Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2021, 20:16   #1
ispw
ford::beginner
 
Avatar ispw
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 14-11-2021
Skąd: Kętrzyn
Model: Kuga ST-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 18
Question Brak podświetlenia bagażnika

W nowo nabytej Kudze nie zapalała się lampka podświetlenia bagażnika. Wymontowałem oprawkę z przekonaniem, że trzeba wymienić żarówkę. I tu było zdziwienie, bo okazało się, że oprawka nie jest podłączona. Brakuje w „okolicy” kabelka z kostką do podłączenia. Mam pytanie czy w Fordach zdarzało się wkładanie takich „zaślepek”. A może ten kabelek "wpadł" gdzieś głębiej w zabudowę bagażnika. Może ktoś przerabiał taki przypadek. Jakich kolorów kabelków można się spodziewać w takim podłączeniu, bo chciałbym ewentualnie spróbować poszukać go w „okolicy” z pomocą kamery inspekcyjne, bo zwykłe oględziny nic nie dają.

ispw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2022, 19:22   #2
ispw
ford::beginner
 
Avatar ispw
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 14-11-2021
Skąd: Kętrzyn
Model: Kuga ST-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia bagażnika

Jak udało mi się ustalić do Kugi dołożony był w ASO, hak holowniczy. Zgodnie z instrukcją, jaką znalazłem w tym wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], by to uczynić, należy między innymi zdjąć boczną tapicerkę bagażnika. Podejrzewam, że przy okazji tych czynności ktoś "zgubił" kabelek. We wspomnianej instrukcji przy okazji demontażu tej tapicerki (pkt 2 i 1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jest odwołanie do innej instrukcji jak to zrobić. Może ktoś z kolegów dysponuję takim materiałem. Albo ma informacji jak te plastiki w miarę bezawaryjnie zdemontować (szczególnie jest to teraz istotnie gdy temperatury są niskie i wszelkie elementy plastikowe łatwo pękają).
ispw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2022, 19:54   #3
ispw
ford::beginner
 
Avatar ispw
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 14-11-2021
Skąd: Kętrzyn
Model: Kuga ST-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia bagażnika

Korzystając ze sprzyjającej aury oraz konieczności przeprowadzenia kabla do tylnej kamery rejestratora jazdy, rozebrałem nieco boczną tapicerkę. Oczywiście zaginiony kabelek się znalazł i już mam podświetlenie w bagażniku.
Dla zainteresowanych podpowiem, że demontaż należy rozpocząć od góry. Od pierwszej części z plastiku pod materiałową podsufitką. Punktem zaczepienia może być przestrzeń pod gumową uszczelką drzwi bagażnika. Ten element plastikowy szczepiony jest z kolejnym plastikowym obiciem bagażnika i dalej jest już materiałowe obicie. W moim przypadku te elementy odchodziły dość sprawnie i ku mojemu zaskoczeniu bezstratnie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220323_122332.jpg (89.1 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20220323_122343.jpg (89.3 KB, 45 wyświetleń)
ispw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , oświetlenie , wymiana żarówek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.