Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2016, 16:31   #11
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

Cytat:
Napisał abo1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby auto było szybsze na autostradzie. Chodzi mi o to żeby przy 140kmh
Było 3000tys obrotów
Szybsze - głębiej pedał przyśpieszenia - lub większe ogumienie.
Tym drugim i uzyskasz niższe obroty przy 140 km/h (tyle, że licznik będzie kłamał, będziesz musiał go skalibrować vag)

Kompletnie nie rozumiem celowości takiego zadania.

bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 20:16   #12
abo1980
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 12-07-2015
Skąd: Mosina
Model: ford galaxy
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

Chodzi o to że duzo jeżdżę po autostradzie i meczy mnie hałas bo przy 140 mam 4000tys obr silnika no i może spalanie spadnie chociaż o to nie chodz ważniejsze żeby bylo ciszej i przyjemniej czy od diesla 1.9 skrzynia do benzyny podejdzie?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 30-12-2016 o 07:36
abo1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 07:38   #13
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

@abo1980 od diesla nie, lecz jak już zaczynasz kombinować to lepiej pomyśl o swapie na motor 2.3 i problem ci się rozwiąże. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co widzę masz 2.0 tu raczej szału nie zrobisz.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 07:55   #14
no_fear
ford::average
 
Avatar no_fear
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: KrK
Model: MK2
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: `00
Postów: 183
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kompletnie nie rozumiem celowości takiego zadania.
to nie wypowiadaj się w temacie

Ja rozumiem i z rok czy dwa temu też o tym myślałem !

Mam silnik 2.3 i też skrzynia jest "za krótka".

Do miasta OK. Mimo wysokiej masy i gabarytów kiosku ruchu można dość dynamicznie się przemieszczać.
Natomiast na trasę - zdecydowanie nie OK.

Dłuższa jazda ~130km/h jest męcząca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysokie obroty -> hałas i wysokie spalanie.

Nie mam wiedzy, czasu i warunków ale wystarczyło by Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zakupić skrzynię z benzyny i z diesla. Rozkręcić, pomierzyć, porównać przełożenia 5-tego biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ból polega na tym, że skrzynię z 2.3 kupi już za 150zł (widać się nie psują skoro takie ceny) to z dizla krzyczą 500-600-700zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no_fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 10:06   #15
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

Cytat:
Napisał abo1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
meczy mnie hałas

To rozwiąże izolacja od szumu.

Na półkę podszybia (w komorze silnika ja zastosowałem STP bitumiczne podwójną warstwę, i za licznik ile i gdzie się dało ponaklejałem izolacji też.
Pod nogi na ściankę grodziową od wewnątrz też.
Mam wszystkie plastiki w komorze silnika jak fabryka wymyśliła, co też ma znaczenie.

Mam osłonę plastikową silnika, ją też okleiłem materiałem pochłaniającym szum.
Różnica jest zauważalna, ale dla całkowitego efektu trzeba by boczki rozebrać i porządnie drzwi "odszumić", w idealne zdjąć deskę rozdzielczą i ściankę grodziową poczęstować szumoizolacją.
Wydaje mi się, że SGA mocno "szumi" powietrze jakie ociera sie o przednia szybę czołową i boki auta.

A spalanie - przyrody nie oszukasz. Jedziesz to musi spalać, ale podejrzewam, że dla ciebie nie jest to tak istotne czy litra czy dwa więcej spali.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 22:26   #16
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że SGA mocno "szumi" powietrze jakie ociera sie o przednia szybę czołową i boki auta.
Potwierdzam... bardziej przeszkadza mi szum powietrza niż obroty silnika - chociaż zawsze można mocniej radio podkręcić, ewentualnie założyć dodatkowy ogranicznik prędkości - box'a na dach - u mnie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2017, 21:32   #17
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

NOOO gratulacje 2.0 i pewenie w gazie chcesz ciszy i spokoju zainwestuj wymień auto na nowsze w dieslu 115 km auy 140 km/h 2500-2600 obrotów i mruczy wyje dopiero pow 160-170 i jest niemiło i taniej jak w gazie 6.2 wynik z wakacji...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 10:44   #18
kołekst
Zablokowany
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Focus
Silnik: st170
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

Rozmawiamy o ludziach słyszących ?? bo jak masz ciszę przy klekocącym tedeiku to klakson z pociągu słyszysz jak dzwonek rowerowy.

klekocze warczy i wyje też solidnie. A z tym spalaniem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jakbyś jechał oszczędnie to przybywa w baku ??

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 02-01-2017 o 11:00
kołekst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 14:07   #19
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

No następny miłośnik napedu do kuchenki gazowej ostatnio kumplowi udowodniłem że różnica gaz ropa wyszła raptem 2 PLN na odcinku 170 km oba autka pod korek i ta sama trasa razem jeden za drugim był w szoku że tak mała różnica.A na temat klekotania mam dobre radio i nie mówię że bzyczy jak pszczoła ale w porównaniu do diesla na pompie starego typu PD jest ciche...
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 15:01   #20
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów jaka podejdzie

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No następny miłośnik napedu do kuchenki gazowej
Taki sam miłośnik jak Ty do diesla. Przyganiał kocioł garnkowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po co zaczynasz takie wywody? Jeden lubi jak mu cyganie grają, drugi jak mu skarpety śmierdzą...
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.