Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2016, 08:29   #3211
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

To prawda, słupki A są za grube. U mnie zestaw działa bardzo dobrze.
Co do świateł, to tak jak pisze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , raz włączyłem w tryb auto i ...tyle. Fakt, że czasami wariują i nie mogą się zdecydować, ale zauważyłem, że im dalej po naprawie sprzęgła i ogólnej demolce auta, tym lepiej świecą. Jakby się uczyły od nowa.

Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 08:41   #3212
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Czasem jak zostawiam auto na myjni ręcznej to panowie z obsługi bawiąc się pokrętłem zmieniają ja zawsze na auto.
Co do jakości rozmów trzeba zwrócić uwagę na te kratki nawiewu w konsoli środkowej żeby nie były skierowane do góry w mikrofon już pisaliśmy wielokrotnie o tym.

Trzeba w ustawieniach głośności systemu poustawiać żeby dzwonienie telefonu nie było zbyt głośne względem audio czy komunikatów z navigacji.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 10:01   #3213
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja używam WM 8.0 z Nokia Phone i nie mam tych problemów. Własnie wymieniam na szajsunga 7 więc będę miał porównanie (pewnie za jakiś tydzień)
U mnie Huawei P9 i też żadnych problemów z jakością rozmowy (Sync3).
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 10:26   #3214
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

no bo ty masz telefon ten od roberta lewandowskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 10:32   #3215
dekard
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 160km
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

S5 neo na sync 3 działa wzorowo. W trybie android auto przy wybieraniu głosowym nie widać wybranego numeru i nie można wskazać (bo się nie pokazuje na ekranie) alternatywy jeśli komputer dopasował kilka możliwości do tego co wydobyło się z naszych ust.


Czy ktoś z kolegów ma =>190 cm wzrostu? - ja stwierdzam, że po 6 kkm jak się usadowię to mam za blisko fotel (długi skok sprzęgła uniemożliwia jego płyną pracę bez odrywania nogi od podłogi) albo za daleko i wyglądam jakbym trzymał lejce, a nie kierownicę - fotele regulowane manualnie.

Sprzęgło od środka znowu do przesmarowania bo trzeszczy. Przy 1,5-2 obrotów jak zmieniam bieg na wyższy pojawia się czasami dziwny dźwięk, którego na początku nie było. Trochę to przypomina dźwięk statku wpływającego do portu ale mam nadzieję, że to autosugestia i obędzie się bez wymiany sprzęgła....

Słupek B i dźwięk pochodzących z pasów (strona pasażera także) nie ustał u denerwuje strasznie - ktoś znalazł już na to patent?

Ostatnio edytowane przez dekard ; 07-12-2016 o 14:11
dekard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 12:06   #3216
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Odnośnie wybierania numeru głosem w sync2, macie jakiś patent, żeby to działało?
Brakuje mi tego jak cholercia, ciągle gadam w aucie przez telefon. Co wybieram głosowo jakiś kontakt, to łączy wszędzie tylko nie do tej osoby co chcę. Baba nic nie rozumie co do niej mówię, wkurza to strasznie.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 12:21   #3217
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał dekard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprzęgło od środka znowu do przesmarowania bo trzeszczy. Przy 1,5-2 obrotów jak zmieniam bieg na wyższy pojawia się czasami dziwny dźwięk, którego na początku nie było. Trochę to przypomina dźwięk statku wpływającego do portu ale mam nadzieję, że to autosugestia i obędzie się bez wymiany sprzęgła....
U mnie sam pedał sprzęgła też minimalnie "pyka" przy wciskaniu pedału - tak jakby sprężyna przy pedale nie była idealnie nasmarowana (raz to słychać, raz nie).
Co do tego dźwięku "statku wpływającego do portu"... Nie chcę być złym prorokiem, ale u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] też się chyba od tego zaczęło...

