Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|śląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2020, 01:42   #11
arrtee(tm)
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-01-2009
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo
Silnik: Duratec 2.0 + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Niestety ale odradzam remont silnika w często polecanym PZ Service Mikołów.

Oddałem im swój samochód, gdzie przeprowadzono remont silnika. Ponad 5500 zł wydałem... w błoto.

Okazało się, że nie wymieniają w tym warsztacie pierścieni. Po remoncie auto zaczęło brać olej w ilości ok 0,5l na 100 km.

Na taki stan rzeczy otrzymałem odpowiedź, żebym znalazł sobie inny silnik i mi go przełożą...

Ratunkiem okazał się warsztat Klebera. Nie dość że dało się zrobić pełny remont silnika, (który dalej nabija kilometry), to zrobił to taniej.

Także z własnego i kosztownego doświadczenia - całkowicie odradzam PZ Service w Mikołowie.

Wypalcowano ze szmartfona

__________________
Było: Fiat 126P FL '90 (Czerwony smok), Ford Sierra MK2 1.6 CL '89, Ford Sierra MK2 2.0 GT '92, Ford Mondeo 1.8B Ghia ' 97 (Sztrucel), Ford Mondeo MK2 2.5 Ghia X '97.
Jest: Ford Mondeo MK3 2.0 Trend X LPG '04
arrtee(tm) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2020, 11:56   #12
raluh
ford::beginner
 
Avatar raluh
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-07-2016
Model: Focus MK2 Titanium
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Cytat:
Napisał arrtee(tm) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety ale odradzam remont silnika w często polecanym PZ Service Mikołów.

Oddałem im swój samochód, gdzie przeprowadzono remont silnika. Ponad 5500 zł wydałem... w błoto.

Okazało się, że nie wymieniają w tym warsztacie pierścieni. Po remoncie auto zaczęło brać olej w ilości ok 0,5l na 100 km.

Na taki stan rzeczy otrzymałem odpowiedź, żebym znalazł sobie inny silnik i mi go przełożą...

Ratunkiem okazał się warsztat Klebera. Nie dość że dało się zrobić pełny remont silnika, (który dalej nabija kilometry), to zrobił to taniej.

Także z własnego i kosztownego doświadczenia - całkowicie odradzam PZ Service w Mikołowie.

Wypalcowano ze szmartfona
Możesz podać adres do tego warsztatu ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raluh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 10:59   #13
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Cytat:
Napisał arrtee(tm) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety ale odradzam remont silnika w często polecanym PZ Service Mikołów.

Oddałem im swój samochód, gdzie przeprowadzono remont silnika. Ponad 5500 zł wydałem... w błoto.

Okazało się, że nie wymieniają w tym warsztacie pierścieni. Po remoncie auto zaczęło brać olej w ilości ok 0,5l na 100 km.

Na taki stan rzeczy otrzymałem odpowiedź, żebym znalazł sobie inny silnik i mi go przełożą...

Ratunkiem okazał się warsztat Klebera. Nie dość że dało się zrobić pełny remont silnika, (który dalej nabija kilometry), to zrobił to taniej.

Także z własnego i kosztownego doświadczenia - całkowicie odradzam PZ Service w Mikołowie.

Wypalcowano ze szmartfona


Panie Arturze, W Pana samochodzie w listopadzie 2019 była demontowana głowica w związku wypalonymi gniazdami zaworowymi, a nie remont silnika. Kwota za tą naprawę to 5100 (nie 5500)pln i zawiera nowy łańcuch rozrządu z kołami napinaczem i prowadnicami, usługę zewnętrzną naprawy głowicy oraz wszystkie części. O kosztach był Pan poinformowany i pomimo kwoty naprawy nieadekwatnej do wartości auta i ryzyka związanego z trwałością silnika samego w sobie, zaakceptował ją Pan. Branie oleju, co nie ma związku z naszą wcześniejszą naprawą zgłosił Pan na początku kwietnia, więc po prawie 6 miesiącach. Odpowiedź brzmiała, że jedynym ekonomicznym rozwiązaniem dla Pana jest wymiana silnika. Technologia Forda, czego się trzymamy, nie przewiduje wymiany pierścieni i oczywiście tego nie robimy. Jednocześnie gratuluję innemu warsztatowi, że rozwiązał problem "zgodnie ze sztuką". Z pewnością użył pierścieni dedykowanych do tego silnika (nie istnieją na rynku), używając nowych jednorazowych śrub korbowodowych, których również nie ma w sprzedaży. Pomimo Pana oceny, życzę aby znalazł się Pan w tej mniej licznej grupie, gdzie taki "remont silnika" nie kończy się dramatycznie. Pozdrawiam.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 07:41   #14
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

A ja dla odmiany dodam od siebie, że jestem zadowolony z serwisu i mogę go polecić. Od 2009 serwisuję tam, najpierw MK1, a teraz MK2. Kontakt, obsługa są na wysokim poziomie. Ceny również są akceptowalne.

