Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2018, 11:49   #11
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

często debile z warsztatów potrafią zrobić nieszczelność na złączkach prewodu paliwowego np.przy wymianie filtrów.

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 20:23   #12
rafal.master
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-03-2016
Model: MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Chciałbym odświeżyć temat. Samochód ma 43 000 km. Po długim postoju (najczęściej po nocy) musi dłużej pokręcić albo kręci ”nierówno” ale odpala. Obroty po odpaleniu stabilne. Żadnych niepokojących objawów. Póżniej odpala już bardzo ładnie - nawet po 1 minucie. ASS bez zarzutu (jak nie wyłączę) - zakładam więc, że to nie rozrusznik. Akumulator raczej też ok - 12.3 po chłodnej nocy i nie spada poniżej 10 przy odpalaniu. Poza tym przez 1 min raczej by siè nie naładował a tak jak pisałem odpala ładnie już przy kolejnych próbach.
Ma ktoś jakieś pomysły albo miał podobny problem, który został rozwiązany?
rafal.master jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 20:26   #13
przemol892000
ford::amateur
 
Imię: Przemyslaw
Zarejestrowany: 28-01-2020
Skąd: Malanów
Model: mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Witam wszystkich, czy możę udało sie znależć przyczyne ciezkiego pierwszego rozruchu po postoju? Mam identyczny problem, i nie wiem jak go rozwiązać.

Pozdrawiam
przemol892000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 20:31   #14
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Próbowałeś odpalać na dwa razy,czyli pierwszy raz sam zapłon na 5 sekund,póżniej wyłączenie i dalej zapłon i start ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2020, 20:38   #15
przemol892000
ford::amateur
 
Imię: Przemyslaw
Zarejestrowany: 28-01-2020
Skąd: Malanów
Model: mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Nie próbowałem takiej kombinacji, moze to przynieść jakies pozytywne skutki?

Generalnie czy macie tez problem z rozruchem po postoju? Gdy juz odpali to moge go zaraz zgasic i nastepne próby odpalenia już bedą normalne...
przemol892000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 05:59   #16
pandox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2013
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Mam identyczne objawy tyle ze w mk4 1.8 tdci. Obroty nie falują ale momentami bardzo trzęsło budą. W warsztacie wymienili wszystkie świece (dwie dokonały żywota). Sytuacja znacznie się poprawiła ale razem z mechanikiem stwierdziliśmy że to jeszcze nie jest to.co powinno być. Auto nie odpala "od strzała" tylko jakby z pewnym wahaniem
Jestem z nim umówiony na diagnostykę wtryskiwaczy - ponoć ich usterka też może być przyczyną kłopotów z odpalaniem.

EDIT: okazało się że przyczyną był źle odpowietrzony układ paliwowy. Może tak być bo problemy zaczęły się po ostatniej wymianie filtra paliwa. Teraz jest git.

Ostatnio edytowane przez pandox ; 07-02-2020 o 05:59
pandox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 07:47   #17
unidecode
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-12-2019
Model: Edge
Silnik: 230
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Nie chcę was straszyć koledzy ale u mnie skończyło się to wymianą wszystkich 4 wtryskiwaczy na gwarancji po batalii która trwała prawie 4 miesiące. Jedyny objaw to utrudniony rozruch gdy było chłodniej, mimo że auto było garażowane.
unidecode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 07:54   #18
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Cytat:
Napisał unidecode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę was straszyć koledzy ale u mnie skończyło się to wymianą wszystkich 4 wtryskiwaczy na gwarancji po batalii która trwała prawie 4 miesiące. Jedyny objaw to utrudniony rozruch gdy było chłodniej, mimo że auto było garażowane.
Wymiana wtryskiwaczy pomogła? U mnie wymieniono pompę wysokiego ciśnienia na gwarancji i nic, zero poprawy.
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 19:46   #19
GENI
ford::beginner
 
Imię: eugeniusz
Zarejestrowany: 09-12-2019
Skąd: Wysocko Małe
Model: ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI WDc11
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Witam : Moje zdanie - na przewodach paliwowych założył bym zawór kierunkowy . Miałem tak w MK4 i problem
z głowy. Kolega miał podobny problem ale z nieszczelnością na filtrze paliwa . Wymienił
cała puszkę i również spoko . Wiec Ja bym spogladał w kierunku nieszczelnosci na przewodach paliwa. Ktoś to również sugerował .
GENI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2020, 10:31   #20
Radek1488
ford::amateur
 
Avatar Radek1488
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-10-2019
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Miałem dokładnie taki problem z moim Jeepem. Po nocy ciężko odpalał. Winny był filtr paliwa (był minimalnie nieszczelny i cofało się lekko paliwo). Oczywiście w MK4 są tylko wkłady (w jeepie była cała puszka), może masz jakąś mini nieszczelność na obudowie. Co ciekawe nie zawsze ciężko odpalał, czasami rano odpalał od strzała a czasami męczył się, prychał ale jak już odpalił i się odpowietrzył to chodził jak złoto.
Radek1488 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.