Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2017, 10:03   #4021
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał paoloWawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
trzeba było napisać że pojechałeś do Niemiec się pobawić bo Cię tu zaraz niektórzy zlinczują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie po to się kupuje takie auto i podnosi moc, żeby jeździć max 130 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Ale ok - miałem na myśli niemiecką Autobahne w kierunku Krakowa.

Ciśnienie mam wysokie, z tym że fakt - nie jest zróżnicowane.
Jeszcze mi przeszło przez myśl, że może czujniki coś błędnie wskazują - zweryfikuję to dzisiaj.

Tak przy okazji, jakie byś ustawił ciśnienie dla prędkości > 160 km/h ? 2 osoby i pusty samochód.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Opony są nowe w tym roku kupiłem, segment premium - nie były przekładane. Ciśnienie chyba na ciepło sprawdziłem, bo moja pierwsza myśl taka, że za mało powietrza mam w lewym przednim kole.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzięki wielkie ! Sprawdzę to dzisiaj, tylko kogoś na pasażera wezmę. Problem jest na 100% po stronie pasażera.

Jeszcze myslałem żeby przesmarować czymś te uszczelki, ale nie wiem czy coś to da - generalnie za 2000 km pojadę do ASO olej wymienić, to mam zamiar i tak tą kwestię poruszyć.

taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 13:42   #4022
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

[QUOTE=taajniak;2807878]
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Opony są nowe w tym roku kupiłem, segment premium - nie były przekładane. Ciśnienie chyba na ciepło sprawdziłem, bo moja pierwsza myśl taka, że za mało powietrza mam w lewym przednim kole.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No więc to nie jest ząbkowanie, a ciśnienie wyglada na to w granicy specyfikacji z tym ze dla w pełni załadowanego auta. Akurat na przodzie pusty czy załądowany nie ma większego znaczenia, na tyle różnice są duże. Więc szukałbym innego źródła dźwięku ... Popatrz pod spód auta, ktoś sygnalizował (przez analogię do nowego S-maxa , jest o tym na forum), że lubi się poluzować osłona od spodu auta.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 26-05-2017 o 13:44
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 21:00   #4023
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

takie prędkości z przepaści Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc nie buczy
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 18:51   #4024
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ciąg dalszy piszczenia sprzęgła przy wyciskaniu i puszczaniu pedału (pojawiało się okresowo, z reguły w pewnym zakresie położenia pedału). Słychac podczas jazdy, jak i na postoju przy wyłączonym silniku. Smarowanie pedału od wewnątrz pomogło (na chwilę?) wyeliminować piszczenie w środku (albo piszczy mniej i nie przenosi się do środka - nie denerwuje podczas jazdy). Jednak na zewnątrz słychać to wyraźnie, jak na nagraniu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Serwis kwalifikuje sprzęgło do wymiany siłownika - wyciąganie skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co o tym sądzicie?

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 29-05-2017 o 18:54
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 19:39   #4025
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Piszczy jakbyś jechał starym rowerkiem nienaoliwionym. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardzo wkurzający odgłos
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 21:31   #4026
Bladerx23
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 turbo + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Panowie czy ktoś miał taka przypadłość a mianowicie : Gasisz auto przyciskiem i załącza się alarm - losowo 2 razy w ostatnim tygodniu, oraz raz podchodzę do auta otwieram kluczykiem , otwieram drzwi i .. wyje. Aso już 2 razy programowało centralkę i zmniejszało czułość alarmu ale to nie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś sugestie?
Bladerx23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 22:10   #4027
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Trzeci raz sam się wyłącza asystent pasa ruchu i nie działa i nie pomaga ustawienie go na działanie, 2 razy w ASO nie umieli wytłumaczyć co jest grane. po ostatniej wizycie działał przez tydzień a teraz znowu od prawie dwóch tygodnie nie działa, ciekawe. Tłumaczenie oczywiście że nie wszystkie jezdnie wymalowane są odpowiednią farbą ale on po prostu wcale się nie załącza, pojadę znowu do ASO może już w tym tygodniu.
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 13:35   #4028
Krasnal007
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-10-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Klapa ... smiałem sie z tego jak kiedys czytalem, ale wczoraj nie moglem z parkingu odjechac. "Klapa otwarta" wychodze zamykam, wchodze, zamykam drzwi - klapa sie otwiera ... trwało to z 3 -4 razy, w koncu otworzylem okno i wreszcie moglem odjechac ... ale 10m dalej zjezdzałem z kraweznika i co ... klapa sie otwarła
Jaja jakies.
Dzis pojechalem do Wikara i jutro maja to naprawiac. Ech, powiem wam kupa śmichu.

Bump: Druga sprawa mam lakier "ruby red" jakzeby inaczej.
Po 10miesiachac i raptem 12,5kkm, na masce jest masa odprysków..
normalnie nie widac, ale wiem ze tam są i drażnią mą dusze.
Bylem zdecydowany nawet robic to z autocasko, ale mowia mi dzis ze to nie obejmuje ... wrrrr odesłali do salonów car-detailingu...
macie jakies przemyslenia ? ew. gdzie szukac fachowców w KRK ?


Czy takie odpryski da sie reklamowac ? Wydaje sie ze lakier powinnen jednak byc ciut wytrzymalszy

Ostatnio edytowane przez Krasnal007 ; 31-05-2017 o 13:45
Krasnal007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 14:46   #4029
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ponawiam pytanko o Wasze zdanie dt. tego piszczenia (słychać teraz na zewnątrz tylko) - wewnątrz po nasmarowaniu pedału ucichło.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy warto wyciągać skrzynię (być może wymieniać siłownik - oczywiście gwarancja) czy dalej jeździć i czekać aż coś więcej będzie się działo ? Innych objawów skrzynia, sprzęgło nie sygnalizują, poza tym krótkotrwałym piśnięcie przy wciskaniu, puszczaniu sprzęgła.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 14:53   #4030
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Krasnal007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klapa ... smiałem sie z tego jak kiedys czytalem, ale wczoraj nie moglem z parkingu odjechac. "Klapa otwarta" wychodze zamykam, wchodze, zamykam drzwi - klapa sie otwiera ... trwało to z 3 -4 razy, w koncu otworzylem okno i wreszcie moglem odjechac
Co ma okno do klapy???????

Cytat:
Napisał Krasnal007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odesłali do salonów car-detailingu...
macie jakies przemyslenia ? ew. gdzie szukac fachowców w KRK ?
Chyba na Piłsudskiego coś jest, tak mi się wydaje.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.