Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2024, 18:26   #701
Mirek01
ford::beginner
 
Avatar Mirek01
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Byczyna
Model: Fiesta MK VII Titanium/Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 1.0 Pb/2.0 Pb
Rocznik: 2014/2007
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Sprawdź poduszkę silnika tą olejową ,u mnie była uszkodzona i metal dotykał metal przez to bylo słychać buczenie w aucie .Po wymianie jest dużo ciszej w kabinie

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Mirek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2024, 20:59   #702
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

O poduszce nie pomyślałem nawet ale zobaczę, bo ewidentnie jakby silnik za głośno chodził. Jeszcze jedno zauważyłem że jak stanę obok auta i jest odpalony to tłumik lekko pierdzi, mimo że wymieniałem łącznik elastyczny i tłumik był uszczelniany, dziwna sprawa
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2024, 13:08   #703
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał buczu920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tłumik był uszczelniany,
Skoro na zewnątrz przekorodował to w środku jest pewnie jak sito tam gdzie nie powinno być albo nawet komory się pozarywały.

Swoją drogą masz LPG? Po dłuższej jeździe na gazie robi się dosyć specyficzna korozja wydechu i zmienia się trochę ton z wydechu jakby inna nuta. Niekoniecznie głośniej sensu stricto ale może się inaczej przenosić ten dzwięk do wnętrza. Ciężko to przedstawić ale ja np. jestem w stanie z 90+% prawdopodobieństwem powiedzieć czy auto chodzi(ło) dłuższy czas na LPG czy nie. Nawet jak się przełączy na benzynę.

Ale ogólnie jak jest dużo głośniej to musi być coś nie tak. Z przodu dociera ten dzwięk czy z tyłu?

Poduszka może być również dobrym tropem ewentualnie ich ustawienie, gdzieś jest naprężone i przenosi. Może wydech dotyka kabiny? Albo gdzieś indziej jest kolejna dziura? Nowa plecionka jak słabej jakości też mogła puścić po miesiącu czy dwóch. Wydmuchana uszczelka kolektora. Coś z osprzętu szumi. Jest sporo opcji.

Te 60db na postoju jesli w miarę prawidłowo zmierzone to mocno odbiega od normy, ja kiedyś mierzyłem to było w benzynie poniżej 50db. Czyli jakby coś z silnikiem a nie od samej jazdy.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 06-02-2024 o 13:18
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 09:00   #704
buczu920
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 25-10-2015
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Dźwięk dochodzi z przodu, wieszaki tłumika sprawdzone i plecionka i nic nie dotyka wszystko szczelne, rzeczywiście może ten tłumik końcowy padł.. podejrzewam tez dwumase bo na zimnym jest o wiele głośniej i trochę jest łupnięcie przy odapalniu. LPG nie dla mnie, tylko benzyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tym bardziej do fordowskiego silnika nigdy bym nie założył
buczu920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.