to tdci, ten żółto-czarny to jakiś kolorystyczny dziwoląg, brakuje zdjęcia paki, przebieg jak na wygląd niewiarygodny.

Drugi tdci - skoro pisze gość, że zrobił właśnie wtryski, a nic nie wspomina o pompie, to od razu trzeba omijać go szerokim łukiem. Prawie na pewno wchodził w tryb awaryjny, wszyscy wtedy robią wtryski, co - owszem - pomaga, ale na krótko. Bo pompa jest też wypracowana, a jej prawidłowa regeneracja z wyjęciem i montażem to ok. 2000 zł. Ale jest dobrze wyposażony...
Sam mam tdci i wiem czym to pachnie - wszystko już za mną. Co prawda nie zamieniłbym się na silnik tddi, ale tylko ze względu na osiągi. Ale ja już nie jeżdżę zarobkowo, ten tdci to moje hobby. Ty potrzebujesz auta komercyjnego, ma na siebie pracować - więc raczej odpuść sobie tdci.

Wskazanie jest na ten trzeci, ale praktyka pokazuje, że trzeba obejrzeć wszystko co można, bo zdjęcia są bardzo mylące. Są specjaliści, że najgorszego trupa ładnie pokażą na zdjęciach...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-10-2014 o 08:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2014, 14:38   #614
defboy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: transit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1993
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

A widzisz, ja z kolei byłem przekonany że ten żółty jest całkiem w porządku. Możliwy przebieg, środek całkiem nieźle się prezentuje a malowanie wygląda jakby ktoś chciał go "dopieścić" wizualnie, czy mu się udało to już kwestia gustu.

Ten preferowany przez Ciebie to faktycznie niezły okaz, tylko cena w górnych granicach moich widełek a chciałbym żeby coś grosza w kieszeni zostało, tak na wszelki wypadek.

Ogólnie bolączka jest taka że te samochody są albo gradobiciem, albo odmalowanym cudem na kółkach. Te pierwsze dodatkowo maja bardzo ubogie galerie i nie widać na nich wszystkich "kwiatków". Ogólnie szukam auta ale się nie napalam bo nie ma za bardzo w czym wybierać.
defboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2014, 10:30   #615
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał defboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie bolączka jest taka że te samochody są albo gradobiciem, albo odmalowanym cudem na kółkach.
Prawda wychodzi na jaw przy sprawdzaniu auta "w naturze"...
Generalnie warto za dobry egzemplarz dać więcej (zwłaszcza jeżeli chodzi o korozję) - życie pokazuje, że w sumie zawsze się to opłaca...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2014, 18:19   #616
stalowawola
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cześć!
Ktoś z Was zna może to auto: http://olx.pl/oferta/ford-transit-hi...tml#0ff34e4db1 ?
Możecie powiedzieć mi coś na jego temat?
Z transitem dopiero zaczynam przygodę i nie chciałbym wdepnąć na minę, a niestety czas goni i jest nacisk na jak najszybszy zakup auta. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 09:24   #617
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Sprawdź dokładnie podwozie na obecność korozji - zwłaszcza podłużnice do których mocowane są resory z tyłu, a z przodu leży na nich poprzeczna belka przedniego zawieszenia. Blachy zewnętrzne są mniej ważne, robi się je szybko, są tanie reperaturki. Natomiast zrobienie spodu to problem - nikt nie chce się tym zajmować.

Mechanikę można łatwo wyprowadzić na prostą - jest mnóstwo tanich używek na rynku.

Silnik 100KM to silnik turbo z układem Lucas Epic - sprawdź po VIN-ie czy rzeczywiście taka jest moc , bo 100KM rzadko się spotyka, najczęściej są 85KM.
Przegoń go ostro sprawdzając, czy nie wchodzi w tryb awaryjny - to częsta przypadłość systemu Lucas Epic.
Pytanie też jak pali zimny po nocy - ale to trudno sprawdzić, bo jeszcze nie ma mrozów.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 09:35   #618
stalowawola
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Co do podwozia - wiem, że trzeba go przepatrzeć i podotykać na wiele sposobów. Bardziej boję się silnika z turbo i tym lucasem. I właśnie stąd moje pytanie - czy warto się tym w ogóle interesować, czy szukać zwykłego klekota. Póki co zgłębiam zawartość forum i sam szukam odpowiedzi, ale chyba im więcej podpowiedzi tym lepiej.

Wojtekjanus dziękuję bardzo za odpowiedź.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2014, 21:13   #619
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Generalnie nie kupisz Transita Mk5 młodszego jak 14 lat... Trzeba sobie zdawać sprawę, jakie przebiegi mają te auta...
W przypadku Epica ze złożonym układem elektronicznego sterowania, z wieloma czujnikami i praktycznie z brakiem możliwości podłączenia go do testera, nowego użytkownika mogą czekać ciężkie do zdiagnozowania kłopoty. Dlatego bardzo dużo Epiców jest przerobionych na układ z Boschem, ale w przypadku Epica 100KM nie można liczyć na uzyskanie takiej mocy z pompą Boscha. Praktycznie można uzyskać 70-80 KM.

Ale moim zdaniem nawet Lucas Epic to jest mały pikuś w porównaniu do wejścia na minę typu korozja spodu...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 10:52   #620
scrabit
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cześć, szukam ojcu do firmy (budowlanka) Transita z silnikiem który przysporzy mu najmniej problemów. Znalazłem takie ogłoszenie:
http://otomoto.pl/ford-transit-T4618593.html

Co myślicie o tym egzemplarzu? Jest fotka silnika ale nie jestem w stanie wywnioskować czy to jest TDDI czy TDCI.
Przebieg ponad 400tys.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.