@arrtee(tm) tak z ciekawości jaki przebieg? Instalacja LPG jest?
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 17:22   #15
arrtee(tm)
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-01-2009
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo
Silnik: Duratec 2.0 + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panie Arturze, W Pana samochodzie w listopadzie 2019 była demontowana głowica w związku wypalonymi gniazdami zaworowymi, a nie remont silnika. Kwota za tą naprawę to 5100 (nie 5500)pln i zawiera nowy łańcuch rozrządu z kołami napinaczem i prowadnicami, usługę zewnętrzną naprawy głowicy oraz wszystkie części. O kosztach był Pan poinformowany i pomimo kwoty naprawy nieadekwatnej do wartości auta i ryzyka związanego z trwałością silnika samego w sobie, zaakceptował ją Pan. Branie oleju, co nie ma związku z naszą wcześniejszą naprawą zgłosił Pan na początku kwietnia, więc po prawie 6 miesiącach. Odpowiedź brzmiała, że jedynym ekonomicznym rozwiązaniem dla Pana jest wymiana silnika. Technologia Forda, czego się trzymamy, nie przewiduje wymiany pierścieni i oczywiście tego nie robimy. Jednocześnie gratuluję innemu warsztatowi, że rozwiązał problem "zgodnie ze sztuką". Z pewnością użył pierścieni dedykowanych do tego silnika (nie istnieją na rynku), używając nowych jednorazowych śrub korbowodowych, których również nie ma w sprzedaży. Pomimo Pana oceny, życzę aby znalazł się Pan w tej mniej licznej grupie, gdzie taki "remont silnika" nie kończy się dramatycznie. Pozdrawiam.
Gdybym został poinformowany wcześniej o tym, że nie wymieniacie pierścieni to bym się na naprawę nie zdecydował.
Twierdzi Pan również że pobór oleju nie był związany z naprawą? Temat późnego zgłoszenia przedstawiłem Panu będąc w warsztacie. Samochód był mało używany, dopiero pod koniec marca zrobiłem dłuższą trasę autostradą, gdzie musiałem dolać ponad 2 litry oleju na 600 km.
Przed remontem głowicy - zgłaszałem wątpliwość odnośnie wpływu na "dół silnika" - Wasza odpowiedź brzmiała, że jeżeli nie brał wcześniej oleju to będzie dobrze.
Łącznie wydałem u Państwa 5500 zł z późniejszą wymianą świec i kabli. Wcześniejsze ustalenia były na inną (niższą) kwotę, ale w trakcie doszła wymiana rozrządu i inne koszty. Na ostateczną kwotę się zgodziłem licząc na to, że będę miał zrobiony silnik.
Na późniejszą propozycję wymiany silnika na inny - ręce mi opadły.

Używając określenia "kwota nieadekwatna do wartości auta" czy "ryzyko związane z trwałością silnika" świadczy też o Waszym podejściu - pieniądze nie śmierdzą...
Osobiście wolę mieć pewne wygodne auto, w którym wiem co i kiedy jest zrobione, mimo, że pieniędzy włożonych w samochód nie odzyskam.
I jakoś jest sporo samochodów z silnikiem Duratec zagazowanych, które do tej pory nabijają kilometry - dziesiątki, a nawet setki tysięcy.

Liczyłem na to, że u Państwa będę mógł serwisować samochód. Niestety po takiej sytuacji jaka miała miejsce - nie mam już wątpliwości.
I będę odradzał każdemu ten warsztat.

Inny warsztat przeprowadził udaną naprawę. Silnik do tej pory nie wziął oleju. Od maja przebyte już 5000 km, z czego ponad 2000 autostradą. Wcześniej autostrada to było 600 km - reszta miasto. Więc da się - i nie jestem pierwszym, który to potwierdzi.
To, że Ford nie przewiduje tego typu napraw nie oznacza że się nie da. Ale oddając samochód do PZ Service nie byłem tego świadomy.

Auto posiada LPG
Przebieg - gdy była wykonywana naprawa - to 177 000 km. Przejechałem ok 4000 km jak zgłosiłem się z problemem poboru oleju. Między czasie auto było jedynie u gazownika na strojenie po remoncie - 2000 km zrobione na samej benzynie, spokojna jazda na dotarcie silnika.

