Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2016, 07:37   #21
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

a teraz stal cala noc wystygl rano go odpalilem i juz na wolnych obrotach nierowna praca silnika szarpie, az telepie cala buda najmocniej tak przy 1500obr
chyba zostawie auto w pl a wroce drugim tylko gdzie komu na dolnym slasku oddac go do naprawy poza serwisem;/

__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 12:33   #22
kris8484
ford::average
 
Avatar kris8484
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 395NM
Rocznik: 10.2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

Cytat:
Napisał stelmacher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i zescie wykrakali
dzis wracalem z niemiec do pl trasa 500km
po przejechaniu jakis 80km wciskam pedal gazu i zero reakcji auto nie jedzie
wciskam jeszcze dwa razy i wkoncu jedzie ale zaczynaja sie od tego momentu problemy z przyspieszaniem i plynna jazda bo przy stalej predkosci delikatnie szarpie a jak wciskam do konca pedal gazu to normalny kangur;/
kolejny zanik mocy po okolo 350km i tym razem trwalo to dluzej musialem z 6-7 razy wciskac pedal gazu aby zaczal jechac
temperatura zewnetrzna byla w granicach 36stopni a wskaznik plynu w chlodnicy byl delikatnie wiekszy niz pion ;/
teraz po przyjezdzie podlaczylem go do forscana i znow tylko ten blad p0089 wydajnosc regulatora cisnienia paliwa
p.s
moze to miec jakis zwiazek z tym ze mam przy podszybiu jakby luzna rure od przeplywki?
bo juz nie wiem co to moze byc;/
co do tego czujnika to juz wiecie gdzie on bedzie sie znajdowal w moim silniku?
no i mozecie podac numer tej czesci tego regulatora bo jak to czesc ta co podejrzewam to u mnie chyba byla juz wymieniana bo widnieje na niej napis 43 2014 czyli jakby 43 tydzien 2014roku i nie wiem czy orginal, no i te sruby widac ze ruszane
Mnie tez to dopadlo.
W trakcie jazdy podczas dodania gazu skakal jak kankgur pare razy wciskalem i przeszlo ale to juz ktorys z kolei objaw. Wyjezdzam niedlugo na urlop i pasowaloby usunac ta usterke bo nie chcialbym miec przygody po drodze z autem. Na forscanie ten sam blad. Bylem u znajomego mechanika i mowil ze to ten czujnik i jak kolega ponizej wrzucil fotki to czujnik z drugiego zdjecia. Moze ktos z was juz wymienil ten czujnik? Czy objawy przeszly?

Bump:
Cytat:
Napisał stelmacher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i gdzie bedzie ten niesforny czujnik w moim aucie? czyzby to ten na drugim zdjeciu?

Bump:

kolego mi tez dpf co chwile chcial sie wypalac wkoncu po okilo 2 miesiacach wywalilem go u heko
mi dodatkowo strasznie szybko auto sie nagrzwalo po przejechaniu 3km wskazowka juz w pionie a to diesel przeciez ale wywalenie dpfa nic w tym temacie nie dalo nadal auto szybko sie nagrzewa a blad kasuje w forscanie ale po paru dniach znow sie pojawia i tak w kolko

Tak kolego to ten z drugiego zdjecia. 😉

Bump: Mmialem dzisiaj jechac do kolegi zeby sprawdzil czy to napewno ten czujnik jest winowajca ale przelozyl na jutro bo ma duzo zlecen i sie nie wyrobi. Jak bede po dam info czy to czujnik i czy samemu da sie to zrobic. Jak nie trzeba nic ustawiac to sama wymiana bedzie prosta.
kris8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 13:13   #23
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

to kolego daj koniecznie znac
ja dzis zatankowalem do pelna i tak z ciekawosci zalalem preparat 200ml w niebieskiej butelce st... do czyszczenia wtryskow a noz cos pomoze tak sie ludze;/
a pislaem do rewo serwis forda z ciekawosci czy dostane i za ile ten nczujnik ze zdjecia i odpowiedz jest takowa:
"pozycja, której Pan szuka znajduje się na pompie ciśnieniowej paliwa - nie występuje jako część zamienna i nie można jej zamówić w serwisie Ford-a"
pisalem do sklepu z allegro co handluja nowymi czesciami do forda i vw i odpisali ze rowniez nie dostane u nich tej czesci;/
to co tylko uzywka czy jak?
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 13:22   #24
kris8484
ford::average
 
Avatar kris8484
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 175KM 395NM
Rocznik: 10.2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

