Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2019, 13:35   #11
norbertz
ford::amateur
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 17-06-2018
Skąd: Szczytno
Model: Fiesta MK8 Sync
Silnik: 1.1, 85KM
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Do ostatniej aktualizacji Fordpass na iOS działa u mnie bez problemu. Aplikacja synchronizowała się Fiestą SynEd (2017) i pobierała dane dotyczące jakości oleju, przebiegu, posiadanej gwarancji z konta. Niestety obecnie dane są nie dostępne. Z wypowiedzi doradcy Fora wynika, że po ostatnich zmianach w aplikacji takie dane będą dostępne tylko w modelach posiadających fabryczny modem.

norbertz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 22:20   #12
mariuszkili
ford::amateur
 
Avatar mariuszkili
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-12-2015
Skąd: Stronno
Model: Escape (Kuga)
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Myślę, że w fordzie z Ameryki, Fordpass nie będzie działał na terenie Europy. Mam Forda Escape z 2017 roku i nie mogę w pełni korzystać z tej aplikacji. Zrobiłem rozeznanie i stwierdziłem, że jest kilka przeszkód. Modem w aucie jest fabrycznie wyposażony w kartę sim a ta nie ma prawa działać z polskim polkomtelem, z którym współpracuje Ford Polska. O ile wiem w Ameryce partnerem jest Orange. Nawet gdybyśmy dobrali się do karty i zainstalowali odpowiednią, to serwery europejskie nie przyjmują i nie identyfikują amerykańskich numerów VIN (informacja od pracownika serwisu Ford). Udało mi się zainstalować na smartfonie z androidem aplikację FordPass z Ameryki, która jest wyposażona w dodatkowe funkcje takie jak stan paliwa, zużycie oleju silnikowego i czas do przeglądu i to działa, a działa dzięki połączeniu auta ze smartfonem poprzez bluetooth. Myślę, że jest to wszystko, co można wycisnąć z tej aplikacji w fordach z Ameryki. Jeśli komuś udało się osiągnąć coś więcej, to chętnie poczytam. Poniżej link do informacji o działaniu FordPass.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mariuszkili ; 22-04-2019 o 08:47
mariuszkili jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 23:03   #13
Froniu0
ford::beginner
 
Avatar Froniu0
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Potwierdzam to co napisał kolega mariuszkili , jedyne co więcej jeszcze zauważyłem to aplikacja po połączeniu z autem poprzez bluetooth to podaje położenie auta na mapie w aplikacji.
Froniu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 09:36   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał mariuszkili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Myślę, że jest to wszystko, co można wycisnąć z tej aplikacji w fordach z Ameryki. Jeśli komuś udało się osiągnąć coś więcej, to chętnie poczytam....
Proszę bardzo poczytać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez arturek ; 04-04-2019 o 16:35
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 16:06   #15
Froniu0
ford::beginner
 
Avatar Froniu0
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę bardzo poczytać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mnie podany link prowadzi do tematu ze sprzęgłem w Ford FiestaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Froniu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2019, 16:18   #16
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał Froniu0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Ford FiestaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś się źle wkleiło (zjadło ostatnią cyfrę...).
Poprawne: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2019, 12:28   #17
Froniu0
ford::beginner
 
Avatar Froniu0
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Tak ale to działa tylko w Ford C-max Energi taki jak Twój. W naszych Escape niestety nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Froniu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2019, 08:59   #18
mariuszkili
ford::amateur
 
Avatar mariuszkili
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-12-2015
Skąd: Stronno
Model: Escape (Kuga)
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Dziękuję tedi_k, poczytałem i wniosek taki sam jak Froniu0, działa tylko w hybrydach. Jednak zastanawia mnie, jak moduł gsm w fordzie tedi_k'a połączył się z lokalną siecią. Może wie ktoś, jak namierzyć kartę sim w escape. Chętnie poeksperymentuję i jeśli to możliwe, zainstalowałbym aktywną kartę i sprawdzę zachowanie systemu Ford Pass.
mariuszkili jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2019, 11:37   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał mariuszkili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zainstalowałbym aktywną kartę ...
W środku w module TCU nie ma żadnej karty SIM. Jest po prostu programowalny układ elektroniczny (rodzaj eSIM) realizujący funkcje karty SIM.
Jak widać na zdjęciach, w przypadku fordowskiego TCU (to co widać jest z Lincolna i ma zewnętrzną antenę GSM, ale to też Ford...) jest w ekranowanym, metalowym "pudełku"...
Nic tam się nie da wymienić na "aktywne"...
TCU instalowane w C-max Energi czy w Escape wygląda dokładnie tak samo - z dokładnością do braku (różowego) wejścia zewnętrznej anteny GSM. Ma antenę wewnetrzną.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg eSIM.jpg (80.8 KB, 212 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg TCU.jpg (55.7 KB, 215 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-04-2019 o 11:40
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2019, 10:19   #20
janco1
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-02-2019
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał mariuszkili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że w fordzie z Ameryki, Fordpass nie będzie działał na terenie Europy. Mam Forda Escape z 2017 roku i nie mogę w pełni korzystać z tej aplikacji. Zrobiłem rozeznanie i stwierdziłem, że jest kilka przeszkód. Modem w aucie jest fabrycznie wyposażony w kartę sim a ta nie ma prawa działać z polskim polkomtelem, z którym współpracuje Ford Polska. O ile wiem w Ameryce partnerem jest Orange. Nawet gdybyśmy dobrali się do karty i zainstalowali odpowiednią, to serwery europejskie nie przyjmują i nie identyfikują amerykańskich numerów VIN (informacja od pracownika serwisu Ford). Udało mi się zainstalować na smartfonie z androidem aplikację FordPass z Ameryki, która jest wyposażona w dodatkowe funkcje takie jak stan paliwa, zużycie oleju silnikowego i czas do przeglądu i to działa, a działa dzięki połączeniu auta ze smartfonem poprzez bluetooth. Myślę, że jest to wszystko, co można wycisnąć z tej aplikacji w fordach z Ameryki. Jeśli komuś udało się osiągnąć coś więcej, to chętnie poczytam. Poniżej link do informacji o działaniu FordPass.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolega ma linka do aplikacji FordPass z Ameryki?
janco1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.