Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2016, 12:53   #2711
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał ciafka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale MK5 jest "connected", "online", "eco" itp... Takie czasy. Jakość najważniejszych elementów samochodu kosztuje i jest trudna do osiągnięcia więc zamiast tego producenci mydlą oczy nieświadomym klientom pierdołami za grosze. Oświetlenie kabiny w 8 kolorach??? Bez tego nie da się jechać, racja... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A najgorsze jest to, że praktycznie wszystkie samochody teraz takie są - tzn. elektroniczne eko-zabawki, gdzie każdą awarię naprawia się przez upgrade softu, a mechanika zeszła praktycznie na dalszy plan. Szukając samochodu wertowałem fora różnych marek - Forda, Mazdy, BMW (raczej z ciekawości), VW, itp. i w zasadzie można odnieść wrażenie, że żaden z tych samochodów nie nadaje się do kupienia, ze względu na potencjalne usterki. Z takich popularnych marek w miarę "bezpieczna" wydaje się jeszcze Toyota ze swoimi benzynowymi wolnossakami - jeśli komuś nie zależy na estetycznych doznaniach i super osiągach, to może być to potencjalnie dobry wybór...

stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 13:18   #2712
llukass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznań/Zamość
Model: Było Mondeo
Silnik: Było 1.5 EB
Rocznik: Było 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Trochę tego znalazłeś, ja u siebie znalazłem tylko te syczenie z pompy paliwa.
Widzę że jesteś z Poznania i mamy z wozidła z tym samym silnikiem to jakbyś chciał i miał czas możemy się spotkać i porównać, może Ty w moim więcej znajdziesz odgłosów...
llukass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 14:40   #2713
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

XXXXXX nie uwierzycie. Dopiero co mówiłem, że nie mam żadnych stuków. Wsiadam, a tam zaczął mi trzeszczeć lewy słupek B przy pasach. Nosz XXXXXX twoja mać...

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 26-10-2016 o 08:25 Powód: wulgaryzmy
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 16:02   #2714
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ciekawe jaka jest następna liczba po "pierdylnaście"
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 16:08   #2715
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

"ochnaście"
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 16:15   #2716
FJORD 40+
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 08-03-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: mondeo mk4 / mk5
Silnik: 2.0 TDCI / 1.5 EB
Rocznik: 2008 / 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja właśnie wróciłem z serwisu.Po aktualizacji oprogramowania okazało sie że ASS nadal nie działa.Póżniej sprawdzono wtyczkę i okazało się że coś nie łączyło.Usterkę usuniętoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.natomiast na sync 3 wciąż pomysłu nie ma.
FJORD 40+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 16:18   #2717
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"ochnaście"
Myślałem że "Fafnaście" a to jeszcze luz bo ja w pierwszym miesiącu użytkowania z samym sync byłem co trzy dni ale nie z usterkami tylko żeby się coś dowiedzieć. Kiedy zobaczyłem czterech serwisantów w pojeździe uczących się na moim egzemplarzu przestałem jeźdźić na serwis z pytaniami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 16:50   #2718
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał FJORD 40+ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja właśnie wróciłem z serwisu.Po aktualizacji oprogramowania okazało sie że ASS nadal nie działa.Póżniej sprawdzono wtyczkę i okazało się że coś nie łączyło.Usterkę usuniętoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.natomiast na sync 3 wciąż pomysłu nie ma.
Właśnie o tym pisałem - na wszystko aktualizacja oprogramowania. Wyszedł Ci korbowód bokiem, a zawory zawiązały się na supeł - to nic, wgramy update i będzie gitara...

A przy okazji - zapamiętałeś może która to wtyczka? To byśmy w końcu się dowiedzieli jak samodzielnie wyłączyć to cholerstwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 25-10-2016 o 20:18
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 19:55   #2719
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

I jeszcze hasło - to się musi ułożyć i mamy całokształt ASO. Pół godziny temu zapalałem auto. Myślałem, że mi coś odpadnie pod autem, "ale musi się zaadoptować" - więc niech się adoptuje. Prędzej skrzynia wyleci, ale co tam. Ja się nie znam. Ze sprzęgłem też się nie znałem. Nie będę w kółko jeździł do ASO i wracał. Mogę paliwo spalić na wiele innych sposobów. Będę jeździł aż mi skrzynia wyleci. Twardy jestem i się nie ugnę.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 25-10-2016 o 20:00
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 20:22   #2720
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze hasło - to się musi ułożyć i mamy całokształt ASO. Pół godziny temu zapalałem auto. Myślałem, że mi coś odpadnie pod autem, "ale musi się zaadoptować" - więc niech się adoptuje. Prędzej skrzynia wyleci, ale co tam. Ja się nie znam. Ze sprzęgłem też się nie znałem. Nie będę w kółko jeździł do ASO i wracał. Mogę paliwo spalić na wiele innych sposobów. Będę jeździł aż mi skrzynia wyleci. Twardy jestem i się nie ugnę.
Nie no, coś jest ewidentnie nie tak i nie daj się spuścić na drzewo, bo po prostu szkoda samochodu. Ja bym im powiedział tak - panowie - auto przy odbiorze z salonu miało 6 km na liczniku. Silnik nie szarpał i nie trząsł się. Czyli jeśli nawet wasza teoria jest słuszna, to 6 km wystarczy, żeby zespół napędowy się "ułożył". Ja już przejechałem 50 km i ciągle nim szarpie, więc nie p!#rd0lcie, ze tak ma być. Niech odpalą przy Tobie testówkę, która (prawdopodobnie) nie będzie szarpała i każ im doprowadzić swój samochód do takiego stanu.
Zostawiając to będziesz się teraz denerwował, czy i kiedy coś padnie. Lepiej doprowadzić sprawę do końca i mieć spokój. A na pewno ta usterka (jak każda) ma swoją logicznie wytłumaczalną przyczynę.

Powodzenia i nie daj się!

Bump:

A może poproś kogoś, żeby uruchomił Ci samochód, a Ty sam poobserwuj silnik, czy jakoś faktycznie szczególnie wibruje przy starcie. Może to np. wydech - przecież do wyciągnięcia silnika musieli rozpiąć wydech od silnika i może tu czegoś nie zamocowali tak jak trzeba...

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 25-10-2016 o 20:25
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.