Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2016, 10:16   #1
zellu
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 22-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta VI
Silnik: 1.25 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Po szybkim ponownym zapłonie - falujące obroty i paląca się kontrolka silnika

Dobry!
Cofałem sobie i zgasło mi auto - a że pod centrum handlowym i akurat ktoś z tyłu jechał, to odpaliłem na hejnał (kluczyk pozycja jedna w dół i od razu zapłon, praktycznie bez przerwy od zgaśnięcia). No i tak jadę i mi coś za mocno skacze ten samochód i wibruje za mocno. Zatrzymałem się, na luz, i widzę, że obroty lekko skaczą. Dodałem trochę gazu, pojechałem, zaczęła mi migać kontrolka silnika ale po chwili zgasła. Przejechałem jeszcze z 200 metrów i zapaliła się już na dobre. Aczkolwiek silnik na luzie nie gaśnie.

Silnik normalnie mi pracował spokojnie, obroty nie skakały, a tutaj co jakiś czas aż mi samochodem trzęsie.

Pytanie 1 - co mogło się zepsuć tak na pierwszy rzut oka?
Pytanie 2 - mogę z tym problemem chwilę pojeździć, skoro już dojechałem jakieś 500m i się generalnie nic nie stało? Pech chciał, że akurat muszę dzisiaj zrobić z 8 kilometrów po mieście i nie wiem, czy mam latać szybciej na komunikację miejską czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zellu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2016, 13:25   #2
zellu
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 22-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta VI
Silnik: 1.25 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Po szybkim ponownym zapłonie - falujące obroty i paląca się kontrolka silnika

Odpowiem sobie sam, po wizycie u mechanika - świeca mi przebijała przy drugim cylindrze. Jaki to ma związek z okolicznościami wystąpienia usterki? Ja nie wiem, ale auto już działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zellu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.