Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2016, 20:01   #2811
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Jester83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego, że po 7 latach zgodnego pożycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z Mk4 mimo, że teraz oczywistym dla mnie wyborem był Mk5 to przez chwilę oglądałem się za MazdąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głośne dźwięki przykuły Twoją uwagę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie wywołało to efekt zupełnie odwrotny - wyciszenie do poziomu kompakta oznacza dychę na start i rozbiórkę połowy auta

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 20:19   #2812
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Jester83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego, że po 7 latach zgodnego pożycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z Mk4 mimo, że teraz oczywistym dla mnie wyborem był Mk5 to przez chwilę oglądałem się za MazdąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mazda6, piękne auto, po lifcie ładne wnętrze. Byłem prawie bliski zakupu 2.5 benzyna Sky Passion.
Ale po jazdach próbnych: siedzenia dla kurdupla, bardzo słabe wyciszenie, silnik wyje i nie jedzie. Ogólnie samochód z tektury za cenę samochodu z karbonu, serwis drogi jak cholera.
Wczoraj żona prowadziła pokazową Mazdę3 2.0 benzyna Sky Passion (cena 117 000 PLN!!!). Jej konkluzja: jedynka za krótka, trójka haczy, bardzo źle wyciszona, słabe hamulce, krótkie siedzisko, świetne audio.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 21:19   #2813
Jester83
ford::beginner
 
Avatar Jester83
 
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głośne dźwięki przykuły Twoją uwagę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie wywołało to efekt zupełnie odwrotny - wyciszenie do poziomu kompakta oznacza dychę na start i rozbiórkę połowy auta
O co chodzi jakby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jester83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 21:50   #2814
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Jester83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O co chodzi jakby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głośno w środku. Nieprzeciętnie. Cieniutkie blachy, szyby, brak wyciszenia. Poczytaj na forach MJ6 - nawet najwięksi fani marki i brzmienia silnika wygłuszają auto zaraz po zakupie. Zresztą przejedź się - najlepiej na tylnym siedzeniu
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 12:07   #2815
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

A i diesle nie są mistrzami bezawaryjności... nie mówiąc o pladze kradzieży Mazd z uwagi na słabe zabezpieczenie IMMO.

Ciekawym autem może być nowa Insignia 2017. Światła martycowe przebijają wszystko, Astra ma takowe, szkoda że w Fordzie na takie się nie zanosi, chociaż w USA był już face lifting Fusiona/Mondeo ale nie wiem co się zmieniło.
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 18:08   #2816
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał spławik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i diesle nie są mistrzami bezawaryjności... nie mówiąc o pladze kradzieży Mazd z uwagi na słabe zabezpieczenie IMMO.

Ciekawym autem może być nowa Insignia 2017. Światła martycowe przebijają wszystko, Astra ma takowe, szkoda że w Fordzie na takie się nie zanosi, chociaż w USA był już face lifting Fusiona/Mondeo ale nie wiem co się zmieniło.
Poziom aut jest naprawdę mocno wyrównany, więc każdy następny model będzie lepszy, przynajmniej w części aspektów. Rok po nowej Insygnii pojawi się lift MK5 i Paska oraz nowa M6tka, i znowu będą lepsze. Lepiej tak nie myśleć, bo nigdy się niczego nie kupi ...
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 19:31   #2817
Jester83
ford::beginner
 
Avatar Jester83
 
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poziom aut jest naprawdę mocno wyrównany, więc każdy następny model będzie lepszy, przynajmniej w części aspektów. Rok po nowej Insygnii pojawi się lift MK5 i Paska oraz nowa M6tka, i znowu będą lepsze. Lepiej tak nie myśleć, bo nigdy się niczego nie kupi ...
Ja dzięki Mk5 dzisiaj zrealizowałem założony 1,5 roku temu plan - marzenia się spełniają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję teraz na kilka lat spokoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jester83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 18:32   #2818
spławik
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,2 DuraTorq
Rocznik: 2014
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ma się podobać, do zakupu przymierzać się wcześniej i gitara.
__________________
było BMW e38 740d, jest eS 2.2
spławik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2016, 20:44   #2819
pawel_l
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Pytanie stare jak świat. Muszę w przyszłym tygodniu podjąć decyzję (i przekonać do niej szefa) o nowym samochodzie służbowym. Myślałem o Mondeo ale niestety w założonym limicie kwotowym uda się go skonfigurować tylko z podstawowymi dodatkami (czujniki przód tył, tempomat, szyba podgrzewana, podstawowe radio z BT) czyli Trend GoldX benzyna 1.5 manual.
Sporo poniżej tej kwoty da się skonfigurować O3 z silnikiem 1.4 150KM, prawie wszystkimi innymi dodatkami. W tym biksenony, DSG i bajery elektroniczne.

No i mam dylemat żaby:

Mondeo (manual, z podstawowym wyposażeniem) czy Octavia automat "full wypas".

Do Skody mam niejaki sentyment (Felicją przejechałem chyba ze 150 tys. km) ale od dłuższego czasu jeździłem Focusami (ponad 300kkm) (stąd taka stara rejestracja na forum). Liczyłem na przesiadkę klasę wyżej ale każdy (prawie) szef ma węża w kieszeni :bsilny:

Jeździłem tym Mondeo i jeśli chodzi o komfort i prowadzenie jest super, Octavia trochę chyba gorzej z komfortem ale może uda się wstawić lepsze fotele Dynamic.

A co głośności wnętrza w Mazdach. Podobne zjawisko jest w KIA Optima. Pewnie zamiast powyższych wybrałabym Optime gdyby nie była wyraźnie głośniejsza. Ponoć nowy Avensis tez nie jest rewelacyjny pod tym względem.

Ostatnio edytowane przez pawel_l ; 28-03-2016 o 08:35
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 21:25   #2820
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

A insignię rozpatrywałeś?

With mobilephone sent.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.