P. S. Proszę zweryfikować zewnętrzną firmę, do której oddajecie głowice, ponieważ u mnie zamontowano krzywe zawory.

Wypalcowano ze szmartfona
__________________
Było: Fiat 126P FL '90 (Czerwony smok), Ford Sierra MK2 1.6 CL '89, Ford Sierra MK2 2.0 GT '92, Ford Mondeo 1.8B Ghia ' 97 (Sztrucel), Ford Mondeo MK2 2.5 Ghia X '97.
Jest: Ford Mondeo MK3 2.0 Trend X LPG '04
arrtee(tm) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 19:53   #16
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Jeśli sądzisz że na LPG będziesz robił tysiące km to jesteś w grubym błędzie o czym miałeś okazję się przekonać a coś takiego jak silnik spalinowy przystosowany do zasilania LPG jeszcze nie istnieje i może jedynie mniej lub bardziej tolerować paliwo o wątpliwej jakości jakom jest ta mieszanka . I wiedz że wszelkie uszkodzenia głowicy , zaworów , tłoków pierścieni i gniazd to efekt dużo wyższej temperatury spalin spowodowanej właśnie paliwem wątpliwej jakości . Jedynie co mogę napisać w obronie tego warsztatu to, że nie powinni naprawiać silników nieprzystosowanych całkowicie do LPG jakimi są silniki forda bo klient zawsze wróci z pretensjami
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 08:19   #17
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Cytat:
Jeśli sądzisz że na LPG będziesz robił tysiące km to jesteś w grubym błędzie
To dziwne, u mnie 60 000km na gazie i jakoś się da :>

Cytat:
Napisał arrtee(tm) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed remontem głowicy - zgłaszałem wątpliwość odnośnie wpływu na "dół silnika" - Wasza odpowiedź brzmiała, że jeżeli nie brał wcześniej oleju to będzie dobrze
No cóż, z reguły doszczelniając górę w następnej kolejności padnie najsłabsze ogniwo, skoro góra + upg była nowa, to można było się spodziewać że pierścienie szlag trafi. Moim zdaniem mechanik powinien uprzedzić i decyzję zostawić klientowi

Cytat:
coś takiego jak silnik spalinowy przystosowany do zasilania LPG jeszcze nie istnieje
powiedz to koncernom wypuszczającym silniki z fabryczną instalacją, poza tym, co chcesz przystosowywać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
I wiedz że wszelkie uszkodzenia głowicy , zaworów , tłoków pierścieni i gniazd to efekt dużo wyższej temperatury spalin spowodowanej właśnie paliwem wątpliwej jakości
co za bzdura, typowo, zapieką się pierścienie- wina lpg. Żarówka się przepali- wina lpg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. temperatura jest prawie identyczna w komorze spalania jak w czasie spalania benzyny, oczywiście pod warunkiem dobrego wystrojenia instalacji. Jedynym faktem jest dłuższy czas spalania mieszanki, co faktycznie może wpłynąć na obciążenie termiczne zaworów wydechowych, ale bez przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 24-07-2020 o 08:25
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 14:34   #18
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Cytat:
Napisał arrtee(tm) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym został poinformowany wcześniej o tym, że nie wymieniacie pierścieni to bym się na naprawę nie zdecydował.
Twierdzi Pan również że pobór oleju nie był związany z naprawą? Temat późnego zgłoszenia przedstawiłem Panu będąc w warsztacie. Samochód był mało używany, dopiero pod koniec marca zrobiłem dłuższą trasę autostradą, gdzie musiałem dolać ponad 2 litry oleju na 600 km.
Przed remontem głowicy - zgłaszałem wątpliwość odnośnie wpływu na "dół silnika" - Wasza odpowiedź brzmiała, że jeżeli nie brał wcześniej oleju to będzie dobrze.
Łącznie wydałem u Państwa 5500 zł z późniejszą wymianą świec i kabli. Wcześniejsze ustalenia były na inną (niższą) kwotę, ale w trakcie doszła wymiana rozrządu i inne koszty. Na ostateczną kwotę się zgodziłem licząc na to, że będę miał zrobiony silnik.
Na późniejszą propozycję wymiany silnika na inny - ręce mi opadły.

Używając określenia "kwota nieadekwatna do wartości auta" czy "ryzyko związane z trwałością silnika" świadczy też o Waszym podejściu - pieniądze nie śmierdzą...
Osobiście wolę mieć pewne wygodne auto, w którym wiem co i kiedy jest zrobione, mimo, że pieniędzy włożonych w samochód nie odzyskam.
I jakoś jest sporo samochodów z silnikiem Duratec zagazowanych, które do tej pory nabijają kilometry - dziesiątki, a nawet setki tysięcy.

