Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2020, 17:08   #11
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Czy to Filtr Paliwa ? Błąd P0698 oraz P0183

Dokładnie, odpowietrzyć i doładować akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niektórzy zalewają filtr czystą ropą, inni stosują dodatkową gruszkę do ręcznego napełnienia, także masz do wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 19:01   #12
Patrol161
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-03-2017
Skąd: Opole
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: 1.6 TDCI 109 Km
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czy to Filtr Paliwa ? Błąd P0698 oraz P0183

Cytat:
Napisał Vultar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli sam wymieniałeś to musisz odpowietrzyć.
Jakiś pomysł jak to robić?? Spompowalem już że 2 litry paliwa i dalej nic.. Odpalałem na plank i też lipa.

Bump:
Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie, odpowietrzyć i doładować akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niektórzy zalewają filtr czystą ropą, inni stosują dodatkową gruszkę do ręcznego napełnienia, także masz do wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też zastosowałem gruszkę, ale mam wrażenie że ciągle pęcherzyki powietrza są w przewodzie przed gruszką. Gdzie ja wpiąć najlepiej?
Patrol161 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 14:19   #13
maritomb72
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Błędy P0183 i P0698

Witam.
Przed wczoraj jak żona wracała z pracy Ford Focus MKII 1.6TDCI nagle auto zgasło i stanęło. W ogóle nie da się uruchomić. Podłączyłem tester diagnostyczny i wyskoczyły dwa błędy P0183 Fuel Temperature Sensor A i P0698 Sensor reference voltage C. Pierwszy błąd jakby czujnik temperatury paliwa, wyjąłem go i sprawdziłem wartość rezystancji, pokazało 3,5kohm czyli 3500ohm i nie wiem czy to dobrze czy źle, napięcie na kostce do tego czujnika przy włączonym zapłonie jest 5V i też nie mam pojęcia czy dobrze. Drugi błąd P0698 niskie napięcie obwodu czujnika C.

Czy ktoś miał taki problem? I jak go naprawić?

Ostatnio edytowane przez maritomb72 ; 17-04-2021 o 14:36
maritomb72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 15:06   #14
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Czy to Filtr Paliwa ? Błąd P0698 oraz P0183

Paliwo jest? Filtr paliwa drożny? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 18:15   #15
maritomb72
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy to Filtr Paliwa ? Błąd P0698 oraz P0183

Tak paliwo jest, filtr paliwowy wymieniony w tamtym roku we wrześniu, Ale żeby tak nagle stanął to tak jakby coś go rozłączyło, nie wiem co jeszcze szukać. Filtr sprawdzę ale gorzej będzie odpowietrzyć
maritomb72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , filtr cząstek paliwa , zapłon


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.