Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2021, 16:13   #31
zenon21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150KM>180KM
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Gniazdo 220 V

Wydaje mi się, że wtyczki do przetwornicy i gniazdka są identycznie, więc raczej P&P.

zenon21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2022, 13:29   #32
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 125
Domyślnie Odp: czy mogę wymienić na gniazdo 220 V

Witam
Czy można po nr VIN dojść, czy moj Mondeo mk5 w wersji titanium bez winter pakiet 2 ma wtyczkę do przetwornicy 230 v w instalacji pod deska rozdzielcza
Kupilem przetwornice,instalacje w tunel,gniazdo i przed rozebraniem chciałbym się upewnić, czy mój Mondeo posiada wtyczkę pod dzwignia zmiany biegów zeby wpiac ja w przetwornice.Moze ktos podpowie gdzie ta wtyczkę chowają lub jakieś zdjęcie jak ona wyglada zeby ja wypruc z innej instalacji.Jakis nr części.prosze o pomoc
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2022, 11:50   #33
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 125
Domyślnie Odp: czy mogę wymienić na gniazdo 220 V

Wczoraj rozizolowalem instalacje tunelu ,którą kupiłem wraz z tylna częścią tunelu celem podłączenia tylnej kanapy oraz gniazda 230v.Niestety musze z niej wyciąć część zamiast przełożyć plug n play ,gdyz instalacja jest pod sync 2a ja mam juz sync 3.Z włącznika grzania tylnej kanapy idzie 8 kabelków w tym 7 do kostki do kanapy natomiast 1 ,który łączy się z innymi w tym samym kolorze fioletowo siwy to chyba zasilanie,ktoreidzie do głównej wtyczki.Natomiast od gniazda 230v idą 4 kable 2 grubsze i 2 cieńsze do głównej kostki.Czyli teraz trzeba rozbierać tunel i szukać czy fabrycznie sa kable od przetwornicy(kostka na 12 pinow)moze ktos wskaze gdzie jej szukac za lewarkiem biegow pod radiem oraz czy moj titanium ma instalacje do kostki tunelu do tejże przetwornicy i do grzanej kanapy.Jakimi nakretkami jest przytwierdzona przetwornica do podłogi?Moze ktos cos podpowie?
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 20:25   #34
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 125
Domyślnie Odp: czy mogę wymienić na gniazdo 220 V

Dzisiaj sprawdziłem bezpieczniki pod maska te pod spodem skrzynki i okazuje się,że bezpiecznik 230v oraz grzanej tylnej kanapy jest.Teraz musze sprawdzic ,czy posiadam w instalacji kabiny wiązkę przetwornicy tą na 12 pinów.Jesli tak to będę w domu a jeśli nie to będę w czarnej dupie,gdyz 4 kable idą do wiązki podłokietnika ,a gdzie idzie 8 pozostałych?
Ma ktoś jakiś schemat z opisem instalacji tej przetwornicy?

Bump: Dzisiaj sprawdziłem bezpieczniki pod maska te pod spodem skrzynki i okazuje się,że bezpiecznik 230v oraz grzanej tylnej kanapy jest.Teraz musze sprawdzic ,czy posiadam w instalacji kabiny wiązkę przetwornicy tą na 12 pinów.Jesli tak to będę w domu a jeśli nie to będę w czarnej dupie,gdyz 4 kable idą do wiązki podłokietnika ,a gdzie idzie 8 pozostałych?
Ma ktoś jakiś schemat z opisem instalacji tej przetwornicy?
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2022, 15:53   #35
focus-morag
ford::average
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Skąd: morag
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179 ps
Rocznik: 2016
Postów: 125
Domyślnie Odp: czy mogę wymienić na gniazdo 220 V

