Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2017, 15:05   #1
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie [NAPRAWA] Focus MK2 Wymiana filtra Kabinowego

Wymian filtra kabinowego z reguły nie jest trudna w żadnym aucie. W focusie jest podobnie lecz są małe komplikacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zacznijmy od tego co jest nam potrzebne:
- Nowy filtr kabinowy. Ja użyłem zamiennika z węglem Denckermann M11 0139 - koszt ok. 25zł
- zestaw wszystkich możliwych kluczy 10 - mi akurat wystarczyła płaska 10 + nasadowa na małą grzechotkę z długą i krótką przedłużką.
- klucz 7
- za pierwszym razem trochę cierpliwości i zwinności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- czas za pierwszym razem ok. 30min


Na początek lokalizujemy filtr. Znajduje się on za pedałem gazu. Odkręcamy pedał gazu, który jest na 3 śrubach. Do 2 górnych właśnie potrzeba dobrych kluczy oraz zwinność rąk. Potem odkręcamy śrubki od zaślepki filtra (nie wiem ile powinno być dokładnie tam śrubek gdyż poprzedni mechanik pogubił nawet 2 od pedału gazu i nie był na tyle fachowy aby dać jakieś inne nakrętki).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Pedał gazu zdejmujemy lub odciągamy na bok aby był dostęp. Zaślepkę filtra podważamy od tyłu i zdejmujemy.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Filtr wysuwamy w stronę pedałów. Niestety jest to tak przemyślane, że nie ma miejsca aby wyszedł normalnie i trzeba go zagiąć.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ze starym możemy się nie bawić i po prostu mocniej szarpnąć ale nowy musimy wkładać pomału by go nie porozrywać. Wkładamy najpierw górą i lekko wsuwamy, a potem musimy lekko zagiąć filtr i wsunąć dół. Wtedy wejdzie dalej bez problemów.

Dla porównania nowy oraz stary filtr.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ja dodatkowo kupiłem też K2 Klima Doktor. Wsunąłem wąz najgłębiej jak się da przed montażem nowego filtra we jego wnękę i wypełniłem aż piana zaczęła wychodzić z miejsca na filtr. Dodatkowo powtórzyłem operację z każdą kratką nawiewu. Po 10min zamontowałem filtr i włączyłem klimę (według instrukcji na opakowaniu). Znajomy ma też generator ozonu 10g własnej produkcji więc auto też przeszło zabieg ozonowania 2x10 minut.
Po tej operacji jest czystko i pachnąco w środku. Wcześniej przy włączaniu klimy lub gorącego nawiewu śmierdziało strasznie grzybem na początku.

gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 18:15   #2
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: [NAPRAWA] Focus MK2 Wymiana filtra Kabinowego

Kolego mam pytanie. Po tym zabiegu sprzęt audio działa Ci bez problemu?
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 22:52   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: [NAPRAWA] Focus MK2 Wymiana filtra Kabinowego

Cytat:
Napisał gruby33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej przy włączaniu klimy lub gorącego nawiewu śmierdziało strasznie grzybem na początku.
Bo korzystający z klimatyzacji nie umie robić tego poprawnie. Temat stary, a nieśmiertelny.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 19:40   #4
piotrula
ford::amateur
 
Avatar piotrula
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-10-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Ford Focus Mk2FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: [NAPRAWA] Focus MK2 Wymiana filtra Kabinowego

Wkrętak gięty z końcówką 10 i pedał gazu odkręcenie 5 min polecam zakup wkrętaka przed wymianą.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
piotrula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 22:36   #5
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: [NAPRAWA] Focus MK2 Wymiana filtra Kabinowego

Cytat:
Napisał Yoo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego mam pytanie. Po tym zabiegu sprzęt audio działa Ci bez problemu?
Sorki, że z opóźnieniem ale może jeszcze odpowiedź się przyda.
Tak wszystko działa prawidłowo. A co ma to tego nie działający sprzęt audio?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo korzystający z klimatyzacji nie umie robić tego poprawnie. Temat stary, a nieśmiertelny.
Hmmm klima włączana okresowo (nie jeżdżę ciągle z AC) nawet w zimę w celu odparowania szyb. Nigdy na maksa. Więc nie wiem jak inaczej można używać klimy.

Cytat:
Napisał piotrula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wkrętak gięty z końcówką 10 i pedał gazu odkręcenie 5 min polecam zakup wkrętaka przed wymianą.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dobry paten. Na pewno zaopatrzę się w takie narzędzie.
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 22:42   #6
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: [NAPRAWA] Focus MK2 Wymiana filtra Kabinowego

A to ma do tego,że nie raz słyszałem od osób używających wymienionej przez Ciebie techniki oczyszczania nawiewów narzekało na problemy ze sprzętem audio,bowiem piana spływająca z kratki leciała na sprzęt i wszelkie kabelki znajdujące się za nim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 23:32   #7
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: [NAPRAWA] Focus MK2 Wymiana filtra Kabinowego

U mnie jak do tej pory problemów nie ma. Ale nie pomyślałem o tym. Myślałem, że kanały są szczelne. Daje do zastanowienia przy następnej wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 23:37   #8
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: [NAPRAWA] Focus MK2 Wymiana filtra Kabinowego

Akurat jedną z opinii udzielił mi mój mechanik. Ale ja również użyłem pianki do nawiewów, w małej ilości i problemów nie miałem. Więcej powędrowało w miejsce filtra.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.