Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2011, 12:42   #11
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Powershift zimą

W Powershift bez ESP pod byle górkę koła robią wiatraczek i jedziemy, ale do tyłu.
Nie wiem jak to wygląda w słabszym napędzie (TDCi 163), ale pewnie podobnie.
Na szczęście ESP niweluje tą wadę do 0. Myślę oczywiście o swoim modelu.


Ostatnio edytowane przez jacekzom ; 13-10-2011 o 12:44
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 13:17   #12
Emkuch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max; S-MAX Titanium S
Silnik: 2.5 T; 2.0T 240KM
Rocznik: 2006; 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Powershift zimą

dzięki Panowie za cenne rady. Opony mam dobre, wyłącznika ESP nie będę dotykał i mam nadzieję, że przetrwam do marca bez przygód. Gdyby Ford dawał w S-Maxie 4x4 to byłby to samochód dla mnie idealny a tak to gdy zbliża się zima z zazdrością spoglądam na Forrestery i tym podobne wózki.

Gdy miałem poprzedniego S-Maxa z manualem, to gdy nie mogłem gdzieś podjechać (np. w górach pod jakimś pensjonatem), to ustawiłem się tyłem i tyłem Maxiu wjeżdżał pod każdą górę. Niestety nie da się tego wykorzystać na normalnej górskiej drodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A z innej beczki - Titanium S jest dość mocno obudowane w okolicach przedniego zderzaka i wydaje mi się, że przez to prześwit jest mniejszy niż w przypadku mniej zbajerowanych modeli. Czy nie mieliście z tym problemu np. na śnieżnych koleinach albo na przysypanych parkingach ?
__________________
Fiesta 1.1 (MK 2), 2 x Focus 1.6 (MK 1), Mondeo 2.0 TDCI (MK 3), Focus 1.6 (MK 2), Focus 2.0 (MK 2), S-Max 2.5T (MK1), S-MAX 2.0 T 240 KM (FL)
Emkuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 13:32   #13
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U Forda wszystkie te systemy ukrywają się pod literkami ESP. Ja wiem z doświadczenia tyle co napisałem: opcja ESP włączona - nie podjadę, opcja ESP wylączona - podjadę.
to sprawdzcie czy nacisnienie przycisku esp off wylacza esp czy tc...a dopiero po kolejnym nacisnieciu esp...
esp na postoju nie dziala, i nie ma nic wspolnego z ograniczaniem momentu obrotowego przy ruszaniu, dziala dopiero gdy auto sie porusza, i auto wyczuje niezamierzona zmiane toru jazdy, zdaje sie ze dziala od ok 20-30km/h
bede sie upieral ze ESP to ESP, ABS to ABS a TC to TC
a wszystkie systemy bazuja na tym samym.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 13:35   #14
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Powershift bez ESP pod byle górkę koła robią wiatraczek i jedziemy, ale do tyłu.
Nie wiem jak to wygląda w słabszym napędzie (TDCi 163), ale pewnie podobnie.
Na szczęście ESP niweluje tą wadę do 0. Myślę oczywiście o swoim modelu.
Wydaje mi się, że moc nie ma znaczenia - jak jest lód, tylko tarcie i tutaj tdci163 jako cięższy powiniem mieć teoretycznie łatwiej
ale pewnie i tak w tym przypadku rozbija się wszystko o skrzynię. Nie mam automatu ale wiem, ze w niektórych można przełączyć na opcję zima żeby startował z 2 biegu.
w manualu wyłączenie esp (tc) umożliwia wyjazd z kopnego śniegu itd
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 14:11   #15
drtz
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Powershift zimą

co do esp - ostatniej zimy musialem dwukrotnie w sniegu wylaczac bo inaczej bym sie nie odkopal - system odcinal moc i nie bylo mowy o ruszeniu. u kumpla byl knefel na desce w wersji przedliftowej i na poczatku sie wkurzylem ze u mnie nie ma. ale pogrzebalem w menu i okazalo sie ze nie da sie normalnie - po lifcie trza na mundro - jelektornicznie wylaczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do automatu - w maxie nie mam (niestety) ale w poprzednich autach nie bylo zadnych problemow. no moze poza hamerykancem z poczatku lat 80tych ale to inna bajka i technologia - RWD i wtedy nawet zimowek nie bylo - wciskalo sie knefel "snow" redukujacy moc ale i tak byla jazda figurowa i zamiatanie zadem.
nie podjerzewam zeby z smaxie byly jakiekolwiek problemy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 14:35   #16
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Mam wrazenie, ze niektorzy nie dokonca rozumieja, co to jest ABS, ESP lub TC

