Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2016, 14:07   #21
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

zacznij od regulatora, pozniej znow podlacz pod komp, jak beda nadal bledy od czujnika walu korbowego to zajmiesz sie nim.

Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 15:20   #22
krzysiek 1208
ford::beginner
 
Imię: kRZYSIEK
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: OGL
Model: Transit & Focus
Silnik: 2.5 D & 1.8 TDDI
Rocznik: 96 & 01
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Ok zacznę od alternatora kupiłem na szrocie z anglika za 100zł cały bo mój już fachowcy naprawiali koszt 320zł 3 miesiące temu , a skoki napięcia ma po 15,4 17,6 (chwilowe ), dam znać co juro pokarze komp po wymianie alternatora.

Zastanawia mie tylko ta usterka sterownika pompy, w lipcu była naprawiana, i co znowu?
krzysiek 1208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 16:34   #23
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

zle napiecia i komp bledami sypie, na spokojnie ogarnij altek.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 12:30   #24
krzysiek 1208
ford::beginner
 
Imię: kRZYSIEK
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: OGL
Model: Transit & Focus
Silnik: 2.5 D & 1.8 TDDI
Rocznik: 96 & 01
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Problemów ciąg dalszy Alternator ogarnięty, napięcie wzorowe, po wyjechaniu z garażu ,ujechałem może z kilometr auto szarpnęło, kontrolka świec zamigała, i koniec, kilka razy heblowałem łapał i gasł aż jakoś zapalił, wróciłem do domu, zgasiłem, po chwili chciałem zapalić , pacjent sztywny, zero reakcji kontrolka świec miga ,nie odpala,ściągnąłem wężyk od powrotu paliwa , i odpalałem z plaka, jak sie psika to auto pracuje z wężyka leci Fontana ropy, ogarniać, ten czujnik wału korbowego, czy brać się za pompę?Chociaż wydaje mi się że jak czujnik wału padnięty to powinien migać checkengine, a nie kontrolka świec?????Jak wy to widzicie ? bo ja juz mam dość tego auta zastanawiam się nad złomowaniem. dodam że ta piepszona pompa była niedawno regenerowana ,znaczy ten sterownik czy coś tam w pompie
krzysiek 1208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 13:00   #25
gateway
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2012
Skąd: łódź
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Silniki 1.8 tddi są naprawdę pancerne ,jedyną ich wadą jest usterka elektroniki pompy wtryskowej.Stawiał bym na przepalony rezystor w sterowniku, lub czujnik halla.
gateway jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 13:40   #26
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Cytat:
Napisał krzysiek 1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mie tylko ta usterka sterownika pompy, w lipcu była naprawiana, i co znowu?
Cytat:
Napisał krzysiek 1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znaczy ten sterownik czy coś tam w pompie
nie byłbyś pierwszym w takiej sytuacji...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 16:16   #27
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

zobacz tak: odkrec rurke od wtryskiwacza , przyloz do niej palec, niech ktos kreci silnikiem, jak przytrzymasz cisnienie z rurki palcem, a raczej wcale go tam nie bedzie to sterownik, jak cisnienie bedzie i nie dasz rady przytrzymac i bedzie tryskac to nie sterownik i bierz sie za czujnik walu, wlasnie jak on nawala to miga kontrolka swiec a nie chec.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 19:04   #28
krzysiek 1208
ford::beginner
 
Imię: kRZYSIEK
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: OGL
Model: Transit & Focus
Silnik: 2.5 D & 1.8 TDDI
Rocznik: 96 & 01
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

"Uziu" zrobię tak jak piszesz, i dam znać,jeszcze takie pytanie czy jak ten czujnik hala pada to pokarze błąd na kompie? i w którym miejscu jest ten hal?I pytanie z innej , puli żaden zemnie mechanik taki tylko fan czterech kółek,ale coś mi tu nie gra, pół roku autem jeździła siostra, bo Byłem zagranicą,wtedy padła pompa wtryskowa ponoć, za naprawę jej siostra zapłaciła 600zł+ 200zł robocizna,dodatkowo 850zł za wymianę rozrządu,jest faktura na której pisze zestaw rozrządu itd, do tego od dali jej pasek zębaty taki jak jest w rozrządach, tylko cholernie długi pacząc na obudowę niema możliwości żeby go tam omotać , i takie pytanie czy focus ma pasek czy łańcuch, a może jest opcja pasek i opcja łańcuch?????????
krzysiek 1208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 19:08   #29
Yokura
ford::average
 
Avatar Yokura
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Chorzów
Model: Focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 53
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Pasek na rozrządzie i łańcuch na pompie wtryskowej.
Yokura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 19:16   #30
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Kontrolka świec zarowych miga auto gasnie

Cytat:
Napisał krzysiek 1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowo 850zł za wymianę rozrządu
powiem tak oryginalny pasek i rolka kosztuje ok 220-240 zł to za robotę wzięli jak za audi V6 gdzie trzeba rozebrać pół auta aby wymienić rozrząd.
Pasek jest krótki, zmieści się pod plastikową obudową - pomiędzy pompą a wałkiem rozrządu.
Cytat:
Napisał krzysiek 1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od dali jej pasek zębaty taki jak jest w rozrządach, tylko cholernie długi
odnoszę wrażenie że to jest jeden z odcinków "Będzie pan zadowolony" podejrzewam, że byli to też naciągacze... a może głównie naciągacze, a nie mechanicy.
Cytat:
Napisał krzysiek 1208 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy focus ma pasek czy łańcuch
z wału korbowego do pompy jest łańcuch a z pompy pasek na wałek rozrządu.

PS

Jeżeli robiony był tylko tranzystor w sterowniku to nie było potrzeby ruszać rozrządu - cena za robociznę wysoka. Ale jeżeli wyjmowali pompę, aby wymienić sam sterownik wraz z zaworami to kwota nie najgorsza (tylko sam sterownik kosztuje ok 1600 zł więc cena nie pasuje). Ale po co ruszać całą pompę skoro robiony maił być sam sterownik?
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.

Ostatnio edytowane przez maciej_b ; 14-01-2016 o 19:22
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.