Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2019, 20:29   #1
sqoczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Kolizja na parkingu

Witam,
mam fiestę z 2005. Na parkingu kierowca cofając autem z hakiem wjechał mi w zderzak a następnie w chłodnicę. Czy takie coś można naprawić z odszkodowania bezgotówkowego z OC sprawcy?

sqoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 20:47   #2
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Kolizja na parkingu

Zdecydowanie tak
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 20:56   #3
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kolizja na parkingu

Właśnie po to jest OC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 21:32   #4
sqoczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Kolizja na parkingu

a szkodę może zgłosić tylko właściciel polisy auta? Czy współwłaściciel też?
sqoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 13:47   #5
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja na parkingu

Szkodę może zgłosić nawet użytkownik (nie musi być właścicielem). Zgłaszając szkodę do ubezpieczyciela sprawcy domagaj się przyjazdu rzeczoznawcy na oględziny pojazdu. Istnieje uproszczona metoda likwidacji szkód - na podstawie fotek uszkodzeń nadesłanych przez samego poszkodowanego, ale zwykle takie wyceny są mocno zaniżone. Na wizytę rzeczoznawcy umów się w warsztacie, gdzie można zdemontować zderzak do oględzin (kosztem pracy mechanika możesz obciążyć ubezpieczyciela), bo niektóre uszkodzenia będą widoczne dopiero po zdjęciu zderzaka. Masz prawo do korzystania z samochodu zastępczego (od dnia zdarzenia do otrzymania wyceny szkody, plus tzw. technologiczny okres naprawy). Auto zastępcze możesz wynająć nawet od osoby prywatnej (potrzebna umowa najmu z określoną stawką dzienną). Jak będziesz miał wycenę szkody, to się tym pochwal - sprawdzę, czy cię nie oszukali.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 15:12   #6
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Kolizja na parkingu

W zeszłym tygodniu stojąc pod gabinetem lekarskim, czekając na żonę, byłem świadkiem takiego wjechania hakiem w chłodnice ;/

Ofiarą była Audi A4 w najnowszej budzie a ofiara która to zrobiła po prostu cofała SUVem, na bank miała kamerę i czujniki bo to był nowy volvo xc90 i nic nie pomogło usłyszałem tylko huk, nie wiedziałem skąd doszedł, później tylko pisk opon i zobaczyłem jak z parkingu bez powodu szybko ucieka ta Pani, wyszedłem z auta ale auto znikło juz za rogiem i nie widziałem rejestracji. hak wbił się w A4 a przy szarpnieciu wyrwał kawał dziury w grillu ;( smutny widok, sprawczyni uciekła, niestety stałem już dość długo i wideo-rejestrator już nie nagrywał wiec nie miałem jak pomóc... żal bierze że można rozwalić komuś auto i uciec z miejsca wypadku.
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 22:02   #7
sqoczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Kolizja na parkingu

akurat w moim przypadku trafiłem na uczciwego sprawcę, ale tydzień temu w Bytomiu ktoś wyjeżdżając z parkingu walnął mi w lewe tylnie koło, obtarł nadkole do blachy i tylni zderzak i zwiał... w sklepie byłem 10 min maks, a dzisiaj pod domem ktoś mi przywalił drzwiami... jakiś pech...

ale wracając do haka, chciałem naprawiać w fordzie, ale nikt ze znajomych nie potrafił wyrazić pozytywnej opinii o najbliższym fordzie, opinie w necie też masakryczne, wiec zgłosiłem szkodę bezpośrednio do ubezpieczyciela sprawcy.

Zaoferowano możliwość wynajmu auta zastępczego (zwrócą koszt najmu dzienny do określonej kwoty), miałem opcję oględzin rzeczoznawcy na miejscu lub w ich partnerskim serwisie, który może opiniować jak rzeczoznawca.

Wybrałem najbliższy warsztat (50km), mają dobre opinie. Chłodnicę klimy mam wgiętą do środka i zapadniętą, jakieś połamane plastiki w środku. Bez rozbierania ciężko określić co do wymiany. Jutro mam podjechać na oględziny.
sqoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 08:59   #8
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja na parkingu

Cytat:
Napisał sqoczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zgłosiłem szkodę bezpośrednio do ubezpieczyciela sprawcy.
Zaoferowano możliwość wynajmu auta zastępczego (zwrócą koszt najmu dzienny do określonej kwoty), miałem opcję oględzin rzeczoznawcy na miejscu lub w ich partnerskim serwisie, który może opiniować jak rzeczoznawca.
Wybrałem najbliższy warsztat (50km), mają dobre opinie. Chłodnicę klimy mam wgiętą do środka i zapadniętą, jakieś połamane plastiki w środku. Bez rozbierania ciężko określić co do wymiany. Jutro mam podjechać na oględziny.
Kolego, dokonanie wyceny szkody jest obowiązkiem ubezpieczyciela, zgadzając się na przyjazd do wyznaczonego warsztatu, zaoszczędziłeś ich kasiorę, nie swoją. Ponadto dałeś sobie wyrwać z ręki tak poważny argument, jak korzystanie z samochodu zastępczego od dnia zaistnienia szkody. Skoro mogłeś przyjechać na oględziny, to auto nadaje się do jazdy, tym samym ubezpieczyciel zapłaci tylko za korzystanie z wozu zastępczego wyłącznie w czasie naprawy. Ubezpieczyciel ma prawo oferować samochód zastępczy, czy naprawę w ich warsztacie partnerskim, ale poszkodowany nie ma obowiązku korzystać z takiej oferty. Sam decyduje gdzie i czy w ogóle naprawia swoje auto (może przecież sprzedać w stanie uszkodzonym). Korzystanie z warsztatów partnerskich ubezpieczyciela ma tę zasadniczą wadę, że naprawa zostanie dokonana zgodnie z oczekiwaniem likwidatora szkody (jak najtaniej), a nie poszkodowanego. To samo dotyczy samochodów zastępczych z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielami - oni dyktują warunki, a ty je akceptujesz.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.