Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2017, 00:41   #1
Pieko11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI ,140KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Prawidłowe parametry zaworu egr (egr_err)

Witam wszystkich .
Siedzę już parę godzin na tym forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.Borykam się z taką przypadłością mojego s-maxa (2.0 TDCI 140KM 2007r.):Po uruchomieniu auta przez parę sekund ,a niekiedy paręnaście auto pracuję nierówno-falują obroty po czym przestaję i wszystko działa prawidłowo.
Zazwyczaj dzieję się tak po nocnym postoju. W czasie dnia jak auto jest jeżdżone to nie zawsze to występuje ,a jak występuję to 3-4 sekundy zaraz po odpaleniu ale nie zawsze.
Z rzeczy które zrobiłem i nie przyniosły pozytywnego rezultatu to:
-czyszczenie kolektora dolotowego i czujników w nim wraz z wymianą Egr na nowy i jego adaptacją w Forscanie.
-wymiana wszystkich świec żarowych
-dezaktywacja dpf-a w kompie oraz mechaniczne usuniecie wkładu bo się poprostu zapchał informując mnie o tym fakcie błędem który odczytałem z forscana oraz check engine i połowa mocy.
-udział/bilans mocy cyl. w forscanie pokazuje mi na 1 cylindrze 1,1.. a na pozostałych 0,98.. na wolnych obrotach,a po dodaniu gazu do 1200 obrotów wszystkie się wyrównują i pokazują nieco powyżej 1.-czyli moim zdaniem jest ok.??
- Zalałem 4 tyś km temu specyfik forte do baku czyszczący i smarujacy uklad paliwowy i wtryski oraz wymieniłem filtr paliwa.
- Wszystkie czujniki temp w forscanie nie odbiegają od normy i pokazują wydaje mi się adekwatne wartości co do rzeczywistych ..
Mam tylko jedno podejrzenie że ten zawór Egr może działać nieprawidłowo.
Czy może mi ktoś powiedzieć jak powinna wyglądać wartość EGR_ERR bo u mnie wydaje mi się ze jest coś nie tak ,choć mogę się mylić...
Mianowicie:na biegu jałowym wartość ta wynosi cały czas od momentu odpalenia auta 99,22% mimo że wartość polecenia uruchomienia egr waha się miedzy 10-40 %.Jeżeli dodaję gazu to wartość egr_err praktycznie się nie zmienia czasami tylko wskoczy na -100 lub pokaże jakąś wartość w okolicach 70-80 % Nawet jak go przytrzymałem na 2000 obr to praktycznie się nie zmieniła,po odjęciu gazu pokazała -100 i potem znowu 99,22.Po wyłączeniu zapłonu pokazuje -100%.
Czy to prawidłowe wskazania ?
Jak nie, to co może być przyczyną. Dzisiaj jeszcze raz zresetowałem mu wartości w forscanie i dalej nic.
Myślałem że po nocy spada ciśnienie na listwie wtryskowej ale nie odpalałem go od razu tylko 2-3 razy włączyłem zapłon żeby listwa się napełniła i nic ,to samo.
Dodam że obecnie żadnych błędów na kompie nie wyświetla.
Czy może się ktoś wypowiedzieć w temacie co ogarnia te wartości bo nie wiem co to może być.

Pozdrawiam Łukasz

Pieko11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2021, 17:36   #2
dobcio0821
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Prawidłowe parametry zaworu egr (egr_err)

Witam
Czy udało Ci sie rozwiązać problem z tym EGR_ERR?? Mam identycze parametry. Na moje z tego co przegladałem fora to zacina sie zawór, wskazanie powinno wynosić 0.
dobcio0821 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2024, 20:24   #3
Damian87
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 27-05-2022
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Prawidłowe parametry zaworu egr (egr_err)

I co udało się komuś rozszyfrować o co chodzi z tym pidem EGR_ERR i wartością 99.22%? U mnie jest to samo ale błędów brak i silnik też pracuje ok..
Damian87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2024, 20:39   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,796
Domyślnie Odp: Prawidłowe parametry zaworu egr (egr_err)

Z krótkiej do tej pory lektury na ten temat wywnioskowałem, ze ten pid mówi na ile rzeczywiste położenie zaworu różni się od zadanego przez sterownik. Powinno się trzymać na bardzo niskim poziomie z możliwymi krótkotrwałymi skokami.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.