Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2019, 19:35   #591
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał kacper69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W temacie można zadać tez pytanie:
- a skąd Czerwony ma wiedzieć, że Żółty zawraca?
Jeżeli Czerwony dojechał do skrzyżowania , a Żółty już na nim był, to Czerwony nie mógł wiedzieć z jakiej drogi wjechał Żółty pojazd.
Takie pytania już padały. Odpowiedź jest prosta. Jeśli nie masz pewności co do swego pierwszeństwa, to powstrzymaj się od wykonywania manewru, poczekaj aż zrobi to ten drugi, lub daj mu sygnał, że go puszczasz. Z mojej pracy zawodowej wynika, że wielu kierowców (zwłaszcza posiadacze starszych samochodów, które trudno sprzedać) wykorzystuje takie sytuacje i wręcz celowo zawracają na drodze z pierwszeństwem, licząc na to, że ktoś wymusi pierwszeństwo. Stłuczka starszego wozu zwykle kończy się orzeczeniem szkody całkowitej (koszt naprawy przekracza wartość pojazdu przed szkodą), tym samym załatwiony zostaje ad hoc problem ze sprzedażą.

__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 06-05-2019 o 19:38
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 14:36   #592
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I powraca też moja teoria przytoczona przez tego gościa, że łącznik między jezdniami głównymi jest ciągiem drogi podporządkowanej.
Przejęzyczenie.
__________________
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 15:52   #593
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cały problem w tym, że to tylko teoria. Zarówno, Twoja, jego, jak i moja, pozwalają na pewną dowolność interpretacji, a coś takiego nie powinno mieć miejsca! Skrzyżowanie (to na filmiku) jest fatalnie oznakowane, bo:
- przy znaku D-1 nie ma tabliczki T-6b, wskazującej układ dróg podporządkowanych,
- na łączniku pomiędzy jezdniami drogi z pierwszeństwem brak jest znaku A-7, lub B-20
Dlatego biorąc pod uwagę istniejący stan prawny:
1. Wykładnia znaku D-1 wskazuje że kierujący ma pierwszeństwo na skrzyżowaniach z innymi drogami.
2. Zapis art 25.1, mówi o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony.
Nieprawdą jest, że zawracanie to dwa odrębne skręty w prawo (to oczywista nadinterpretacja). I nawet gdyby przyjąć tezę, że mamy na tym skrzyżowaniu do czynienia z ciągiem podporządkowanym, to biorąc pod uwagę że znak A-7 ostrzega przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem (drogą, która może być także dwujezdniowa). To ta teoria nie wytrzymuje konfrontacji z kolejnym zapisem odnoszącym się do znaku A-7, który umieszczony w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni. Takiego znaku tam nie ma, zatem zawracający na drodze z pierwszeństwem nadal korzysta z pierwszeństwa wynikającego ze znaku D-1, bowiem jego pierwszeństwo nie zostało w żaden sposób odwołane.
Miłego dnia.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 17:57   #594
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Panowie ,kto Waszym zdaniem ma tutaj pierwszeństwo.
Czy gdyby panda chciała jechać prosto,czyli w moją stronę a ja skręcałbym w lewo tak jak na filmie ,to czy powinienem ją przepuścić ?
Problem w tym że wiadomo że tak (oboje jesteśmy na drodze podporządkowanej,panda ma znak ustąp pierwszeństwa) ,tyle że to skrzyżowanie jest trochę dziwne bo jest lekko przesunięte.
https://www.youtube.com/watch?v=sAHy...ature=youtu.be
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 05:29   #595
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Czy gdyby panda chciała jechać prosto,czyli w moją stronę a ja skręcałbym w lewo tak jak na filmie ,to czy powinienem ją przepuścić ?
Tak. Panda ma w tej sytuacji pierwszeństwo. Znak A-7 (ustąp pierwszeństwa) i B-20 (stop) są równorzędne, z tym, że przy pierwszym nie ma obowiązku bezwzględnego zatrzymania.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 07:23   #596
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Takie też jest moje zdanie, nagminnie tam jest wymuszanie pierwszeństwa przez tych co jadą tak jak ja i skręcają w lewo, oczywiście w przypadku gdyby panda przecinała skrzyżowanie na wprost.
Codziennie jestem w sytuacji pandy ,tylko właśnie przecinam drogę i miny tych co z przeciwka powinni mi ustąpić są co najmniej dziwne ,patrzą z pretensjami że to ja im wymusiłem.
Dlatego już sam zgłupiałem ,pytałem znajomego egzaminatora i też podziela zdanie @hak64 .
Gdybym miał stary samochód i chciał go wyremontować , to idealne miejsce na stłuczkę nie ze swojej winy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 10-05-2019 o 07:29
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 20:52   #597
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Jeśli masz znak STOP ustępujesz wszystkim.
Niedaleko mnie mam podobne skrzyżowanie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 10-05-2019 o 21:00
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 21:32   #598
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Nie prawda bo jeżeli w tym skrzyżowaniu , które wstawiłeś , ty jedziesz na wprost lub w prawo , a gość z naprzeciwka w swoje lewo ( twoje prawo ) to ty masz pierwszeństwo przed nim
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 21:55   #599
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Tvvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz znak STOP ustępujesz wszystkim.
Niedaleko mnie mam podobne skrzyżowanie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie kolego. Jeśli z ul. Parkowej (tej ślepej, ze znakiem A-7 u wylotu) kierujący zechce skręcić w lewo, to ustępuje Tobie jeśli jedziesz w prawo lub też prosto.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 10-05-2019 o 22:05
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2019, 22:09   #600
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Ze dwa lata temu zaczęli uczyć, że trzeba ustąpić wszystkim. No i bądź tu mądrym.
No to wracam do mojego ulubionego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wyjeżdżam ze Swarożyca, skręcam w lewo lub w prawo i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], kto ma pierwszeństwo?
Albo jadąc od Parkowej, skręcam w lewo ze Swarożyca a z Kapitańskiej wyjeżdża auto, kto komu ustępuje?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Pytanie za 100 pkt

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 10-05-2019 o 23:27
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.