Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2021, 13:36   #1
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Kupilem go 3 stycznia 2021 roku od kolegi ktory dbal o auto baaardzooo!!!
Poranna droga do pracy (ok. 20km!) temp. okolo 0 lub na minusie. Zatrzymuje sie pod bramą firmy i wychodze otworzyc brame – czuć duszący i drażniący smród spalin diesla przy drzwiach kierowcy, dymu nie widać, pogoda prawie bezwietrzna. Parkuje (manewruje-cofam) na miejsce postojowe i to samo po wyjściu z auta – smród zjadliwy spalin choć nic nie widać. Podczas dłuższej jazdy po mieście ten smród potrafi być odczuwalny w kabinie kierowcy stojąc na czerwonym świetle lub w korku i cofając przy zawracaniu.Nawiew dmuchawy ustawiony w trybie AUTO.
Jadąc po mieście w pobliżu innych aut, ktore troszkę dymią momentalnie czuć ich różne smrody ulicy w kabinie kierowcy, jak w Polonezie czy w aucie z lat 70-80, jakby wogóle nie było filtra kabiny, który mocno osłabia smrody z zewnątrz. Nie wiem czy w warunkach warsztatowych uda sie komuś to wyczuć, namierzyć bo trzeba pojeździć po miescie tym samochodem. Dyskomfort jest olbrzymi i nie kojarze żebym kiedykolwiek jechal autem, ktore ma w kabinie wyczuwalna taką gamę miejskich smrodów ulicy i spalin.
Jak dla mnie to cholernie smierdzą spaliny tego samochodu stojąc na zewnątrz a przeciez posiada filtr DPF oraz katalizator!
To nie jest normalne, w starym Passacie B5 jaki miałem ostatnio z
przebiegiem 295 tys. to smrod było owszem czuc chwilę na zimnym silniku po pierwszym rozruchu, po rozgrzaniu nie bylo takiego problemu i podczas jazdy w korku w ruchu miejskim NIC nie smiedzialo w kabinie, mimo braku katalizatora oraz DPF. Przebieg forda to 156000
Ten smród jest cholernie toksyczny i niezdrowy, to mało powiedziane, dlatego z tym się nie da jeździć!
Auto bylo juz w paru warsztatach i NIC kompletnie NIC nie stwierdzono. Uklad wydechowy ZDROWY zadnych bledow w kompie ani jednego, chodzi jak zegarek!!!! Filtr kabiny NOWY i NIC.....
Przeczytalem juz dziesiatki postow na podobne tematy ALE nic kompletnie mi tu nie pasuje!!!


Ostatnio edytowane przez rafixon_67 ; 05-02-2021 o 13:39
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 16:26   #2
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Laczenie z dpf to blaszka za kilka zl i 2 sruby.
Kolektor wydechowy - moze byc nieszczelny przy bloku
Moze byc wyciek plynu chlodniczego na jakims kroćcu z bloku i tez wredny smród.
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 17:32   #3
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

wydaje mi się że coś nie pykło z wypalaniem DPF i nazbierało się coś w wydechu

przegonił bym autko na autostradzie
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 09:46   #4
Tomex-T1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Mam to samo w Kudze TDCI 163kM z 2010 r. Jak się rozgrzeje, to zaciąga smród spalin nawiewami. Jedna próba znalezienia przyczyny przez warsztat nic nie dała.
Myślałem, standardowo dla tego silnika, że może spod któregoś wtryskiwacza wydmuchiwane są spaliny, ale stwierdzili, że nie. Układ wydechowy także podobno szczelny, błędów na kompie też nie było. A smród spalin coraz bardziej odczuwalny. Powoli zbieram się na drugą akcję poszukiwawczą, może tym razem
coś znajdą, może coś się w międzyczasie pokryło sadzą w okolicy nieszczelności.
Tomex-T1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 10:08   #5
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Poprzedni wlasciciel to wielolteni kolega, ktory serwisowal to auta w Fordzie, auto sprawuje sie jak zegarek i sie nim plynie. On tez zachodzi w glowe co mi moze smierdziec. Napewno do poprawy jest kiepsko zamontowana przez fabryke uszczelka podszybia, ktora jest wlozona do korytka w plastik i spieta w trzech miejscach zszywkami ale takimi grubszymi. Uszczelka ta naprzeciw kierowcy lata w tym korycie na dlugosci 50-60 cm i o szczelnosci komory silnika nie moze byc tutaj mowy. W passacie B6 komora silnika byla zdecydowanie lepiej doszczelniona - tutaj w tym Mondeo to jakas amatorka jak dla mnie. uszczelke wymienie oczywiscie jak dostane nowa i wkleje ja na jakis silikon. I moze wtedy troche spadna smrody z komory silnika. ale nie zmienia to faktu ze z rury wydechowej wali smrod okrutny.... Teraz mam sugestie coby sprawdzic czy EGR jest sprawny i sam sie oczyszcza, ale musze poczekac na jakies ocieplenie bo w te mrozy trudno cokolwiek badac.... Co do przegonienia auta po trasie, to tez biore taka opcje pod uwage!!!