Cytat:
Napisał stelmacher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to kolego daj koniecznie znac
ja dzis zatankowalem do pelna i tak z ciekawosci zalalem preparat 200ml w niebieskiej butelce st... do czyszczenia wtryskow a noz cos pomoze tak sie ludze;/
a pislaem do rewo serwis forda z ciekawosci czy dostane i za ile ten nczujnik ze zdjecia i odpowiedz jest takowa:
"pozycja, której Pan szuka znajduje się na pompie ciśnieniowej paliwa - nie występuje jako część zamienna i nie można jej zamówić w serwisie Ford-a"
pisalem do sklepu z allegro co handluja nowymi czesciami do forda i vw i odpisali ze rowniez nie dostane u nich tej czesci;/
to co tylko uzywka czy jak?
Właśnie oglądam gdzie niby można kupić taki zawór jakby się okazało że to on psoci ale ciężko znaleźć.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niby można zamówić na stronie ale na tą chwilę brak na sklepie. Mam kumpla który pracuje na częściach w aso Forda to zadzwonie potwierdzić czy się da kupić sam zawór. Bo z pompą to nie mały wydatek
kris8484 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 13:54   #25
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

to dzwon pytaj bo mi serwis odpisal ze nie ma takiej mozliwosci;/

jakbym wiedzial ze to on za to wszystko odpowiada to tez bym go kupil jakby bylo gdzie
narazie tez czytam o egr moze on jest tez tego falowania przyczyna ale blad mowi co innego;/
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 20:26   #26
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

kupić to idzie ale cena "nieco" wykręca suty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 21:31   #27
FordMondeoBierun
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 22-06-2016
Skąd: Bieruń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

Witam,
u mnie po wypieciu kostki z tego czujnika nie pokazuje błędu i to ciekawe, moze rzeczywiscie jest walnięty, wszystkie inne jak odpinałem po kolei zeby sie dowiedziec który to czujnik cisnienia to zaraz błąd wyskakiwał, a na tym nie.

Bump: Dodam jeszcze ze u mnie tez podobne objawy były co chodzi o przyspieszanie, klika razy musiałem odpuszczac i dodawac pedał gazu żeby chciał jechac, teraz mondziok na serwisie stoi.
FordMondeoBierun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 08:35   #28
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupić to idzie ale cena "nieco" wykręca suty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fakt cena niezla po numerach sprawdzilem mam identyczny i ciekawi mnie czy to orginal

Cytat:
Napisał FordMondeoBierun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
u mnie po wypieciu kostki z tego czujnika nie pokazuje błędu i to ciekawe, moze rzeczywiscie jest walnięty, wszystkie inne jak odpinałem po kolei zeby sie dowiedziec który to czujnik cisnienia to zaraz błąd wyskakiwał, a na tym nie.

Dodam jeszcze ze u mnie tez podobne objawy były co chodzi o przyspieszanie, klika razy musiałem odpuszczac i dodawac pedał gazu żeby chciał jechac, teraz mondziok na serwisie stoi.
a gdzie bledy wyskakiwaly ikona silnika na zegarach czy tylko w forscanie?
i odlaczales na odpalonym aucie?
to pozniej tez bym u siebie sprawdzil

ale sluchajcie czytalem duzo o egr ze to on odpowiada za nierowna prace silnika i wczoraj wieczorem odpalilem auto i delikatna nierowna praca na zimnym a przy 1500obr telepalo buda jakby miala sie rozleciec
wiec wzielem zaslepilem egra na szybko miedziana blaszka zaznaczone na zielono na zdjeciu odpalam auto i wszystko w normie nie faluje nie telepie poprostu wszystko ok
dzis rano znow odpalalem i chodzi pieknie wiec co jest?? dodam ze zadnego bledu w forscanie z egrem nigdy nie mialem
dzis trasa powrotna do niemiec 500km wiec albo bedzie ok albo sie rozpadnie
ewentualnie za 3 tygodnie postaram sie egr wyciagnac i przeczyscic jak bedzie do tego czasu wszystko ok

p.s
a czy nie lepiej zaslepic egra w miejscu gdzie zaznaczylem na czerwono?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zaslepka.jpg (70.1 KB, 234 wyświetleń)
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...

Ostatnio edytowane przez stelmacher ; 26-06-2016 o 08:48
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 08:49   #29
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

lepiej a najlepiej całkiem przed chłodnica spalin no ale to już sporty extremalne bo dojście nieciekawe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 08:54   #30
stelmacher
ford::advanced
 
Avatar stelmacher
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Bolesławiec/Hanower
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 06.2009
Postów: 305
Domyślnie Odp: P0089 - Wydajnosc regulatora cisnienia paliwa

no wlasnie w innym temacie tez tak wyczytalem a najlepiej podobno jeszcze nizej tylko ci co na allegro maja te zaslepki to odpisali mi ze maja ale wlasnie w to miejsce gdzie ja wstawilem ta swoja miedziana blache
__________________
FORD?? NASTEPNY BEDZIE VAG LUB BMW...
stelmacher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.