TC - kontrola trakcji obniza moc do takiego poziomu by kola nie tracily przyczepnosc naprzyklad przy dodaniu gazu na slizkiej nawierzchni. (gaz do dechy ale obroty spadaja).

ESP - stabilizacja toru jazdy uzywa hamulcow do utrzymania toru jazdy - samochod nie wpada w poslizg lub jest z poslizgu wyprowadzany - lekkie przyhamowania kol roznych kol bez rzeczywistego hamowania

ABS - system zapobiegajacy zablokowania kol podczas gwaltownego hamowania - auta bez ABS wpadaja w poslizg wlasnie przez zablokowanie kol podczas hamowania.

Wiec. Jezeli cokolwiek sie wylacza, to wylacza sie TC - typowo stoi sie na swiatlach, chce sie poscigac, to wylacza sie kontrola trakcji (TC) by pozwolic samochodowi do wykorzystania pelnej mocy kosztem gorszej trakcji - samochod z wlaczona kontrola trakcji bedzie ignorowal pelny gaz i my z swiatel nie wystartujemy tak jak by sie chcialo. Poniewaz te dwa systemy sa scisle powiazane, ESP raczej nie jest wylaczane lub jego dzialanie jest wylaczeniem kontroly trakcji (TC) ograniczone - co to znaczy? Samochod mozna wprowadzic sztucznie w poslizg, natomiast w sytuacji krytycznej ESP i tak zadziala... Oczywiscie sa samochody, w ktorych mozna wylaczyc TC i ESP zupelnie lub mozna ich dzialanie zmieniac do woli. Ale to raczej nie jest przypadek rodinnych vanow.

Samochody potrafia czujniki TC wykorzystywac do szybkiej jazdy - system nazywa sie Torque Vectoring System (Ford) lub tez XDS (VW) i generalnie chodzi o elektroniczna szpere. Kiedy samochod skreca, TVS/XDS przyhamuja wewnetrzne kolo by nie tracilo przyczepnosci i samochod przejedzie zakret bardziej plynnie i szybciej...

Wracajac do sniegu - to wlasnie wylaczenie TC - kontroli trakcji pomaga wyjechac ze sniegu...

W FFIII mozna TC wylaczyc tylko przez menu komputera pokladowego. Aktywuje si po kazdym restarcie silnika.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 13-10-2011 o 14:38
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 14:37   #17
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Zapewniam wszystkich, a szczególnie otwierającego ten wątek użytkownika EB 240KM, że to auto świetnie jeździ w zimie, łyka wszystkie miejskie górki ale pod jednym warunkiem - ESP ON. Jest to ustawienie domyślne, aby wyłączyć trzeba pogrzebać gdzieś w menu.
Sam byłem zdziwiony, ale to auto nawet kilku metrów nie podjedzie pod moja górkę na osiedlu po śniegu bez ESP (dla próby sprawdzałem). To jest kwestia skrzyni i dużej mocy. Moje drugie auto Suzuki, manual 1.3 bez ESP nigdy nie miało kłopotu z podjazdem.
Altis -> Smaksie nie ma podziału na TC i ESP. Wyłącza się kompletnie ESP.

Ostatnio edytowane przez jacekzom ; 13-10-2011 o 14:41
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 14:40   #18
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Nie ESP, tylko TC jacek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 14:43   #19
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Altis -> Smaksie nie ma podziału na TC i ESP. Wyłącza się kompletnie ESP.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 14:49   #20
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Powershift zimą

To, ze jest jeden przycisk nie oznacza, ze jest to jeden system. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W Toyocie po wylaczeniu TRC (TC, ASR - jedna rzecz, inne nazwy), wylaczala sie kontrola trakcji i obnizalo dzialanie VSC (ESP). I tak na 100% jest tez w Fordach.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.