Bump:
Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Laczenie z dpf to blaszka za kilka zl i 2 sruby.
Kolektor wydechowy - moze byc nieszczelny przy bloku
Moze byc wyciek plynu chlodniczego na jakims kroćcu z bloku i tez wredny smród.
Sprawdzali w dwoch warsztatach takze.... bylo by dziwne zeby nie stwierdzili takich rzeczy... auto ma 156000 km wiec jest dosc mlode. Ale nie wiem co miales na mysli piszac o DPF ie.... nie kumam o co chodzi w tej uwadze??
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 11:42   #6
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Cytat:
Napisał rafixon_67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem co miales na mysli piszac o DPF ie.... nie kumam o co chodzi w tej uwadze??
przepatrz tą zakładkę strona nr 2 (u mnie wyglada to inaczej i 5 razy droższe) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
obejma za dpf u mnie skutkowała odruchem wymiotnym. A dociagniete było na maxa i nie było nic widać
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 12:32   #7
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przepatrz tą zakładkę strona nr 2 (u mnie wyglada to inaczej i 5 razy droższe) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
obejma za dpf u mnie skutkowała odruchem wymiotnym. A dociagniete było na maxa i nie było nic widać
Przepraszam ale nadal nie wiem o jakim elemencie piszesz....? obejma czy uszczelka... na stronie do ktorej jest link jest sporo tego a niezbyt precyzyjnie to opisujesz. mam szukac problemu w uszczelce czy tez w obejmie??? na rurze wydechowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 14:01   #8
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Powiem tak. Od kolektora minimum za katalizator. Obejma bedzie raczej OK, ale te metalowe uszczelki mogą być wypalone. Stąd jak nie wiadomo która, to nie mowie, ale tym tropem bym szedł
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 14:10   #9
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem tak. Od kolektora minimum za katalizator. Obejma bedzie raczej OK, ale te metalowe uszczelki mogą być wypalone. Stąd jak nie wiadomo która, to nie mowie, ale tym tropem bym szedł
OK. dziekuje, teraz kumam. jak mrozy odpuszcza to wejde sam pod niego.
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 08:04   #10
rafixon_67
ford::beginner
 
Avatar rafixon_67
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 120 KW
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: duszacy smrod spalin po wyjsciu z auta... i w kabinie przy cofaniu

Cytat:
Napisał Tomex-T1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to samo w Kudze TDCI 163kM z 2010 r. Jak się rozgrzeje, to zaciąga smród spalin nawiewami. Jedna próba znalezienia przyczyny przez warsztat nic nie dała.
Myślałem, standardowo dla tego silnika, że może spod któregoś wtryskiwacza wydmuchiwane są spaliny, ale stwierdzili, że nie. Układ wydechowy także podobno szczelny, błędów na kompie też nie było. A smród spalin coraz bardziej odczuwalny. Powoli zbieram się na drugą akcję poszukiwawczą, może tym razem
coś znajdą, może coś się w międzyczasie pokryło sadzą w okolicy nieszczelności.
Jak cos znajdziesz to daj znac, baardzo jestem ciekaw co wyjdzie u Ciebie. Jak sie tylko ociepli to ja zawalcze wpierw z uszczelka podszybia, ta co oddziela komore silnika od nawiewow - to najprosciej i najszybciej zrobic. Z tego co widze to silniki mamy zdaje sie takie same...
rafixon_67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.