Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2018, 08:51   #181
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał SlaStu86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymierzam się do zakupu Edge'a sprowadzonego z USA (jest już w PL, opłacony).
Pytanie jak jest bity Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Osobiście preferuje silniki 2.0 Ecoboost, również w Edge. Akcyza mniejsza, a i części w większości pasują z aut EU. Elementy te w przyszłości zapewne pozytywnie wpłyną na odsprzedaż. Nie mam nic do 3.5, ale z większych pojemności wolałbym już np. 2.7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Spalanie w obu pewnie zbliżone, nie mniej jak 11. Z ubezpieczeniami faktycznie lipa, bo silników 2.0 i 3.5 nie ma w żadnej z baz ubezpieczycieli (bynajmniej w kilku które sprawdzałem z brokerem) i ubezpieczenia wyceniane są indywidualnie, toteż są wyższe, i pewnie tak jak Leszek napisał, od 4 wzwyż.
I lepiej poszukać takiego bez wystrzelonych poduszek, urwanych kół, itd. Łatwiej będzie przy odsprzedaży. Aut jest do koloru, do wyboru. Zawsze samemu sobie można ściągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 12:14   #182
leszek_ford
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-02-2016
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5
Rocznik: 2015
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Z ecobost jest tak: wybierasz jedno albo drugie: eco i pali mało ale jeździsz tak by się nie włączało albo boost i masz moc ale nie ma ekonomii spalania. W dużej pojemności benzynie masz to i to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak znasz angielski to obejrzyj ten filmik, doskonale tłumaczy problemy z silnikami z bezpośrednim wtryskiem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i co firmy wymyślają by zapobiec problemom, jak np. VW wydumał silnik z 8 wtryskiwaczami dla 4 cylindrów (a to jebnie 101% pewności, współczuję kosztów wymiany), mazda podobnie, itd, i co możesz zrobić sam by zapobiec lub odwlec problemy. Wpisz carbon buildup w jutuba, pełno filmików.

Co do silniczka 2,7 to chętnie bym go wziął na chwilę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Z Fordem jest tak, że jedne rzeczy robi dobrze inne nie. I ten silnik jest przykładem jak można s...lić. Jak można zaprojektować silnik, który ma problemy z przegrzewaniem się i by temu zapobiegać zastosowali dotrysk benzyny??? (Silnik pracuje czasem na bogatej mieszance by obniżyć temperaturę spalania...)
leszek_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2018, 19:17   #183
Tomasz909
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-05-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Witam wszystkich klubowiczów! Jestem tutaj nowy , lecz jeśli chodzi o samą markę to już przeszło 5 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aktualnie jestem posiadaczem forda kugi 2.0 180km w automacie. Autko sprawuje się świetnie , lecz niestety jest lekko za małe-przydało by tu się coś większego. Od dłuższego czasu przyglądałem się edku, który jest dla mnie idealny jeśli chodzi o gabaryty i wygodę. Widziałem wersję poliftingową i jak dla mnie petarda!!! Wersja ST wyglądu pięknie , lecz podobno 2,7 nie na Europę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chciałbym poznać wasze opinie na temat wersji 2019. Co wam się podoba , co jednak warto by poprawić bądź zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Pozdrawiam, Tomek

Bump: Witam wszystkich klubowiczów! Jestem tutaj nowy , lecz jeśli chodzi o samą markę to już przeszło 5 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aktualnie jestem posiadaczem forda kugi 2.0 180km w automacie. Autko sprawuje się świetnie , lecz niestety jest lekko za małe-przydało by tu się coś większego. Od dłuższego czasu przyglądałem się edku, który jest dla mnie idealny jeśli chodzi o gabaryty i wygodę. Widziałem wersję poliftingową i jak dla mnie petarda!!! Wersja ST wyglądu pięknie , lecz podobno 2,7 nie na Europę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chciałbym poznać wasze opinie na temat wersji 2019. Co wam się podoba , co jednak warto by poprawić bądź zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Pozdrawiam, Tomek
Tomasz909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2018, 14:58   #184
SlaStu86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie jak jest bity Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mam komplet zdjęć dość szczegółowych z aukcji, konstrukcyjnie raczej nie było nic do roboty. W częściach uszkodzonych, z którymi auto przyjechało jest trochę sierści, więc jak mniemam uderzył w jakiegoś hamerykańskiego guźca. Jedyne w sumie co budzi moje wątpliwości to obie kurtyny wystrzelone i boczna poduszka. Oglądałem filmy z crashtestów i na żadnym obie kurtyny nie wystrzeliły, więc dziwi mnie, że tu przy teoretycznie niewielkim uszkodzeniu to się stało. Jakieś pomysły?

