Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2019, 19:42   #21
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 405
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Można prosić tego linka do FordPass z Ameryki ?

fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 20:11   #22
mariuszkili
ford::amateur
 
Avatar mariuszkili
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-12-2015
Skąd: Stronno
Model: Escape (Kuga)
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Proszę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mariuszkili jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 20:31   #23
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 405
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Jakieś wskazówki żeby połączyć z Ford Escape z 2018r. ?
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 07:20   #24
mariuszkili
ford::amateur
 
Avatar mariuszkili
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-12-2015
Skąd: Stronno
Model: Escape (Kuga)
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Z tego co pamiętam, trzeba założyć konto w aplikacji, dodać vin auta i dalej według wskazówek. Ja temat odpuściłem, mój Escape nie ma po prostu modemu więc aplikacja jest mi nieprzydatna. I tak bardzo się cieszę, że mogę zdalnie odpalać auto z pilota co działa tylko w amerykańskich pojazdach. Pilot ma bardzo duży zasięg, nawet przez dwie ściany a funkcja ta jest mi przydatna zwłaszcza zimą.
mariuszkili jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 08:02   #25
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 405
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Sprawdzę zobaczę bo na polskiej aplikacji nic nie działa. Podejrzewam że tak samo będzie z tą aplikacją, gdyż modem nie może się połączyć z siecią. Co do odpalania z kluczyka to jest naprawdę faja rzecz, będzie pierwsza moja zima więc zobaczymy jak to będzie.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 22:46   #26
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 405
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Niestety u mnie nie pojawia się info na Sync3 żeby aktywować tylko w aplikacjach jest Fordpass i komunikat że nie udało się połączyć z serwerem Forda.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 17:23   #27
mariuszkili
ford::amateur
 
Avatar mariuszkili
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-12-2015
Skąd: Stronno
Model: Escape (Kuga)
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Jak się rozeznałem, to jednak mam modem TCU, w bagażniku. Tyle, że nie współpracuje on z europejskimi sieciami. Wiem, że Tedi_k ma ochotę rozpracować to, byłoby super, gdyby te modemy zaczęły działać w Escapach.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mariuszkili ; 21-12-2019 o 17:27
mariuszkili jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 02:04   #28
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,969
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

No więc z Nowym Rokiem - nowym krokiem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyszedł czas by udzielić POZYTYWNEJ odpowiedzi na tytułowe pytanie wątku!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wreszcie "odpaliłem" FordPass dla Escape 2019 mojej córki!
To ta dobra wiadomość...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest też niestety zła - nie zrobiłem tego na "fabrycznym" TCU z USA. "Bicie głową w ścianę" i zgadywanie z jakiego powodu eSIM z amerykańskiego TCU "stracił" ICCID (ID SIMa) i nie loguje się w europejskich sieciach GSM ma średni sens. Postanowiłem obejść ten problem!

Otóż dość korzystnie kupiłem TCU z Focusa MK4. Przesyłka przyszła do mnie w Sylwestra. Nabyłem TCU na allegro jako "moduł telefoniczny" bez jakichś bliższych danych i bez mojego dociekania co to też może przyjść... Wziąłem najtańszy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyszedł moduł jak na fotce:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Wszystko co chcielibyście wiedzieć o tym TCU i o co proszę nie pytać" widać na naklejce.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam tylko, że obecność wewnętrznego akumulatora świadczy, iż jest to moduł w wersji "z powiadamianiem ratunkowym". W przypadku naszych Escape funkcjonalność ta jest nadmiarowa i nie do wykorzystania. eCall realizuje Sync3 i tak musi pozostać bez bardzo gruntownych przeróbek w instalacji elektrycznej (eCall realizowany przez TCU wymaga podpięcia przednich głośników do TCU oraz zrównoleglenia mikrofonu Sync3 do TCU).

Wracając do zakupionego TCU z Focusa MK4 - oczywiście jeszcze w Sylwestra go wpiąłem w miejsce fabrycznego. Nastąpił "spodziewany efekt" - TCU z FF4 NIE DZIAŁAŁO w w Escape. Generalnie było widoczne, dawało się odczytywać/zapisywać konfigurację, odpowiadało na diagnostykę (0 błędów...) ale Sync3 go "nie widział" i ono nie widziało auta (w datalogerze UCDS w TCU było widać, że nie czyta VIN auta).
Spodziewałem się tego i nie byłem zaskoczony. Od początku planowałem na taką okoliczność ograć kupione TCU kalibracją z oryginalnego TCU z USA.