Dzięki Koledze Marekpz (udostępnienie schematu)udało mi się podłączyć tak jak fabryka mówi.
Opiszę po krótce jak to zrobić
Do doposażenia auta potrzebujemy:
-przetwornice 230v z uchwytem montazowym
-gniazdo 230v wraz z tylną ścianką tunelu
-wiązka tunelu z wersji z 230v
-wiązka kabiny z wtyczka przetwornicy
Prace zaczynamy od dobrania się do przedniej części tunelu i demontujemy go ,aby dostać się do wnętrza oraz demontujemy boki tunelu,aby go odkręcić. Wyciągać go nie trzeba ,ale musi byc odkręcony.
Wymieniamy tylną ściankę tunelu na taka z gniazdem 230v ,wpinamy wtyczkę i tam od gniazda idą 4 kable,które podłączamy do złącza nr C328 od strony tyłu nadwozia.Złącze znajduje się z lewej strony w tunelu na wysokości lewarka skrzyni biegów.Wpinamy: Pin 5- kabel żółto-fioletowy,Pin 6-kabel niebiesko szary,Pin 23-kabel pomarańczowo-zielony oraz Pin 24-kabel pomarańczowo-bialy
Następnie demontujemy schowek w konsoli pod radiem i tam przykręcone sa 2 nakrętki do wystających gwintów z karoserii i tam przykręcamy uchwyt przetwornicy i następnie wsuwamy od strony pasażera przetwornice na jej miejsce i wtykamy wtyczkę z 8 kablami do przetwornicy
Następnym etapem jest poprowadzenie 4 kabli do wczesniej doposazonej wtyczki C328 i tak jak poprzednio montujemy 4 kabelki w piny pasujące do miejsc ,w które wpinalismy się od strony gniazda
Gdy podłączymy juz te 4 kable zostają nam jeszcze 4
5 kabel czarno granatowy to masa,aby go podłączyć szukamy złącza G202.Demontujemy schowek pasażera i w miejscu gdzie znajduje się filtr pylkowy nad nim na stelażu deski rozdzielczej jest miejsce gdzie przykręcona jest masa,wiec podłączamy się do niej
Następnie nie montując schowka demontujemy plastiki z prawej strony deski włącznie z listwa progowa z napisem Mondeo i tam przy nadkolu szukamy złącza C219),na schematach jest oznaczone jako 14401 i tam w PIN nr 2 wpinamy się 6 grubym czerwonym kablem od przetwornicy.Skladamy schowek i przechodzimy 2 pozostałymi kabelkami na stronę kierowcy
Kabel nr 7 koloru różowo bialy .Z lewej strony tunelu kawalek przed lewarkiem zmiany biegow pod tunelem odchylamy wykladzine podłogowa i na boku przy tunelu odnajdujemy wtyczkę C248 i tam wpinamy ten rozowo-bialy przewod w pin nr 12.Teraz juz możemy poskładać tunel,gdyz ostatni przewod przekładamy pod kierownicą,aż do skrzynki bezpieczników,ponieważ ostatni przewód brązowo-zółty trzeba wpiąć do złącza C2280H,które to jest zapięte w skrzynce BCM ,tam gdzie są bezpieczniki kabiny,jest to patrząc od pozycji kierowcy pierwsze dolne złącze od lewej strony .Ma białe zapięcie natomiast z przodu ma szary plastik.Wpinamy się tam w Pin nr 2.
Składamy i powinno wszystko zadziałać.
Ja robiłem to na fabrycznej instalacji ,więc opisałem to kolorami.W razie czego służę pomocą,zdjęciami oraz schematami.Moze komus sie przyda mój opis

Ostatnio edytowane przez focus-morag ; 27-06-2022 o 16:02
focus-morag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2023, 23:25   #36
pan_macio
ford::amateur
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 08-12-2022
Skąd: polska
Model: mondeo mam miec
Silnik: 2 lity diesel
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: czy mogę wymienić na gniazdo 220 V

Część. Takie pytanie. Mam gniazdo 230v w moim Mondeo MK5. Z wyglądu przypomina gniazdo angielskie typu G. Auto jest z Niemiec. O co chodzi? Czy to normalne? Szukałem na necie jak ma wyglądać to gniazdo i nic nie mogę znaleźć. Fotki nowych do kupienia są z zamkniętą klapką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
pan_macio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2023, 07:34   #37
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,147
Domyślnie Odp: czy mogę wymienić na gniazdo 220 V

Cytat:
Napisał pan_macio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie pytanie.
To jest normalne.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2023, 15:32   #38
pan_macio
ford::amateur
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 08-12-2022
Skąd: polska
Model: mondeo mam miec
Silnik: 2 lity diesel
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: czy mogę wymienić na gniazdo 220 V

No to mnie uspokoiłeś. Dzięki.
Da się to jakoś zrozumieć?
Normalnie używać z przejściówkami?

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
pan_macio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2023, 16:27   #39
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,147
Domyślnie Odp: czy mogę wymienić na gniazdo 220 V

Cytat:
Napisał pan_macio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie używać z przejściówkami?
Ładowarkę do telefonu podpinałem bez przejściówki. Zdaje się są "prostokąciki" a w nich okręgi i wejście okrągłe wchodzi. Później cyknę fotkę dla pewności.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 28-06-2023 o 20:00
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.