Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2009, 09:22   #11
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błąd katalizatora to trochę mało. Zapewne chodzi o błąd sondy lambda. Z drugiej strony opisywane przez ciebie objawy sugerują raczej problemy z zapłonem. Jedno może wynikać z drugiego - tzw. wypadanie zapłonów. Kiedy wymieniałeś ostatnio kable WN i świece? Filtr powietrza też pewnie ma już ponad 10 tyś km? Zacząłbym od filtra, kabelków i świec. Na świecach ustaw minimalny dopuszczalny odstęp elektrod.
I zmień gazowników. Odpowiedź z gatunku "te typy tak mają" oznacza mniej więcej "spadaj pan, nie znam się na tym".
Nie było tam zadnego błedu sondy lamba. Z Zapłonem nie ma problemów, swiece wymieniałem i filtr powietrza także, kable też wymieniałem -WIĘC OD TEJ STRONY JEST JAKNAJBARDZIEJ OK. Gazownicy mi wymienili wszystko przu okazji przeglądu. Po tej wymianie autko chodizło jeszcze lepiej i wtedy po wyukasowaniu błedu stało sie to co zawsze. Może sie mało znam na mechanice ale podstawy zznam i napewno filtr powietrza nie ma tu nic do rzeczy. Proszę o dalsze sugestie bo Twoje niestety są niepomocne. Ale dzieki

Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 09:26   #12
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Nie było tam zadnego błedu sondy lamba. Z Zapłonem nie ma problemów, swiece wymieniałem i filtr powietrza także, kable też wymieniałem -WIĘC OD TEJ STRONY JEST JAKNAJBARDZIEJ OK. Gazownicy mi wymienili wszystko przu okazji przeglądu. Po tej wymianie autko chodizło jeszcze lepiej i wtedy po wyukasowaniu błedu stało sie to co zawsze. Może sie mało znam na mechanice ale podstawy zznam i napewno filtr powietrza nie ma tu nic do rzeczy. Proszę o dalsze sugestie bo Twoje niestety są niepomocne. Ale dzieki
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 09:30   #13
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Cytat:
Napisał Marcin2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie lekceważ błędu i absolutnie nie deaktywuj żarówki, mnie kiedyś w escorcie 1.6 16V Zetec pojawiał się błąd - zbyt duży czas wtrysku - i okazało się że to jednak była wina złych ustawień sterownika lpg.
Jezeli Twój gazownik sobie z tym nie może poradzić to go zmień, w Krakowie można podjechać do Fugazzi - goście może tani nie są, ale raczej na robocie się znają.
Jaką instalacje użytkujesz?
Jeżeli to błąd katalizatora to może masz coś skopane z mieszanką paliwowo-powietrzną jaką silnik otrzymuje - może zawartość tlenu w spalinach jest poza zakresem i wywala błąd. Może dochodzi to tzw zapętlenia wtrysku. Wejdź na stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jest to forum dotyczące instalacji sekwencyjnej AC STAG, ale poruszają różne problemy związane z eksploatacją lpg.
Byłem teraz na przeglądzie i spaliny mi wyszły ok. GAZ mam BRC- więc dobre czesci. W Auto gaz KAr GAz na wzgórzami zesławickimi w hucie w krakowie montowałem, oni tam są od lat- jeszcze mój ojciec kiedys tam w polonezie montował.
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 09:32   #14
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Cytat:
Napisał mario15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem podobnie ale do zapalania kontrolki nie dochodziło, chociaż efekt był podobny jak u ciebie.Szarpał i dusił się zwłaszcza na zimnym silniku na Pb. A powód tego stanu się znalazł po zmianie gazownika, który wymienił mi dysze od gazu (dawały za bogatą mieszankę przez co komputer nie dawał rady tego skompensować na Pb)"Fachowcy" źle dobrali dysze gazowe i nie mogli potem poprawnie wyregulować instalacji.Polecam zmianę mechanika na kogoś kto ma o tym pojęcie bo to jest mój przypadek to tylko jedna z możliwości. Przejechane ok 60 000 km na LPG i zero problemów.
To szarpanie to mały problem, dzis mi nie szarpał, wole sie skupic na tej kontrolce bo to mnie denerwuje i z tym coś trzeba zrobić.
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 09:37   #15
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co za bzdury! Ortografia na poziomie 4 klasy, a wiedza techniczna jeszcze mniejsza. W instalacji powinien być emulator, ale pracy wtryskiwaczy. A sonda lambda nie czyta oktanów tylko mierzy nadmiar powietrza w mieszance.
Jak te swiece kable i filtry wymienilem, to co to można sprawdzić być?
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 09:42   #16
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Cytat:
Napisał Zwil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak te swiece kable i filtry wymienilem, to co to można sprawdzić być?
Zmniejsz odstęp elektrod na świecach na minimalny zalecany. Mieszanka na gazie ma inny współczynnik przenikalności elektrycznej.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 10:00   #17
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Cytat:
Napisał Marcin2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie lekceważ błędu i absolutnie nie deaktywuj żarówki, mnie kiedyś w escorcie 1.6 16V Zetec pojawiał się błąd - zbyt duży czas wtrysku - i okazało się że to jednak była wina złych ustawień sterownika lpg.
Jezeli Twój gazownik sobie z tym nie może poradzić to go zmień, w Krakowie można podjechać do Fugazzi - goście może tani nie są, ale raczej na robocie się znają.
Jaką instalacje użytkujesz?
Jeżeli to błąd katalizatora to może masz coś skopane z mieszanką paliwowo-powietrzną jaką silnik otrzymuje - może zawartość tlenu w spalinach jest poza zakresem i wywala błąd. Może dochodzi to tzw zapętlenia wtrysku. Wejdź na stronę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jest to forum dotyczące instalacji sekwencyjnej AC STAG, ale poruszają różne problemy związane z eksploatacją lpg.