Co do silnika nie trzeba mnie przekonywać, ten mnie wcisnął w fotel (dosłownie). Jeździłem 1.5 Ecoboost w Focusie, którego zakup skalkulowałem na 2 lata najmu więc awaryjność nie miała dla mnie większego znaczenia, Edge chcę kupić na dłużej (5-7 lat). To nie ten wątek, ale w Focusie 1.5 EB z manualem 6 biegów spisywał się całkiem dobrze, 7,2-7,5l średniego spalania, więc tragedii z ekonomią nie było przy czym jednak u mnie to średnie to i tak zdecydowana większość km w trasie na ekspresówkach. W testowanym przeze mnie przez chwilę Mondeo 2.0 EB w automacie miałem wrażenie, że skrzynia i silnik nie rozmawiają ze sobą w ogóle, jeździło się tym po prostu dziwnie. Trochę się obawiałem zestawu 3.5l V6 z tym automatem, ale taki zestaw to jest po prostu to. Pełna dynamika niemalże od samego dołu, jeśli zamknąłbym się w spalaniu 10l/100km to chyba nawet LPG odpuszczę.

Czekam na wycenę ubezpieczenia u dobrego znajomego. Zobaczymy jak będzie z cenami z minimalną prowizją agenta. Tymczasem posprawdzałem jak wychodzi ubezpieczenie Mondeo z 2016 na przykład i widząc kwoty "wyjściowe" rzędu 3500-3700 PLN OC+AC stwierdzam, że 4000 przy Edge za pakiet może być do przegryzienia.

Przy okazji jeszcze pytanie do Was: chciałbym auto finansować leasingiem bądź inną zbliżoną formą, prowadzę jednoosobową działalność. Cena jaką mi podano jest oczywiście bez VAT i zakładam, że po jego doliczeniu (bo jest taka opcja) przestanie być ten zakup sensowny (w końcu odliczę tylko połowę z niego). Czy znacie sprawdzone firmy (najlepiej duże), które sfinansują samochód zakupiony bez faktury VAT?
SlaStu86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2018, 21:57   #185
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał SlaStu86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam komplet zdjęć dość szczegółowych z aukcji, konstrukcyjnie raczej nie było nic do roboty.
raczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał SlaStu86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W testowanym przeze mnie przez chwilę Mondeo 2.0 EB w automacie miałem wrażenie, że skrzynia i silnik nie rozmawiają ze sobą w ogóle, jeździło się tym po prostu dziwnie.
pytanie które to 2.0 było. EU czy US?
Miałem Escape 2.0, i ten miał 7.1s do 100km/h, także w swojej klasie nie ma sobie równego. Nie wchodząc oczywiście w premium, itd.

Cytat:
Napisał SlaStu86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena jaką mi podano jest oczywiście bez VAT i zakładam
Który VAT, od rozbitego, wymagającego naprawy czy już od naprawionego i zarejestrowanego?
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2018, 12:43   #186
SlaStu86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2018
Model: Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Jak bity i czy raczej czy nie raczej to teraz już bez znaczenia, nie dogadałem się ze sprzedającym, więc szukam dalej. Piszę raczej, bo na ile się nie znam nie było "grubo", sprzedający z polecenia a i pełnych oględzin nie robiłem bo czekałem na ostateczną cenę, która niestety nie była atrakcyjna a do negocjacji brak woli.

Co do VATu leasingować da się tylko samochód naprawiony o ile firma podejdzie do tematu samochodu importowanego z USA i do tego uszkodzonego, a sprzedawca ma możliwość i ochotę na wystawianie faktury 23%. Myślałem o innym wariancie leasingu, który by faktury nie wymagał - szukam cały czas informacji na ten temat.

Co do Mondeo z 2.0 EB to europejskie Vignale. Nie podeszło mi zupełnie.

Szukam dalej: Edge 3.5l V6 AWD w automacie - wersja minimum SEL, najchętniej Titanium, musi być SYNC3. Jak ktoś wie, lub zna kogoś etc. kto chce sprzedać to proszę o namiary. Wzdłuż A4, S1, S8, a najlepiej małopolska, bywam regularnie na tych trasach.
SlaStu86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 08:50   #187
zbigniew22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2018
Skąd: warszawa
Model: o
Silnik: wsasds
Rocznik: 1985
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Na twoim miejscu ja bym aut z ameryki nie sprowadzał do Polski
zbigniew22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 08:57   #188
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał SlaStu86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukam dalej: Edge 3.5l V6 AWD w automacie - wersja minimum SEL, najchętniej Titanium, musi być SYNC3.
Tylko 3.5L?
2.0L AWD wersja SEL?
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 08:39   #189
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał zbigniew22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na twoim miejscu ja bym aut z ameryki nie sprowadzał do Polski
Ja bym z Europy nie sprowadzal kaszlakow wysokoprężnych.
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2018, 15:36   #190
leszek_ford
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-02-2016
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5
Rocznik: 2015
Postów: 105
Domyślnie Odp: Czy ktoś na forum szczęśliwie posiada?

Cytat:
Napisał zbigniew22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na twoim miejscu ja bym aut z ameryki nie sprowadzał do Polski
A rozwiniesz to jakoś czy tylko sobie trolujesz? Chętnie się dowiem bo już rok posiadam sprowadzonego z Ameryki.
leszek_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.