Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2020, 22:14   #1
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Silniczek licznika zegarów - gdzie kupić ?

Witam
Podpowiecie gdzie moge kupić w Polsce taki silniczek ? Albo jakim modelem można go zastąpić ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda przy teście wskazówek zegara silniczek ładnie chodzi w całym zakresie, ale podczas jazdy autem jego wartość wzrasta, czasem podnosi się niżej czasami wyżej. Prawdopodobnie uszkodziłem go przy zdejmowaniu wskazówek celem przelutowaniu konektora, a może ktoś z forumowiczów tym dysponuje ? to siniczek poziomu paliwa, ale chyba wszystkie cztery są takie same.

Pozdrawiam

__________________
Regulamin $23
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 23:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Silniczek licznika zegarów - gdzie kupić ?

No... Dotarłeś głęboko...

Ja mam zdjęte zegary z mojego 2,0 tdci, bo zamieniłem je na inne - na sprawną używkę.
W moich wariowały chyba zegary obrotomierza i szybkościomierza, nie pamiętam już dobrze, bo wariowały kilka razy i zawsze pomagało mycie spirytusem tylnej płytki i gniazda wtyku. A tu... nie pomogło, więc próbowałem zdjąć wskazówki aby dostać się głębiej - ale za żadne skarby nie mogłem ich zdjąć z osiek. Nie chciałem po chamsku ich rwać bo mogłem coś połamać i bym został bez auta, więc zamontowałem zegary z powrotem i czekałem na zamówioną używkę. Potem zamieniłem całość, a stare - chyba - mam.
Chyba, bo wrzuciłem je do piwnicy, ale miałem tam włamanie i nie wiem dokładnie co zostało skradzione, ale chyba na stare zegary złodziej nie połasił się.

Odstąpię ci je za darmo, ale raczej nie chciałbym ich wysyłać. pakować, zamawiać kuriera lub łazić na pocztę. Nie mam za dużo czasu. Może ktoś będąc w Warszawie by je odebrał...

Niezależnie od wszystkiego powstaje pytanie czy przyczyna jest w tym silniczku - może być coś nie tak w układzie elektronicznym lub w wiązce czujnika i w czujniku. Tam się dzieją czasem dziwne rzeczy - kiedyś miałem sytuację, że paliła się rezerwa, a strzałka stała prawidłowo wysoko na pełnym zbiorniku. Zreperowało się... samo.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-07-2020 o 23:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 00:12   #3
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Silniczek licznika zegarów - gdzie kupić ?

Dzięki Wojtek, napisałem prywatną wiadomość, ciekawe jest, że test wskazówek działa w pełnym zakrsie bez zacięć na podejrzewanym silniczku poziomu paliwa, ale podczas jazdy kompletnie wariuje. Elektronik ,który przelutowywał złącze konektora ( co naprawiło z powodzeniem przerywanie prace zegarów) kazał mi znaleźć nowy - z tego co szukałem jest dostępny na chińskich portalach zakupowych za kilka $, ale zanim mi to prześlą minie z 2 miesiące.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez jarek1233 ; 26-07-2020 o 00:26
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.