Zabrałem się za to w Nowy Rok... I tu spotkało mnie - powiedział bym - "wstrząsające zaskoczenie"... Po wystartowaniu flashowania TCU zainstalowanego w aucie softem "z USA", analizując "pasek postępu" sprawnie wyliczyłem, że flashowanie będzie trwało 7 godzin!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widok mojej miny po takiej konstatacji "był bezcenny"... Szczęście, że flashowanie uruchomiłem ok. godz. 14 oraz, że wcześniej byłem "na CPNie" - więc "paliwa powinno wystarczyć"...
Finalnie ogrywanie tego TCU trwało 6 godzin i 40 minut. Skończyło się (POZYTYWNIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) koło godz. 21... Planeta na tym ucierpiała strasznie, ale "nie byłem świadom i nie ponoszę za to winy"... Spaliłem prawie 1/4 zbiornika paliwa... Całość musiała iść na uruchomionym silniku.

Pozostałą część eksperymentów zostawiłem więc na 2 stycznia.

Aby pokazać "co wyszło finalnie" wrzucę screen z UUW:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Dla dociekliwych" potwierdzę, iż w aucie córki wymieniłem na europejskie: licznik (bo oryginalny nie miał wlutowanej kontrolki tylnego światła przeciwmgielnego...), panel klimatyzacji (bo miałem europejski i wolałem od razu założyć pod ewentualną przyszłościową grzaną przednią szybę...), moduł haka (bo zainstalowałem europejski hak elektrycznie odblokowywany i blokowany...), no i nasze dyskutowane TCU. Wszystko "ładnie widać" na zrzucie ekranu. Między innymi widać jakie TCU zostało zainstalowane i jaki soft został do niego wgrany.

Już wcześniej było widać, że mimo, iż TCU "nie współpracuje" z autem to wydaje się "współpracować" z siecią GSM. SIM ICCID oraz parametry "radiowe" były "optymistyczne". Wystarczyło więc poprawnie skonfigurować TCU i "wszystko powinno ruszyć".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak też zrobiłem.
Konfiguracja TCU (tym razem w wersji FORSanowej...):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Konfiguracja jest "oczywista", ale każdy, kto będzie chciał dostanie ode mnie wersję XML pod UCDSa.

Po skonfigurowaniu oczywiście nic się nie zmieniło w pracy "części radiowej" i wyglądała ona na "całkiem żywą":

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FORScan potwierdzał, że "radio żyje"

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Wynikowo" uzyskałem w FordPass możliwość podglądu "statusu" oraz możliwość zdalnego sterowania autem:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Muszę jednak stwierdzić, iż FordPass (w obu wersjach - i w europejskiej i w amerykańskiej) jest "słaby" - odświeżanie informacji o ilości paliwa w zbiorniku oraz zasięgu na paliwie umie realizować jedynie po podpięciu telefonu kablem. Nie rozumiem z jakiego powodu nie jest to odświeżane drogą radiową.
Drogą radiową odświeża bez problemu miejsce postoju auta oraz realizuje otwieranie/zamykanie drzwi i zdalny start silnika. Nie ma - tak jak w MyFord Mobile - widocznego statusu otwarcia drzwi. Nie mówiąc już o szybach.
Czyli programiści od FordPass najwyraźniej nie komunikują się z programistami od MyFord Mobile... Załamujące...

Generalnie wersja amerykańska FordPass nie różni się jakoś istotnie funkcjonalnie od wersji europejskiej. Zauważyłem jedynie, iż potrafi poprawnie udostępnić podręcznik/i auta w postaci PDF. Wersja europejska ma z tym nierozwiązywalny problem dla auta z USA...
Innym "extrasem" (czy działającym to się okaże) jest możliwość skonfigurowania w wersji USA generowania raportu EHR ("stanu zdrowia auta"), który ma być dostarczany automatycznie na maila z wybranym interwałem (ja skonfigurowałem co miesiąc). Zobaczymy czy to ruszy.

To tyle w kwestii "FordPass a auta z USA"... Udało się!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - dodam jeszcze na zakończenie, iż w wyniku eksperymentu pozostał mi "w garażu" oryginalny TCU z tego Escape i na nim będą trwały dalsze dociekania "dlaczego TCU USA nie lubi europejskich sieci GSM"... Czy coś w tej kwestii się uda pokaże czas. Warunek jest taki, że musi się znaleźć jakiś "inżynier sieciowy' co ogarnia kwestie z tego obszaru nie tylko "ogólnie"...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-11-2022 o 12:46
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 02:23   #29
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Szacun. Kawał świetnej roboty.
Z czystej ciekawości zapytam czy jeśli mam w Kudze Sync3 ale bez modułu GSM jest możliwość na poszeżenie o poniższą funkcjonalność ?
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2020, 07:41   #30
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tyle w kwestii "FordPass a auta z USA"... Udało się!
Po pierwsze gratulacje :-)
A kolejne jest moje pytanie, w TCU z focusa są złącza do trzech anten, ja mam tylko fioletową, czy to wystarczy, czy trzeba dołożyć resztę ?
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.