Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2022, 22:53   #21
BiPi
ford::advanced
 
Avatar BiPi
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-09-2014
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 251
Domyślnie Odp: Wymiana bloku/całego silnika - 1.5 Ecoboost 2015

Ja wolałem swoje stare mondeo mk4 2.0 benzynaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BiPi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 07:10   #22
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Wymiana bloku/całego silnika - 1.5 Ecoboost 2015

No ale nie był głośniejszy i z gorszą dynamiką w por. do tego ?
Ja sie przesiadłem z c5tki 2.0 bemzyna i odczucia są na duzy plus. Co prawda ja mam 1.6 eb ale to chyba roznicy miedzy 1.5 praktycznie żadnej.
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 08:16   #23
BiPi
ford::advanced
 
Avatar BiPi
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-09-2014
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 251
Domyślnie Odp: Wymiana bloku/całego silnika - 1.5 Ecoboost 2015

Jaka to dynamika w 1.5 i w takiej budzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam też Fiata 500 i tam jest 1.4 100km i lepiej się.zbiera już to mondeo
BiPi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 08:39   #24
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Wymiana bloku/całego silnika - 1.5 Ecoboost 2015

Aha...
No to nie wiem. Mój 1.6 bardzo fajnie idzie w por. do wszelkiej paści wolnossaków, którymi jeździłem. Nie jest to może wyścigówka ale w przeciwieństwie do poprzedników nie ma problemu z wyprzedzaniem.
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2022, 10:48   #25
Blue66
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-02-2021
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 206
Domyślnie Odp: Wymiana bloku/całego silnika - 1.5 Ecoboost 2015

Cytat:
Napisał skot7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, samochód to Mondeo V z 2015r. 1.5 ecoboost z akutalnym przebiegiem 182tyś. Jakiś czas temu zauważyłem ubywanie płynu chłodniczego i sporadycznie dym za samochodem, ale mieliśmy wtedy niższe temperatury, więc nie wyglądało to podejrzanie. Płyn raz ubywał, potem pod ciśnieniem wracał. Zauważyłem lekki nalot pod korkiem oleju, ale na trasach miejskich - przy dłużysz wyjazdach czysto. Jednak pewnego dnia, po długiej trasie pojawiła się gruba warstwa masła. Oddałem wtedy samochód do ASO, ciągle mając nadzieję, że nie jest to uszczelka pod głowicą. Dodam tylko, że nie zauważyłem utraty mocy, ubytku czy też nadmiaru oleju.

Diagnoza ASO
Jako pierwsze po zdemontowaniu świec stwierdzono przedmuch na 2-gim cylindrze. Po zdjęciu głowicy stwierdzono, że uszczelka jest wydmuchana a między 2-3 cylindrem jest odkształcenie 0,6mm, gdzie dopuszczalne przez producenta 0,2mm. Zaproponowane rozwiązanie to wymiana silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto kupiłem 2 lata temu z przebiegiem 145tyś. Przez pierwszego właściciela wszystkie przeglądy robione w ASO. Sam wymieniałem olej co ok 12tyś. Nigdy się nie przegrzał, temperaturę trzymał cały czas w normie.
  1. Co mogło być przyczyną?
  2. Czy warto wymieniać silnik na używany? Ewentualnie prośba o polecenie zakładu, który wykonałby to solidnie.
  3. A może próbować oddać blok do planowania ?
Jaka cenę zaproponowało aso za naprawę?
Blue66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2022, 12:39   #26
skot7
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-04-2016
Skąd: Głogów
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana bloku/całego silnika - 1.5 Ecoboost 2015

Cytat:
Napisał Blue66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka cenę zaproponowało aso za naprawę?
W ASO była tylko możliwość wymiany całego silnika. Koszt 25-30 tyś zł.

Ja ostatecznie zdecydowałem się na wymianę, ale poza ASO i używkę z przebiegiem około 20tyś km, do tego wymiana sprzęgła, napełnienie klimy. Całość wyszła niecałe 10tyś zł.

Po wymianie pojawiał się jeszcze błąd, ale zostałem odesłany przez warsztat który wymienił silnik do ASO na wgranie nowego oprogramowania(400zł) i od tego. Zrobiłem teraz 15tyś i póki co jest ok
skot7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 10:49   #27
#Przemek
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-01-2023
Skąd: Stargard
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Ubywanie płynu chłodniczego plus niedogrzewanie silnika

Dzień dobry,

zostałem posiadaczem Mondeo 1.5 Ecoboost i już mam problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ubywa mi płynu chłodniczego oraz kilka dni temu zauważyłem, że auto się nie rozgrzewa. Ogrzewanie działa bez problemu, lecz wskazówce od temperatury brakuje dosłownie kilku milimetrów do osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Mechanik sprawdził wszystkie przewody i nie znalazł wycieków- wiem, że nie sprawdził chłodnicy, termostatu itd. Auto ma 150tys. przebiegu. Co radzicie w tej sytuacji? Oprócz diagnostyki na innym warsztacie- na to już jestem umówiony ale najbliższy termin za 3 tygodnie. Czy ktoś z Was miał taki problem?
Dziękuję za pomoc.
#Przemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 13:20   #28
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,969
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodniczego plus niedogrzewanie silnika

Pewnie to samo co większości z ubywającym płynem. Pęknięta tuleja cylindra, klasyka gatunku w 1.6/1.5 EB
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 13:50   #29
#Przemek
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-01-2023
Skąd: Stargard
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodniczego plus niedogrzewanie silnika

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie to samo co większości z ubywającym płynem. Pęknięta tuleja cylindra, klasyka gatunku w 1.6/1.5 EB
Dziękuję za odpowiedź. Czy sama tuleja jest częścią wymienną?
#Przemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 13:53   #30
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,969
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodniczego plus niedogrzewanie silnika

Cytat:
Napisał #Przemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zostałem posiadaczem
Oddaj póki możesz.

Cytat:
Napisał #Przemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tuleja jest częścią wymienną?
Nie
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
niedogrzany silnik , płyn chłodniczy , ubytki płynu , uszczelka pod głowicą


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.