Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2017, 16:15   #101
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

U mnie niestety klapa. W warsztacie dowiedziałem się, że to chyba jednak sprężarka.

ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 16:38   #102
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Siema. Dołączam się do tematu Mondeo MK4 2.0 pb
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 16:46   #103
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Nie pamiętam, trudno sie doliczyć ile razy pisałem że w warsztacie zawsze stawiają diagnozę,,chyba,,na najdroższą część, zapłacisz za robociznę, sprężarkę, i dalej będzie chrobolić, bo sprężarka nie chroboli, nie ma w niej nic, co by chroboliło.
Ale klienta trzeba walić w rogi, bo zus trzeba opłacic, pracownikom pensję, swiatło, gaz , a i na Teneryfę trzeba by pojechać, stare kości wygrzac, i nogi pomoczyć.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 17:35   #104
Sebastian1515
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 - LPG
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

To co nagle wszystkim sprężarki padają ??? ja będę tak długo jeździł aż się rozpier....
albo i nie.
Sebastian1515 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 17:41   #105
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Ciężko jednoznacznie określić co jest przyczyną tego wkurzającego dźwięku u mnie na pewno jest powiązany z klimatyzacją. Jak ją wyłączam to nastaje cisza. Z zewnątrz nie mogłem namierzyć źródła hałasu albo silnik zagłusza. Może ktoś z ASO bedzie znał odpowiedź.
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 19:57   #106
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał marko1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siema. Dołączam się do tematu Mondeo MK4 2.0 pb
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wydaje mi się, że u Ciebie to trochę co innego bo ten dźwięk o ile dobrze słyszę zgrywa się idealnie z pracą silnika(przyspieszaniem). Na jałowym bez gazowania też tak masz?

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pamiętam, trudno sie doliczyć ile razy pisałem że w warsztacie zawsze stawiają diagnozę,,chyba,,na najdroższą część, zapłacisz za robociznę, sprężarkę, i dalej będzie chrobolić, bo sprężarka nie chroboli, nie ma w niej nic, co by chroboliło.
Ale klienta trzeba walić w rogi, bo zus trzeba opłacic, pracownikom pensję, swiatło, gaz , a i na Teneryfę trzeba by pojechać, stare kości wygrzac, i nogi pomoczyć.
Dlatego nie mam zamiaru jej wymieniać póki co, wydaje mi się, że warsztat jednak nie był rzetelny w 100%, wydaje mi się, że ściemniają i nawet nie próbowali podmienić zaworu.

Ostatnio edytowane przez ptaqx ; 31-05-2017 o 19:59
ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 20:55   #107
Sebastian1515
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 - LPG
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że u Ciebie to trochę co innego bo ten dźwięk o ile dobrze słyszę zgrywa się idealnie z pracą silnika(przyspieszaniem). Na jałowym bez gazowania też tak masz?

Bump:

Dlatego nie mam zamiaru jej wymieniać póki co, wydaje mi się, że warsztat jednak nie był rzetelny w 100%, wydaje mi się, że ściemniają i nawet nie próbowali podmienić zaworu.
Dlatego ja też nie mam zamiaru wymieniać. Bo po co , poczekam jak się popsuje. A zaworu na pewno Ci nie podmienili bo by musieli dwa razy czynnik spuścić i napełnić.
A co oni na to że dzwięk że słychać tylko w środku a nic na zewnątrz?
Odnośnie filmiku co wstawił marko1986 to rzeczywiście idzie to dalej z obrotami. U mnie to do jakiegoś stopnia ale później podczas jazdy już nic nie słychac.
Sebastian1515 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 21:12   #108
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Na jałowym biegu słychać ale znacznie mniej w po dodaniu gazu narasta i najintensywniej przy 2.5 tyś RPM
Na zewnątrz nie słychać
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 21:31   #109
mojlos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2017
Skąd: Brzeg
Model: mondeo mk4
Silnik: benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

MARKO1986 - mam podobne objawy z klimą jak u Ciebie w samochodzie, ten sam dźwięk. Mondeo MK4, kombi, 2009r. 2,0 benzyna. Czy już naprawiłeś usterkę? Będziesz coś z tym robił? Czy jeździsz do oporu jak coś rąbnie ? Pozdrawiam
mojlos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 22:10   #110
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Może uda mi się w tym tygodniu coś z tym zrobić na razie nie mam pomysłu co to może być. Miałem wcześniej takie objawy jakie wielu opisało a mianowicie że hałas występował przy niskich obrotach. Tak było przez ostatnie 2 lata nie przeszkadzało mi to i nigdzie na serwisie nie powiedział mi nikt że to usterka więc nie drążyłem. Dopiero po ostatniej majówce jak wracałem z Wrocławia hałas się zwiększył. I do domu wracałem bez klimatyzacji. Żeby przypadkiem coś gorszego w trasie mnie nie złapało. Po 3 dniach w ogóle przestała chłodzić. Oddałem do jednego typa w okolicy i opisałem co się wydarzyło. Stwierdził że nie było czynnika chłodzącego. No to nabił zrobił próbę szczelności i faktycznie działała po staremu... Przez 5 dni i teraz powtórka. Podjadę do niego i zobaczę co mi powie.
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.