Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2022, 11:54   #51
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Też chciałbym wiedzieć :-D

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2022, 13:15   #52
Thomson1024
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2017
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Pamiętam sytuację kiedy w upalny dzień jechałem krótką trasę z włączoną klimą (która na starcie musiała sporo wychłodzić rozgrzane wnętrze), silnik jeszcze nie zdążył się dogrzać, a po zatrzymaniu słyszałem jak działa wentylator (i działał jeszcze chwilę po zgaszeniu silnika). Myślałem wtedy, że wentylator działa z uwagi na obciążenie klimy i pomaga odprowadzać nadmiar ciepła, co chyba ma sens. Ale czemu klima wpływa na obniżenie temperatury silnika nawet jeśli nie działa wentylator? Witchcraft...
Thomson1024 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2022, 15:38   #53
Thomson1024
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2017
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Udało mi się poobserwować zachowanie żaluzji. Do 99 st jest zamknięta. Przy 100 st lekko się uchyla a przy 101 otwiera się w całości. Samo jej otwarcie na postoju i biegu jałowym w temp ok 17 stopni wystarczyło żeby temp silnika spadła do 97 st bez konieczności włączania wentylatora. Niby ok, pewnie podczas jazdy efekt otwarcia żaluzji będzie jeszcze lepiej widoczny, ale zastanawiam się czy te 100 st to nie trochę za dużo? Czy żaluzja nie powinna się otwierać wcześniej?
Thomson1024 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2022, 08:11   #54
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Jedynym sensownym rozwiązaniem w 1.6 EB jest odpięcie wtyczki od tego wynalazku aby zaluzja była non stop otwarta. Korzyści jej działania są naprawdę znikome a negatywów dużo. Nie będę po raz kolejny rozpisywał się w temacie bo było już pisane wiele razy. Jeżdzę z odpiętą wtyczką już 3 lata. Temperatura czy po mieście czy w trasie to 86-90C. Silnik osiąga temperaturę roboczą również szybko. Błędów na desce brak. Jedynie widoczny jest po podpięciu pod komputer.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2022, 09:51   #55
Thomson1024
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2017
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zgadza się, można tak zrobić i może się zdecyduję. Mnie bardziej ciekawi jaki był tutaj zamysł inżynierów, którzy z jakiegoś powodu uznali, że temperatura 100 st jest 'normalna'. A może zapomnieli o przeprogramowaniu sterowania tą żaluzją przy okazji akcji serwisowej (w sensie że w ogóle tego nie ogarnęli, bo chyba marna szansa, że tylko u mnie ASO o tym zapomniało mimo, że soft aktualizowali)?
Thomson1024 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 13:07   #56
pazdanmichal
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Problemy z przegrzewaniem się forda focusa mk3 2011

Cześć!
W SKRÓCIE - temperatura silnika rośnie, wentylator chłodnicy się nie uruchamia zawsze, czasem działa czasem nie - klima przestaje działać, silnik się gotuje
SZCZEGÓŁOWO - Jestem tu zupełnie nowy więc przepraszam za pomyłki lub niejasności. Niedawno kupiłem forda focusa mk3, rocznik 2011 z silnikiem EcoBoost 1.6 182KM. Pojawił się jeden problem. Gdy jadę wolno, w korku, na zewnątrz jest wysoka temperatura to klimatyzacja najpierw przestaje działać, nastepnie temperatura silnika się rośnie (pokazuje się na pulpicie, wskazówka chodzi raczej ok), aż w końcu się przegrzewa silnik i muszę go natychmiastowo zgasić. Zauważyłem, że wynika to z tego że nie zawsze włącza się wentylator chłodnicy. Nie jest to błąd który się powtarza zawsze, czasem wentylator się włącza, ale jak już jest bardzo gorąco na drodze (asfalt i słońce) to nie włącza się.
Z góry dziękuję za pomoc!

Ostatnio edytowane przez pazdanmichal ; 15-09-2023 o 13:10
pazdanmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 13:13   #57
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,809
Domyślnie Odp: Problemy z przegrzewaniem się forda focusa mk3 2011

Wentylator musi się włączyć po włączeniu klimatyzacji na postoju. Jeśli nie, to uszkodzony obwód, moduł lub sam wentylator. Obowiązkowo wywaliłbym też żaluzję chłodnicy (jej działanie też trzeba sprawdzić).
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 13:26   #58
pazdanmichal
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Problemy z przegrzewaniem się forda focusa mk3 2011

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylator musi się włączyć po włączeniu klimatyzacji na postoju. Jeśli nie, to uszkodzony obwód, moduł lub sam wentylator. Obowiązkowo wywaliłbym też żaluzję chłodnicy (jej działanie też trzeba sprawdzić).
Cześć, dziękuję za pomoc. Wentylator włącza się na tym słabszym biegu jak jest klima, nie wystarcza to w korku. Nie włącza zawsze jak trzeba drugiego biegu, co prowadzi do przegrzania
Moduł był wymieniany przez poprzedniego właściciela
pazdanmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 13:37   #59
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,809
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

A jak wygląda praca żaluzji?
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2023, 13:54   #60
pazdanmichal
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-09-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Temperatura silnika, włączanie się wentylatora chłodnicy 1.6 ecoboost

Niestety nie zwróciłem na to uwagi. Mam również pytanie. Dzwoniłem do ASO, Pani powiedziała, że jej chłopak miał identyczny problem i problemem był czujnik temperatury płynu chłodniczego. Tylko że - ten czujnik wysyła do komputera informację o temp płynu i komputer uruchamia wiatrak chłodnicy. Pytanie jest takie - gdyby ten czujnik był wadliwy, to wskazówka na pulpicie by pokazywała prawdziwą temperaturę? czy to ten sam czujnik odpowiada za temp na pulpicie? Jeśli tak to chyba nie może być wadliwy, ponieważ tak jak mówię pokazuje się realna temperatura. A może jest osobny czujnik temperatury silnika i osobny płynu?
pazdanmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.