Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2020, 09:54   #11
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze myślałem, że auto kombi kupuje się ze względów praktycznych - gdy zdarza nam się przewozić dużo lub duże rzeczy i akustyka jest na dalszym miejscu
Kupując auto, miałem kupić kompakta kombi, bądź klasa średnia liftback lub kombi. Stan techniczny był dla mnie nr jeden, dziecko w drodze więc kombi mondeo się przydało. Gdy roczną córę z żoną wywoziłem na wieś na wakacje, to odpłacił się bagażnik. Kolejne wakacje zapakowałem się już do rolety. I jak najbardziej wtedy bagaż wytłumiał hałas.
Ale wiesz urlop jest dwa razy w roku, a wakacyjny nawet raz, a hałas z pustego bagażnika na co dzień.
Kupując nowe auto, już kupowałem pod swoje preferencje, nie musiałem patrzeć na stan techniczny auta. Min przez to szrotowisko, czyli sprzedaż używanych aut, kupowałem nowe.

potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 15:45   #12
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Zrobię to matami jak piszecie, że to łatwe. Co może pójść nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mata piankowa jest jeszcze w wersji 9mm, może od razu grubszą dać?
Nie będzie problemu z zamknięciem podłogi bagażnika nad kołem zapas? Albo z zamocowaniem elementów bagażnika?
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 17:10   #13
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

U siebie stosowałem matę 2,5 mm + 9 mm pianka i z plastikową nakładka progu i boczkami było na styk. W nadwozi HB boki bagażnika są wyłożone filcem. Jak dodałem matę i piankę to ledwo, ledwo założyłem boczki. Na wysokość pod kołem zapasowym nie było problemu.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 20:03   #14
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] właśnie o takie info mi chodziło, dzięki.
Miałeś jakiś schemat jak montowane są elementy bagażnika, czy metodą prób i błędów rozbierałeś?

Ostatnio edytowane przez Jaworrr ; 05-02-2020 o 20:09
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 08:37   #15
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Z boczkami nie ma żadnej filozofii. Z listą progową o ile dobrze pamiętam to od góry jest na kołkach na wcisk, od frontu 3 coś ala haczyki które prawie połamałem (na tą chwilę nie pamiętam czy kotwią się od góry czy od dołu). Bawiłem się w lipcu przy mocno dodatniej temperaturze i szczerze jeżeli nie masz dobrze ogrzewanego garażu to bym odpuścił. Raz ze względu na plastiki, dwa mata butylowa będzie sztywna.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 09:44   #16
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

zostaw robotę na upalny letni weekend, wszystko pójdzie wtedy łatwo i bez strat. Najwyżej kilka browarów więcej wciągniesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 12:17   #17
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Dokładnie, poczekaj na cieplejszą aurę, chyba, że masz ciepły garaż. W międzyczasie ewentualnie poczytaj sobie o wygłuszaniu, dokup sprzętu, zapoznaj się ze schematami rozbiórki itp.
Powinno być ciepło, aby łatwiej manewrować z plastikami (zimne łatwiej pękają) oraz aby nie poodklejały się maty itd, bo też potrafią jak słabo/na zimno zamontujesz. No i jednak przyjemniej pracować, gdy palce nie marzną. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 19:33   #18
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mondeo mk5 tego nie słychać w ogóle. Nawet mi przez myśl nie przeszło żeby wyciszać.
Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Masz w swoim Mondeo system aktywnej redukcji hałasu: Active Noise Control?

Poznasz to po 3 mikrofonach w podsufitce - jeden obok głowy kierowcy, drugi obok głowy pasażera, trzeci nad tylną kanapą...?
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 00:02   #19
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Już o tym gadaliśmy. Nie, nie mam. Nie wiem czy ktokolwiek na forum ma ten system poza Vignale. Natomiast ja nie czuję potrzeby wyciszenia mondeo z tym silnikiem w Titanium. W C5 było głośno powyżej 140km/h, tutaj jest cisza do dużo wyższych prędkości. A rzadko jeżdżę powyżej 150-160 non stop. Zazwyczaj na autostradzie ustawiam tempomat na 150, a wtedy jest cicho, 2.5k obrotów, szumów opływowych brak, od opon też cisza. Może to kwestia opon u Ciebie? A może za dużo oczekujesz od auta za 150k? Bo nie sądzę że ten nowy Panther z A8 jest jakoś szczególnie hałaśliwy.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 05:43   #20
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Dowiedziałem się, że w pierwszej połowie 2019 roku system ANC występował standardowo dla silników Ecoblue np w Titanium. Od listopada 2019 (rok modelowy 2020) Ford usunął to ze specyfikacji i już...Tak jak w Focusach usunął wielowachacz z tyłu i już.
Maiłem system ANC wyszczególniony w umowie zakupu auta... odebrałem auto... jeżdżę parę dni... sprawdzam po kolei co jest w tym aucie, wszystkie systemy... i zonk... ANC brak... (auto zamówiłem we wrześniu, a wyprodukowali go w grudniu, już w nowej okrojonej z ANC kompletacji)
Szkoda... Jechałem w Alpy dość szybko po niemieckich autostradach... box na dachu trochę dodatkowo hałasował... przydałby się ten ANC, który miał być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rzeczywiście do 100-120 km/h nie ma to większego znaczenia, ale od około 140km/h już ma... i nie chodzi tu o opony, ani o jakąś szczególną hałaśliwość silnika, tylko o szum opływu budy.

Piszesz, że u Ciebie przy 150 km/h jest cisza...?
Jedź 80 km/h... ustaw sobie cichutko jakąś fajną muzyczkę (tylko nie jakieś łubudubu tylko jakiś np. Smooth Jazz)
Przyspiesz do 150 km/h
Nadal słyszysz tą cichutko ustawioną muzyczkę?

Ostatnio edytowane przez PRIMANUS ; 07-02-2020 o 05:59
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.