Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2019, 17:59   #991
mikawajos
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2006
Skąd: Wro
Model: Smax
Silnik: 2.0 DW10
Rocznik: 10
Postów: 78
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

czołem!
poleci ktoś jakiś warsztat od tłumików we Wrocławiu? Podejrzewam gdzieś dziury, przedmuchy bo auto dość mocno buczy od 2.5k obrotów (diesel 2.0 bez dpf'a). sprawdzałem trochę ale nic tam nie widziałem pod spodem.
z góry podziękował!
M.

mikawajos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 20:54   #992
maszmnie30
 
Postów: n/a
Exclamation Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Domes888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.

Olej- wlane 1 litr ponad max! Wlano 5,5 litra, co może stawiać pod znakiem zapytania również dokładność/danie czasu na jego spłynięcie. Z tego co czytałem przy wymianie wchodzi ~5, więc teoretycznie 0,5 mogło jeszcze spłynąć ale głowy nie daję, sami oceńcie. W każdym razie pół godziny zabawy i brudzenia się dla mnie w garażu, żeby odessać naddatek przez rurkę bagnetu
Skoro wchodzi mniej więcej 5,5 litra, kilka strona podaje 5.65 litra a twierdzisz że wlano 5,5 litra to po co odsysasz nadmiar 1 litra i skąd on się wziął? Jak zmierzyłeś że 5,5 litra wlali. Matematyka kupy się nie trzyma.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 21:57   #993
Domes888
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011/2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Naprawdę tak ciężko Ci to policzyć? Żeby zejść do poziomu max na bagnecie musiałem odciągnąć 1l oleju, więc o tyle za dużo wlano. Poszła im cała butelka 5l i pół 1l, więc razem 5,5l. 5,5l minus 1l naddatku, daje 4.5- tyle się zmieściło po spuszczeniu. Jeśli przy wymianie wchodzi 5, to 0,5 starego zostawili, jeśli wchodzi więcej, to jeszcze gorzej...
Domes888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 08:01   #994
maszmnie30
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Cytat:
Napisał Domes888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawdę tak ciężko Ci to policzyć? Żeby zejść do poziomu max na bagnecie musiałem odciągnąć 1l oleju, więc o tyle za dużo wlano. Poszła im cała butelka 5l i pół 1l, więc razem 5,5l. 5,5l minus 1l naddatku, daje 4.5- tyle się zmieściło po spuszczeniu. Jeśli przy wymianie wchodzi 5, to 0,5 starego zostawili, jeśli wchodzi więcej, to jeszcze gorzej...
Tak,dość trudno jest to policzyć z tego co piszesz. Twierdzisz że walali 5.5l tak?
Skoro producenci oleju podają pojemność ukłądu 5.65l
https://applications.castrol.com/oil...kw)-(2010-2015)

https://liqui-moly.pl/dobierz-olej/

I tyle zostało zalane według tego co twierdzisz to matematycznie wszystko się zgadza. Jeżeli odciągnąłeś 1l i masz w silniku 4.5l to zdecydowanie za mało.

Nie podważam twojej opinii na ich temat, tylko twoją bezsensowną wypowiedź.

Drugą sprawą jest twoja dbałość o czystość, ja rozumiem że prace należny wykonywać schludnie i nie ubrudzić wszystkiego dookoła smarem czy olejem.
Jednak nie wydaje mi się że latasz co 5 minut na myjnie myć silnik. Także ta opinia jest wycieczką osobistą a nie faktyczną radą dla innych z forum.
Skoro tak cię mierzi brudny filtr paliwa to gdzie będziesz naprawiał swoje auto w przyszłości. Śmiem twierdzić że zmuszony będziesz robić to sam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 10:46   #995
Domes888
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011/2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Daruj sobie wycieczki osobiste 'kolego'. Jeśli dalej ci to tak trudno policzyć, to naprawdę ja tu już nie pomogę... Swoją drogą ciekawe, że to twój pierwszy post na forum i akurat w tym temacie...

Koniec tematu, fakty i liczby na stole, wnioski niech każdy wyciągnie sam.
Domes888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 10:58   #996
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

do polifta wchodzi ponad 5L, przy 5L jestes w polowie skali, a to za malo.
Olej wymieniany dwa miesiace temu, osobiscie.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 13:31   #997
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Ja zrozumiałem to tak, że nie spuścili całości, wlali ile mówi katalog i było za dużo. Dopiero po spuszczeniu litra oleju stan ustabilizowal się na max.

Też wolę sam to zrobić po tym jak mechanik oszczędził parę groszy na podkładkę miedzianą i zakleił korek szarym silikonem :-)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S

Ostatnio edytowane przez Juzek ; 28-02-2019 o 21:02
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 13:34   #998
Domes888
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011/2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Bardzo dobrze zrozumiałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Domes888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 13:58   #999
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Ufff... Nie jest źle ze mną :-) maturę pisałem na starych zasadach, to może dlatego :-)

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2019, 19:44   #1000
maszmnie30
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: warsztat we wrocławiu

Juzek dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Domes888 nie mam nic do ciebie.
Nie ukrywam że jestem nowy na forum. Może się nie znam. Ale jaki jest sens nie spuszczenia całości oleju i zalania nowego bez sprawdzenia jego stanu.
Z tego co można wyczytać a teorii jest tyle co osób je piszące metody są różne.

Jednak zwróciłem uwagę, żeby nie wprowadzać w błąd innych na forum. Obeznani w temacie wyśmiewają się i tworzą dialogi bez zrozumienia (taki slang branżowy) dla osób które szukają informacji i pomocy. Oczywiście nie che się i nie ma ochoty tłumaczyć każdemu od podstaw i to rozumiem. Jednak wyśmiewanie się z czyjeś nie znajomości slangu (spłynięcie - to może być pseudo kajakiem po kałuży) kiedy posiadasz już sprawdzone informację a dodatkowo udzielasz się na forum i pomagasz innym uważam za słabe.

Przeglądając temat Forda to ATL, CAROS, MIREK jest wałkowany non stop i wytyka się co najmniejsze błędy.
Każdy chce za 20 zł a oczekiwania jak w serwisie ASO, gdzie kawa na dzień dobry to kilka stówek. W mojej branży jest tak samo.

Domes888 mam trzy pytania i proszę o uczciwą odpowiedź.
Jaki powinien być stan oleju na zimnym silniku?
Jaki powinien być stan oleju zaraz po uruchomieniu?
Jaki powinien być stan oleju podczas pracy silnika przy 90C
Oczywiście mówimy o oleju 5W40
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.