Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2023, 13:54   #1
Krystof
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-04-2023
Model: Ford transit Custom L2H2
Silnik: 2,0 ecoblue 170 KM
Rocznik: 2016
Postów: 6
Exclamation Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

Witam
Zakupiłem Forda transit Custom 9 osobowego i mam taki problem.
Brak w nim kanałów nawiewowych dla pasażerów. Podejrzewam i chyba słusznie bo znalazłem wpisy na forum a przewertowałem całe odnośnie tego tematu że nawet przy kanałach które są brakuje ciepła i (zimna) dla części pasażerskiej a ja ich nie mam wcale. Gość który zamawiał te auto celowo zamawiał bez kanałów bo coś tam woził, a pasażerów woził sporadycznie więc nie były mu potrzebne od taka (bidaedyszyn).
Autko ogólnie mechanicznie jak nowe no ale trzeba doinwestować. Mam zamiar przewozić pasażerów i również od czasu do czasu wynajmować.
Pytania:
1. Czy jest możliwość zainstalowania takich kanałów co by to w miarę działało ?
2. Porada odnośnie webasto ? czy i jakie ?
3. Czy ktoś może polecić kogoś co mógłby mi to jakoś doradzić i może zainstalować(no wiadomo że nie za darmo) ??
4. Jaki to może być koszt przedsięwzięcia i czas realizacji ??
5. Mam zamiar zrobić konserwację podwozia. Czy robić to wcześniej czy raczej dopiero po zabiegu ?
Wiadomo dobrze by było zacząć pracować jak najszybciej. Auto wyposażone w klimatyzację wszystko działa jak należy.
Pacjent to;
Ford Transit Custom 2016 170KM silnik 2,0 L2H2 czyli PODWYŻSZONY.

Krystof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2023, 15:37   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

Aby nawiewy na tył działały, trzeba zainstalować nie tylko kanały, ale cały zespół nagrzewnicy tylnej, ewentualnie z parownikiem klimy, jeżeli na tył też miałaby działać klima. Do tego trzeba poprowadzić przewody grzewcze i klimy pod podwoziem i zainstalować sterowanie elektryczne tym całym interesem. Jeżeli by to miało działać jak oryginał, to są to duże koszty i ja nie widzę nikogo, kto by to tak zrobił. Bardzo, bardzo skomplikowane i pracochłonne.

Więc bym odpuścił - klima przednia z nawiewem na maksa jakoś tam chłodzi tył. Natomiast ogrzewanie faktycznie generalnie jest słabe w tych autach, więc webasto polecam jak najbardziej. Powietrzne jest najtańsze i wnętrze ogrzewa bardzo dobrze, ale silnik nadal będzie niedogrzany - to słaby punkt w tych samochodach. Więc lepszym rozwiązaniem jest webasto wodne, bo dogrzejesz i silnik i wnętrze. Każdy dobry autoryzowany specjalista od webasto to zrobi.
Jeden z kolegów w modelu chyba Mk6 dokładał ogrzewanie i klimę na tył, opisał tu na naszym forum, poszukaj. Przeczytasz, to zrozumiesz na co się chcesz porwać...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2023, 09:00   #3
Krystof
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-04-2023
Model: Ford transit Custom L2H2
Silnik: 2,0 ecoblue 170 KM
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

Dzięki. Trochę naświetliłeś mi sytuację. Myślałem że po prostu dokładamy rurki i jakieś kratki i to wszystko. W takim razie biorę się za konserwację podwozia(auto stało na trawie ze trzy lata praktycznie nie jeżdżone więc rudy się pojawił od spodu no plus że bardzo mały przebieg blacharkę się ogarnie) . Z webasto i tak gdzieś musze dalej podjechać bo tu gdzie mieszkam to trudno nawet o jakiegoś lepszego mechanika i zobaczę co mi doradzą oczywiście napiszę co i jak.
Bo faktycznie pchać się w koszta nie ma sęsu i szkoda czasu niech zarobi na siebie najpierw.
A te niedogrzanie silnika to może jakaś roleta na chłodnicę załatwiła by sprawę ?
Krystof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2023, 18:06   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

Roleta niewiele pomoże, jeżeli termostat jest sprawny i chłodnica przy zimnym silniku nie chłodzi silnika. W jeździe miejskiej przy mrozie silnik się nie dogrzewa i tylko dogrzanie płynu przez wodne webasto lub grzałkami elektrycznymi (są takie specjalne układy) pomaga. Po prostu nagrzewnica wnętrza (lub nagrzewnice, jeżeli jest druga z tyłu) zabiera tyle ciepła z układu chłodzenia, że silnik jest niedogrzany - pomaga wyłączenie ogrzewania, ale to przecież nie o to chodzi... W trasie jak będziesz grzał 120 km/h, to układ grzewczy się dogrzeje, ale też nie od razu. W Transitach z silnikami Duratorq to jest stały problem...