Bump:
Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie wybierania numeru głosem w sync2, macie jakiś patent, żeby to działało?
Brakuje mi tego jak cholercia, ciągle gadam w aucie przez telefon. Co wybieram głosowo jakiś kontakt, to łączy wszędzie tylko nie do tej osoby co chcę. Baba nic nie rozumie co do niej mówię, wkurza to strasznie.
W Sync3 jestem z kolei miło zaskoczony tym, jak działa wybieranie głosowe. Nawet kontakty, gdzie nazwiska zawierają "ł", "ż", itp. są trafiane bez pudła...

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 07-12-2016 o 12:23
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 12:27   #3218
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie wybierania numeru głosem w sync2, macie jakiś patent, żeby to działało?
Brakuje mi tego jak cholercia, ciągle gadam w aucie przez telefon. Co wybieram głosowo jakiś kontakt, to łączy wszędzie tylko nie do tej osoby co chcę. Baba nic nie rozumie co do niej mówię, wkurza to strasznie.
Ja używam. Trzeba tylko wymawiać po angielsku - co czasami brzmi komicznie: np. imiona Kasia, Janusz itp. Do najwazniejszych kontaktów przećwiczyłem sobie wymowę i teraz idzie ok.

Chyba można też zainicjować wybór kontaktu w telefonie, wtedy jest po polsku - naciskasz przycisk w komórce zamiast na kierownicy
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 12:55   #3219
wiedźma
ford::beginner
 
Avatar wiedźma
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Sopot
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Sync3 jestem z kolei miło zaskoczony tym, jak działa wybieranie głosowe. Nawet kontakty, gdzie nazwiska zawierają "ł", "ż", itp. są trafiane bez pudła...
Tylko trza uważać by nie było imienniczek żony - bo przemiła Pani zapyta np. "którą Dorotę wybrać" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To fakt, przyczepić się za bardzo nie mam do czego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra - gdybym już musiał faktycznie coś skrytykować, to bardzo grube słupki A, które mocno ograniczają widoczność. Skręcając, gdy mamy na poprzecznej ulicy przejście dla pieszych, trzeba bardzo uważać, bo można pieszego nie zauważyć...
Nie jeździłeś Citroenami... (c4,DS5) - ja mało nie zaliczyłem czołówki na zakręcie.

ps. Merytorycznie.

Czy u was czujniki parkowania aktywują się tylko po zatrzymaniu i wrzuceniu "1" - tak jakby wtedy przeszedł na tryb parkowania.

W sumie mam samochód tydzień ale juz kilka razy parkowanie pod marketami zaliczyłem bez piknięcia czujników (albo nagle łapał bok - taki pseudo 360)

Zdaje sobie sprawę ze błoto/lód mogą zatykać czujniki ale brakuje mi opcji np. jaką ma VW. klikasz guzik "P" i czujniki się włączają)

U mnie tylko jak się zatrzymam ewentualnie prędkość <10Km/h
wiedźma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2016, 14:20   #3220
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał dekard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z kolegów ma =>190 cm wzrostu? - ja stwierdzam, że po 6 kkm jak się usadowię to mam za blisko fotel (długi skok sprzęgła uniemożliwia jego płyną pracę bez odrywania nogi od podłogi) albo za daleko i wyglądam jakbym trzymał lejce, a nie kierownicę - fotele regulowane manualnie.
Ja mam 190cm i już piszę jak ja sobie z tym poradziłem. Na początku był dramat. Co wsiadłem to musiałem od nowa wszystko ustawiać. Fotelem jeździłem przód/tył, oparcie to samo, lędźwiówka to samo. Co ustawiłem to było dobre na krótką jazdę a potem dramat. I zrobiłem coś czego nigdy nie robiłem w żadnym aucie, bo łapy mam długie jak u szympansa. A mianowicie wyciągnąłem kierownicę do przodu. No rewelacja - wszelkie problemy z usadowieniem się zniknęły. Jeździ mi się na prawdę dobrze i z wysiadaniem nie mam problemów.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.