Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2010, 23:01   #21
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

trochę było ale zostało przeczyszczone i założone z powrotem. i najgorsze jest to że nie wiem skąd te opiłki się biorą? wymieniałem dwu masę i teoretycznie nic tam nie powinno być :/

rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 23:10   #22
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

jeśli wymieniałeś niedawno to może źle wyczyścili obudowę po opiłkach ze starej dwumasy. albo wcale nie wyczyścili a wtedy opiłki będą zbierać się co chwilę. jak ostatnio wymieniałem swoją to opiłków zebrało się z pół szklanki.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 23:20   #23
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

szczerze tym razem tych opiłków było tak mało że zakłóceń nie powinno być wcale :/

zastanawiam mnie jedna rzecz. znajomy powiedział ze miał podobne problemy z magiczna sprężynka. doszło do tego ze zawór EGR przeczyścił i problem zniknął? już wyczerpują mi się pomysły jak te usterkę zlikwidować. bo jazda z tym problemem jest uciążliwa :/
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 14:37   #24
strazak36
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-01-2011
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo
Silnik: 1.8 B-G
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Jesli ktos moze napisac jak skonczyl sie ten problem z tymi bledami P0251 i P1211 mi wyskoczyla regulacja cisnienia wtrysku wyzsze/nizsze niz wymagane na pracujacym silnku i zawór regulacji dawki paliwa pompy wtryskowej A
przy mocnym wcisnieciu gazu wlaczyla sie wlasnie sprezynka i trzeba zjechac na bok wylaczyc silnik i po chwili jest wszystko w porzadku ale wystarczy sprobowac wyprzedzic autobus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jest to samo /niestety/ a samochodzik ani nie dymi ani nie dusi sie chodzi w porzadku /chociaz jesli to wazne kilka razy zauwazylem ze kontrolki i wskazniki przejechanych kilometrow jakby przygasal ale trwalo to tylko chwilke/jade w czwartek do mechaniora ma cos pomoc, moze do tego czasu ktos cos podpowieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak nie to opisze co z tym zrobilem i jaka kase trzeba sobie przygotowacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
strazak36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 15:06   #25
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Może to pomoże P0251
Objawy

- Light silnika (lub Service Engine Soon Uwaga Light)
Możliwe przyczyny
- Pompa paliwa
- Driver FCA Open
- Powrót Circuit Open z FCA do ECM
- Circuit Driver FCA zwarte zewnętrzne napięcie
- Circuit Powrót FCA zwarte zewnętrzne V
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 15:34   #26
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Ja miałem całkiem niedawno to! Skończyło się to na samym początku wymianą czujnika położenia wałka rozrządu, czujnika wału korbowego, filtra paliwa, czyszczeniem układu i naprawą wtrysków. Czujniki i filtr wymieniłem sam bo to dziecko nawet zrobi a cały układ zasilania robił mi Bosch. Koszt końcowy licząc to wszystko to 4000 zł. Ale można też taniej, i można zamknąć się w cenie 2000 zł
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 22:00   #27
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Cytat:
Napisał strazak36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli ktos moze napisac jak skonczyl sie ten problem z tymi bledami P0251 i P1211
sam błąd P0251 to problem z ciśnieniem w układzie wtrysku. powody przynajmniej te najważniejsze są dwa. pierwszy to wtryskiwacze nie trzymające ciśnienia i tu najprostszym rozwiązaniem jest sprawdzenie przelewów i jeśli są złe to wymiana zaworków we wtryskiwaczach albo pompa nie może dać odpowiedniego ciśnienia i po jej stronie jest usterka. ale niestety jeśli występuje dodatkowo błąd P1211 to już trochę gorzej bo raczej wskazuje to na układ pompy wysokiego ciśnienia (omyłkowo czasem nazywanej wtryskową). jeśli masz szczęście to będzie tylko padnięty regulator ciśnienia na pompie a jeśli nie masz to cała pompa pójdzie do wymiany.
tak czy inaczej przyda się dobry fachowiec od układów wtryskowych, który rzetelnie podejdzie do tematu a nie na skróty bo wtedy tylko koszty cię czekają.

na początek sprawdź ładowanie i akumulator skoro przygasają ci wyświetlacze bo one też potrafią być przyczyną problemów ze sprężynką

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 31-01-2011 o 22:05 Powód: Przepraszam , ale musiałem edytować. Już nie chcę więcej czytać Jego bzdur... Pzdr.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 23:03   #28
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Cytat:
Napisał sjenit3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet posiadam wszystkie wytyczne dane Fordów wyprodukowane w ostatnim dziesięcioleciu w raz ze wszystkimi parametrami poszczególnych układów el. zasilania itp w raz błędami. I jest to przedstawione inaczej.
Więc wrzuć to na Forum do działu Techniczne ABC. Podziel się swoją internetową wiedzą z innymi...
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 09:34   #29
strazak36
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-01-2011
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo
Silnik: 1.8 B-G
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Dzieki za podpowiedzi wiem przynajmniej czego sie trzymac przy rozmowie z mechaniorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. /tylko nie kazdy lubi jak klient sie wymadrzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum./ jak dowiem sie "czym to sie je " napisze pozdrawiam
strazak36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2011, 11:11   #30
strazak36
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-01-2011
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo
Silnik: 1.8 B-G
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

No i stalo sie to co podejrzewalem wtryski siedza 3 sztuki nie przeszly próby a jeden jest w bardzo dobrym stanie /troche dziwne/ pompa nie byla sprawdzana zakonczylo sie tylko na przegladzie wtrysku teraz decyzja czy naprawiac czy nie juz po mojej stronie mechanik twierdzi ze mozna byloby sprobowac zalozyc dobre uzywki i moze chwile by pochodzil /EJDR00101Z - 2S7Q-9K546-AH/ wtryski o takich numerach moze ktos mialby takie do opchniecia albo jakas info gdzie mozna byloby takie dostac? dzieki za wskazowki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
strazak36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kontrolka świec , kopcenie , mondeo , tdci , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.