Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2012, 15:22   #311
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Pewnie wgrywa "swój" firmware, ze strzeżonej jak oko w głowie płytki CD, a użytkownikowi zostawia tylko DVD z mapami.
Jakby zmodyfikowany firmware im wyciekł, to Navi-projekt nie zarobiłby już ani grosza.

__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2012, 15:29   #312
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

No to miałoby sens, kolega E-tnic zapewne może powiedzieć więcej co ma w ręku oraz co robił tak naprawdę sprzedawca-instalator z jego Navi.
Tylko przy cenach oryginałów MAP TOMTOM na NX i cen paliwa (dojazd) to chyba 1000zł jest co najmniej dziwną ceną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cysior ; 29-06-2012 o 15:32
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2012, 20:21   #313
roger
ford::average
 
Avatar roger
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Wroclaw
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 154
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał E-tnic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chciałem robić firmie bezpośredniej reklamy więc nie dawałem linków.
Firma to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z Łomży i to jej są te aukcje z Allegro, do których linki podano poniżej.
Koszt to rzeczywiście 1000zł ale otrzymujemy najnowsze mapy 2012 TomTom z polskim lektorem i polskim menu radia. .....
Dodatkową zaletą jest brak białej plamy w miejscu Chorwacji i państw sąsiednich. Jest już Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra, Serbia. Jak ktoś jeździ w te rejony na wakacje to się bardzo przyda
E-tnic, czy grafika map i nawigowanie po ekranie różni się w stosunku do oryginału mapy FORD? Jak możesz to wrzuć jakiś filmik albo zdjęcia. Jestem bardzo zainteresowany tą usługą. Pozdr.
roger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2012, 20:31   #314
E-tnic
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2009
Skąd: Puławy
Model: MONDEO MkIV teraz juz 178KM
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Jest dokładnie tak jak napisał kolega Alecki. Instalator użył jakiejś swojej płyty, którą mi wgrał a potem już włożył DVD z mapami i zainstalował.
Zakup wysyłkowy nie jest możliwy, pytałem o to. Co do grafiki to nie widzę bardzo różnic między mapami 2012 a 2008, które miałem. Według mnie to te same mapy tylko uaktualnione i z dodatkowymi krajami. To są oryginalne mapy Forda. Firmuje je teraz TomTom bo przejął firmę TeleAtlas.
E-tnic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2012, 13:37   #315
roger
ford::average
 
Avatar roger
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Wroclaw
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 154
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał E-tnic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest dokładnie tak jak napisał kolega Alecki. Instalator użył jakiejś swojej płyty, którą mi wgrał a potem już włożył DVD z mapami i zainstalował.
Zakup wysyłkowy nie jest możliwy, pytałem o to. Co do grafiki to nie widzę bardzo różnic między mapami 2012 a 2008, które miałem. Według mnie to te same mapy tylko uaktualnione i z dodatkowymi krajami. To są oryginalne mapy Forda. Firmuje je teraz TomTom bo przejął firmę TeleAtlas.
A polskie czcionki w menu są? Jak się sprawuje nowa lektorka? Nic się nie wiesza?
roger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 07:51   #316
E-tnic
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2009
Skąd: Puławy
Model: MONDEO MkIV teraz juz 178KM
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Z polską czcionką jest dziwnie, bo jest tylko w ustawieniach nawigacji a w ogólnych ustawieniach radia i całego systemu jej nie ma.
Całość działa ok, lektorka też jest całkiem miła. Co do pokrycia i dokładności map Polski nie mam zarzutów ale w piątek wyjeżdżam na Chorwację więc przetestuję ją w innych krajach.
Może ktoś wie jak przy wyborze trasy dodać punkty, miasta przez które chcę przejechać?
Nie widziałem takiej opcji wcześniej i teraz z polskim menu też nie mogę tego znaleźć. Będę wdzięczny za pomoc. W instrukcji obsługi też nic nie ma.
E-tnic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 08:19   #317
roger
ford::average
 
Avatar roger
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Wroclaw
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 154
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Koledzy, jeszcze jedno pytanie: czy ta nowa mapa TomTom 2012 będzie chodzić na sofcie NX'a z 2009 roku, czy muszę go updatować? Pytam ponieważ sama mapa w ASO we Wrocławiu kosztuje 660 zł i waham się czy bawić się w to polskie menu + mapa TomTom za 1.000 zł., czy po prostu kupić mapę w ASO za 660 zł, ale nie mieć polskiego języka. Goście z navi-project piszą, że w ramach usługi jest update sofware'u, więc może jednak trzeba, żeby TomTom chodził?
roger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 22:50   #318
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał E-tnic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś wie jak przy wyborze trasy dodać punkty, miasta przez które chcę przejechać?
Nie widziałem takiej opcji wcześniej i teraz z polskim menu też nie mogę tego znaleźć. Będę wdzięczny za pomoc. W instrukcji obsługi też nic nie ma.
Nie ma takiej możliwości.....musisz obierać trasę do miejsca do którego chcesz zajechać po drodze i później na nowo wpisywać następne....przepraktykowałem to kiedyś u nas w Polsce, za granicą będzie tak samo......
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 12:13   #319
roger
ford::average
 
Avatar roger
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Wroclaw
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 154
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał roger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... waham się czy bawić się w to polskie menu + mapa TomTom za 1.000 zł., czy po prostu kupić mapę w ASO za 660 zł, ale nie mieć polskiego języka...
No i po dylemacie. Navi-Project przyjechało, ale okazało się, że w moim NX się nie da zainstalować polskiego menu ani ich TomTom'a, bo wersja od 2010 na to nie pozwala - ponoć nad tym pracują. Pozostaje mi tylko oryginalna mapa z ASO...
roger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2012, 14:39   #320
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Re: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

W Bemo Motors w Szczecinie zawołali 1500zł za mapę bez instalcji - jak powiedziałem doradcy, że w innych ASO w PL ok 650zł to stwierdził, że u nich tyle kosztuje mapa do Blaupunkta i koniec...
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.