Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2017, 21:57   #31
michal300889
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dziwny grzechot spod maski 1,6tdci 109KM

Witam, cały tydzień byłem w delegacji, nie miałem nawet okazji zajrzeć do auta, podjechałem dzisiaj do pewnego mechanika który zajrzał organoleptycznie, zauważył, że jest wytarty wałek rozrządu, mówił, że do tego powinien być odczuwalny spadek mocy, w moim przypadku tego nie ma, zagłębiłem się w internecie i znalazłem podobne przypadki na różnych forach, przy 1,6 hdi zdarza się taki dźwięk od napinacza i łańcucha rozrządu łączącego dwa walki, czy jest to możliwe? Właśnie wydaje mi się, że ten dźwięk najbardziej nasilony jest właśnie pod kopułą gdzie skryty jest łańcuch. Wydaje mi się, że sam wałek takiego dźwięku by nie wydawał, gdyż tak jak wcześniej pisałem po otwarciu korka wlewu oleju dźwięk ten zupełnie się nie nasila, jest skumulowany właśnie w okolicy łańcuszka rozrządu.... dodam że czekam na olej który zamówiłem, jak ostatnio go wymieniłem dźwięku tego nie było przez dobre 5 tys km

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

michal300889 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 22:49   #32
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,565
Domyślnie Odp: Dziwny grzechot spod maski 1,6tdci 109KM

Zmien olej, byl ostatnio post gdzie kolega mial podobny problem a jechal na wakacje. Po wymianie oleju problem znikl.
Ja rowniez zamierzam zmienic olej, caly czas wlewalem Valvolime 10w40 i silnik pracowal ladnie i cicho przez kikanascie tys km, ostatnio wlalem shella 10w40 i po 7 tys juz slysze lancuch i silnik wydaje sie glosniejszy.
Z tego co pamietam do C-maxa koledzy polecaja Motul

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj na ostatnich stronach jest o tym opisane

Ostatnio edytowane przez Gregi86 ; 27-07-2017 o 22:52
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 20:51   #33
michal300889
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2016
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dziwny grzechot spod maski 1,6tdci 109KM

Witam, dopiero dzisiaj wymieniłem olej i filtr, wcześniej nie miałem czasu, no i podobnie jak kolega PYRA wszystko ucichło. Jestem bardzo zaskoczony i zniesmaczony trwałością oleju elf evolution 900 sxr 5W30, przejechał około 8 tys, teraz wlałem Valvoline synpower fe 5w30, mam nadzieję, że on będzie dłużej pracował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam!

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
michal300889 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.