Liczyłem na to, że u Państwa będę mógł serwisować samochód. Niestety po takiej sytuacji jaka miała miejsce - nie mam już wątpliwości.
I będę odradzał każdemu ten warsztat.

Inny warsztat przeprowadził udaną naprawę. Silnik do tej pory nie wziął oleju. Od maja przebyte już 5000 km, z czego ponad 2000 autostradą. Wcześniej autostrada to było 600 km - reszta miasto. Więc da się - i nie jestem pierwszym, który to potwierdzi.
To, że Ford nie przewiduje tego typu napraw nie oznacza że się nie da. Ale oddając samochód do PZ Service nie byłem tego świadomy.

Auto posiada LPG
Przebieg - gdy była wykonywana naprawa - to 177 000 km. Przejechałem ok 4000 km jak zgłosiłem się z problemem poboru oleju. Między czasie auto było jedynie u gazownika na strojenie po remoncie - 2000 km zrobione na samej benzynie, spokojna jazda na dotarcie silnika.

P. S. Proszę zweryfikować zewnętrzną firmę, do której oddajecie głowice, ponieważ u mnie zamontowano krzywe zawory.

Wypalcowano ze szmartfona
Panie Arturze, napiszę jeszcze raz, przyjechał Pan do nas na diagnozę i stwierdziliśmy uszkodzone gniazda zaworowe. Zlecił Pan naprawę głowicy, więc nie informowaliśmy Pana, że nie wymieniamy pierścieni, bo nie miało to żadnego związku z naszą naprawą. Myślę, że myli Pan pojęcia naprawy głowicy i remontu silnika. Nie będziemy dalej rozwijać tej kwestii. Proszę o wskazanie co, jako przyczynę brania oleju wskazał warsztat , który naprawiał samochód i czy ta przyczyna ma związek z naszą naprawą. Jeśli nie będzie Pan w stanie sposób merytoryczny wskazać powiązania usterki z naszą naprawą, to proszę nie rozpowszechniać nieprawdy na nasz temat. Nie oczekuję tutaj internetowych mądrości, że "jak coś tam to coś tam" tylko rzeczowej analizy przez kogoś, kto jest znawcą w temacie i od razu ustawię Panu poprzeczkę: budujemy samochody rajdowe w tym silniki, które startują również w Mistrzostwach Świata.
Napisał Pan, że "pieniądze nam nie śmierdzą"to jak Pan wytłumaczy, naszą sugestię, że koszt naprawy jest nieadekwatny do wartości auta (co przewinęło się już w tym wątku) przecież to się nie trzyma kupy. Trudno mi się odnieść czy samochód brał Panu olej przed naszą naprawą, czy po niej, czy miał Pan po prostu pecha. Nawiązując do krzywych zaworów, to zakładam, że zweryfikował to ten sam warsztat, który podjął się remontu duratec'a coś Panu wyjaśnię: krzywy zawór to brak szczelności cylindra i nierówna praca silnika. Czy Pan nam zgłaszał taką usterkę? Jeśli nie to układ zaworów był sprawny i pomawianie naszego podwykonawcy o brak fachowości jest nie na miejscu. Pozdrawiam i życzę jak najdłuższej bezawaryjnej jazdy.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 17:49   #19
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

kln1920
Wpierw przeczytaj warunki gwarancji pojazdów fabrycznie wyposażonych w LPG potem się wypowiadaj. Cała tajemnica LPG to trzeba by skonstruować silnik pod te paliwo i trzeba by wrócić do silników dolnozaworowych albo i jeszcze dalej gdy konstruowano zawory chłodzone . Słyszałeś kiedyś o czymś takim czy znów napiszesz że to bzdura ??
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 23:19   #20
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Oczywiście że bzdura. I owszem, w fordzie siadają zawory na lpg szybciej niż na benzynie (u mnie około 50k km ze środkowej wartości tolerancji przy założeniu gazu do minimum), jednak warto tutaj podać rachunek ekonomiczny. Instalacja wyszła mnie 3000zl, zwróciła się w 15 000km, regulacja plus rozrząd 2000zl, zostaje 7000zl w kieszeni. Przy podejściu "jeżdżę aż się wypalą zawory" spokojnie zarobisz z 18 000zl na głowicę, moim zdaniem warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. samochód to narzędzie, nic więcej. A cały czas rozmawiamy o sytuacji w fordzie, gdzie regulacja jest kosztowna. Może powiesz, ze do silników na hydropopychaczach, czy zaworach regulowanych śrubka czy płytka też się nie opłaca?

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 24-07-2020 o 23:22
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.