Co do zabezpieczenia przed korozją, odsłoń wykładzinę pod nogami kierowcy i pasażera, tam naokoło nadkoli sprawdź co się dzieje i zabezpiecz. To samo z tyłu naokoło tylnych nadkoli. Natomiast wszystkie drzwi dobrze się trzymają, mają dobre zabezpieczenia i w zasadzie nic nie trzeba przy nich robić, ewentualnie wtrysnąć dla spokoju sumienia jakiś środek w ich dolne partie. Sprawdź całą natryśniętą warstwę pod podwoziem, nie sugeruj się jej ładnym wyglądem, bo tu korozja lubi wędrować pod tą ładnie wyglądająca warstwą...
Tylne odcinki podłużnic, zwłaszcza przy łapach mocujących resory oraz przy mocowaniu odboju resora lubią korodować - sprawdź warstwę zabezpieczającą . Wtryśnij środek konserwujący profile zamknięte przez istniejące otwory we wszystkie kierunki, nie żałuj go i nie oszczędzaj.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-05-2023 o 12:53
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 08:43   #5
Krystof
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-04-2023
Model: Ford transit Custom L2H2
Silnik: 2,0 ecoblue 170 KM
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

Dzięki za wszystkie sugestie. Na pewno skorzystam jutro powoli będę się brał za dokładniejsze oględziny. Autko jak pisałem stało 3 lata nie jeżdzone na trawie więc na pewno jest sporo do zrobienia widać nawet bez włażenia pod spód.Nawet już na nadkolach są maleńkie burchle. No fakt w środku jest jak nowe fotele,tapicerka itp. No jak go brałem to zdawałem sobie sprawę że to trzeba zrobić.
Wracając do ogrzewania dodatkowego na pewno trzeba coś będzie wstawić więc będe się rozglądał, no niestety tu gdzie mieszkam i tak nic nie zrobię tu u nas wszyscy mówią że nie ma mechaników tylko co najwyżej wymieniacze i raczej nikt nic nie doradzi co i jak.
Więc gdzieś się podjedzie no sam webasta nie zamontuje nie mam takich warunków.
Znalazłem w wyposażeniu auta coś takiego :

Ventilation System:
Bez systemu wentylacji
Fresh Air Heater:
Z Nagrzewnica Ptc
A/C Refrigerant:
GWP poniżej 150
" Nagrzewnica PTC "może coś to pomoże w złapaniu odpowiedniej temeratury przez silnik. Właśnie próbuję na forum rozgryść co to gdzie to i jak działa
Krystof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 10:17   #6
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 493
Domyślnie Odp: Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

Nagrzewnica PTC to elektryczna grzałka, taka "farelka" montowana w obudowie nagrzewnicy. Włącza się po uruchomieniu silnika gdy temperatura spadnie do około 5 stopni.
Dzięki niej ciepełko leci już po przejechaniu kilkuset metrów. Nie zwiększa ona wydajności ogrzewania tylko tylko skraca czas potrzebny do zadziałania ogrzewania po uruchomieniu zimnego silnika. Bardzo fajnie to działa.
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2023, 16:33   #7
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

Witaj,ja mam takiego Customa i mam zalozone Webasto z tylu pod drugim rzedem siedzen.

Bump: Witaj,ja mam takiego Customa i mam zalozone Webasto z tylu pod drugim rzedem siedzen.
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2023, 09:01   #8
Krystof
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-04-2023
Model: Ford transit Custom L2H2
Silnik: 2,0 ecoblue 170 KM
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

Bump: Witaj,ja mam takiego Customa i mam zalozone Webasto z tylu pod drugim rzedem siedzen.[/QUOTE]
Dzięki jeśli mogę parę pytań;
1 Jakie to jest webasto ?
2 Jak to się sprawdza w praktyce ?
3 Jaki był koszt założenia ?
Dzięki z góry za info
Krystof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2023, 15:23   #9
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: Dołożenie kanałów z nawiewem ogrzewania i klimy

witaj, WebastoAirTop 2000ST Disel,zalozone w grudniu 2015r. Sprawuje sie bardzo dobrze jeszcze sie nie zepsulo. W 2015 r zaplacilem z zalozeniem w serwisie Ford 3 000 zl.
Pozd.
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.