Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2020, 15:57   #21
xMaraSSx
ford::average
 
Avatar xMaraSSx
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-02-2019
Skąd: Osielsko
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2017
Postów: 53
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Gratuluję samochodu, u nas taka sytuacja, że Kuga od 2 tygodni stoi na placu dealera i oczekuje na wykonanie słynnej akcji odpowietrzającej. Żona się wściekła i powiedziała, że jak się nie uwiną do końca miesiąca to w życiu już od nich następnego samochodu nie weźmiemy. Co prawda proponowali zastępczy, ale pod warunkiem rejestracji i uruchomienia leasingu, co z oczywistych względów nie jest do zaakceptowania.

__________________
-= Mustang GT 5.0 AT-6 2017 =-
-= Range Rover Sport 5.0 Supercharged 2018 =-
-= Forester e-BOXER 2.0 Lineartronic 2022 =-
xMaraSSx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2020, 23:55   #22
drMEX
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Kuga Mk III
Silnik: 2.5 PHEV
Rocznik: 2020
Postów: 37
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Możesz się nie doczekać tej słynnej akcji, albo są różne. Odbierając 26.08 auto zostałem poinformowany, że auto przeszło już akcję, a w zasadzie dwie - jedną dotyczącą akumulatora, drugą dotyczącą mocowania wtyczki. Przedwczoraj miałem telefon z Ford Polska oraz odebrałem list, który zawiera informacje w sprawie akcji serwisowej o charakterze informacyjnym, albowiem konsultant z Ford Polska poinformował mnie o tym, że Ford wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemu. Poradził, abym zaprzestał ładowania, jeżdżeni na prądzie, zgłosił do serwisu i próbował umówić na akcję, przy czym żaden z serwisów mnie nie przyjmie, bo jeszcze nie ma "lekarstwa" Zdziwiłem się tą rozmową, bo byłem przekonany, że rozwiązanie jest i że zostało zaaplikowane w moim samochodzie. Więc zadzwoniłem do serwisu i umówiłem się na czwartek. Dziś (środa) serwis oddzwonił żebym nie przyjeżdżał, bo co najwyżej mogą mi zatrzymać samochód - bo jeszcze nie ma rozwiązania na rzekomy problem.... Czeski film albo moje zas...ne szczęście
drMEX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 06:11   #23
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Cytat:
Napisał drMEX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz się nie doczekać tej słynnej akcji, albo są różne. Odbierając 26.08 auto zostałem poinformowany, że auto przeszło już akcję, a w zasadzie dwie - jedną dotyczącą akumulatora, drugą dotyczącą mocowania wtyczki. Przedwczoraj miałem telefon z Ford Polska oraz odebrałem list, który zawiera informacje w sprawie akcji serwisowej o charakterze informacyjnym, albowiem konsultant z Ford Polska poinformował mnie o tym, że Ford wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemu. Poradził, abym zaprzestał ładowania, jeżdżeni na prądzie, zgłosił do serwisu i próbował umówić na akcję, przy czym żaden z serwisów mnie nie przyjmie, bo jeszcze nie ma "lekarstwa" Zdziwiłem się tą rozmową, bo byłem przekonany, że rozwiązanie jest i że zostało zaaplikowane w moim samochodzie. Więc zadzwoniłem do serwisu i umówiłem się na czwartek. Dziś (środa) serwis oddzwonił żebym nie przyjeżdżał, bo co najwyżej mogą mi zatrzymać samochód - bo jeszcze nie ma rozwiązania na rzekomy problem.... Czeski film albo moje zas...ne szczęście
To mnie zaskoczyles bo ja swoja akcje (a wlasciwie 2) mialem zrobiona 27 sierpnia, ale musze dzis zadzwonic, bo po twoim mailu sprawdzilem aplikacje FordPass i rzeczywiscie w niej jest komunikat o akcji serwisowej, ktora dotyczy mojego samochodu. Tylko nie wiem czy to jest nowa akcja czy stara nie została jeszcze rozliczona przez dilera i dlatego u mnie w aplikacji cos sie pojawia.
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 20:33   #24
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Panowie, czy macie doświadczenie z wersją AWD?
Przymierzam się do zmiany swojego MK5 na nową Kugę bądź MK5 również AWD

Jakie macie spostrzeżenia z użytkowania nowej Kugi?
Hmm, może lepiej zostać przy dobrze mi znanym Mondeo?
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2020, 18:42   #25
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne

Witam. Po przejechaniu 2.5 tys km spalanie uwazam za bardzo przyzwoite. 80-90 km/h spalanie 4.3 -4.5L/100 km trasa, 150-160 km/h spalanie 6L/100 km trasa, 170-180 km/h spalanie 6.7-6.9 L/100km trasa. W miescie spalanie oscyluje ok 6.5-7L.
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 21:39   #26
Doborex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2017
Skąd: NYSA
Model: ESCAPE/KUGA MK3 TITANIUM
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2020
Postów: 18
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witam,
czy miał ktoś okazję jechać lub oglądać Kugę/Escape 2.0 EB ?
te 250 koni robi pewnie robotę.
Szkoda że w EU nie ma tej wersji silnikowej. Pozostaje zakup w USA.
Doborex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 22:17   #27
MAan
ford::beginner
 
Imię: Maksymilian
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Była Kuga MK3 / jest Focus MK4 / Kuga MK3
Silnik: 2,5 PHEV / 2,0D / 2,5 PHEV
Rocznik: 2020 / 2021 / 2021
Postów: 32
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Moją kugę phev odebrałem na przełomie lipca i sierpnia, więc nieświadom ryzyka kilkukrotnie nawet ją załadowałem w garażu. (mimo wszystko żyję).
Przez tych kilka dni wszystko wskazywało, że dobrze zrobiłem kupując pheva.
Niestety już początkiem sierpnia w internetach wyczytałem o akcji serwisowej. przedzwoniłem do dealera, żeby się umówić. Mieli zamówić części i działać. zanim części przyszły dostałem informację, że to jednak nie wystarczy i żebym poczekał na docelowe rozwiązanie. I tak czekam już trzeci miesiąc...
Mam nawinięte 9000km, właściwie na zwykłej hybrydzie (autostrada + miasto), spalanie ok 7l/100km.
Skrzynia CVT? Całkiem dobrze pracuje, trochę przyzwyczajenia i nie ma wielkiego wycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez MAan ; 27-10-2020 o 22:22
MAan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 22:33   #28
drMEX
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Kuga Mk III
Silnik: 2.5 PHEV
Rocznik: 2020
Postów: 37
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Zanosi się długie czekanie. Dziś miałem telefon z centrali Forda...mają jakąś kartę paliwową wysyłać (za dwa tysiące z groszem) i jakiś kontrakt serwisowy będzie przygotowany. Coraz częściej mi chodzi po głowie myśl, aby oddać auto do dilera ze względu na niezgodność auta ze specyfikacją, mimo że dobrze (póki co) się nim jeździ. W każdym razie założenia były inne.
drMEX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 07:07   #29
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał MAan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moją kugę phev odebrałem na przełomie lipca i sierpnia, więc nieświadom ryzyka kilkukrotnie nawet ją załadowałem w garażu. (mimo wszystko żyję).
Przez tych kilka dni wszystko wskazywało, że dobrze zrobiłem kupując pheva.
Niestety już początkiem sierpnia w internetach wyczytałem o akcji serwisowej. przedzwoniłem do dealera, żeby się umówić. Mieli zamówić części i działać. zanim części przyszły dostałem informację, że to jednak nie wystarczy i żebym poczekał na docelowe rozwiązanie. I tak czekam już trzeci miesiąc...
Mam nawinięte 9000km, właściwie na zwykłej hybrydzie (autostrada + miasto), spalanie ok 7l/100km.
Skrzynia CVT? Całkiem dobrze pracuje, trochę przyzwyczajenia i nie ma wielkiego wycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powtorze sie z innego watku "Ja byłem na akcji serwisowej pod koniec sierpnia zrobili i przez miesiac nikt do mnie nie zadzwonil z serwisu ze problem nadal nie został rozwiazany (a ja samochod prawie codziennie ładowałem).
Gdyby nie dealer u ktorego kupowalem samochod (autokamag piła) to bym chyba do dzis nie wiedzial ze problem nadal istnieje, bo oczywiscie bemo szczecin u ktorych byłem na akcji serwisowej w dupie ma swoich klientow i nie informuje ze cos sie nie powiodło i nie nalezy ładowac auta.
Wczoraj ku mojemu zdziwieniu skontakował sie ze mna Ford polska i dostalem info ze w ramach rekompensaty ze nie moge ładowac pojazdu (teoretycznie juz przez miesiac) wysyłaja mi karte paliwowa na kwote 2220zł oraz mam 3 darmowe serwisy gwarancyjne? Jak zapytalem pania ile ta sytuacja rozwiazania problemu moze potrwac powiedziala mi ze max do 2 miesiecy - pożyjemy zobaczymy"
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 10:58   #30
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Mam nadzieję, że sytuacje z akumulatorami w PHEV rozwiążą szybko i wszyscy użytkownicy tej wersji będą zadowoleni. Trzymam kciuki
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.