CZESC.
Dzwoniłem do fugazzi, koles twierdzi ze moze wyregulowac i nic wiecej i wtedy sie zobaczy-mowi ze moze spróbowac wyregulowac ze auto moze np. 2 litry wiecej palic i zobaczymy co sie bedzie działo- ale ta odpowiedz tego faceta mnie nie przekonuje, bo to tez metoda prób i błedów,mówi ze moga to byc bledy mieszankowe, w sumie to go zagiołem pytaniem.Po co mam płacic za regulacje jak tam gdzie montowałem mam gratis bo na gwarancji, jeszcze jak ma mi wiecej palic to dziekuje, teraz mi 10 litrów gazu pali po miescie, wiec jest rewelacja. Mówil tez ze to ze sie swieci nie wpłynie na silnik i jakies przyszle usterki. a już mi głowa siwieje od tego tematu...
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 10:02   #18
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmniejsz odstęp elektrod na świecach na minimalny zalecany. Mieszanka na gazie ma inny współczynnik przenikalności elektrycznej.
Gazownicy mi to zrobia na gwarancji? Jak to sie robi?
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 10:51   #19
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Na gwarancji raczej nie, ale każdy mechanik zrobi to drobną opłatą. Jeśli masz szczelinomierz to sam sobie poradzisz. Musisz wykręcić świecę, ustawić na szczelinomierzu wartość minimalnego odstępu, wsunąć między elektrody, a następnie dogiąć zewnętrzną elektrodę tak aby szczelinomierz ciasno przesuwał się. Niestety nie wiem jaki ma być odstęp - mam diesla, ale możesz ustawić mniejszy o 0,1 mm niż jest teraz. Przy okazji zobaczysz jak wyglądają świece, czy nie są czarne.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 11:00   #20
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kontrolka silnika swieci po załozeniu gazu mimo kasowania błędu

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na gwarancji raczej nie, ale każdy mechanik zrobi to drobną opłatą. Jeśli masz szczelinomierz to sam sobie poradzisz. Musisz wykręcić świecę, ustawić na szczelinomierzu wartość minimalnego odstępu, wsunąć między elektrody, a następnie dogiąć zewnętrzną elektrodę tak aby szczelinomierz ciasno przesuwał się. Niestety nie wiem jaki ma być odstęp - mam diesla, ale możesz ustawić mniejszy o 0,1 mm niż jest teraz. Przy okazji zobaczysz jak wyglądają świece, czy nie są czarne.
Dzięki, sam nie będe dłubał, podjade do gazowników jakos zaniedługo i tak musze jechac na przegląd gwarancyjny to wtedy sie tych fachowców spytam o ten wątek.Swiece to były wymieniane z 12 tys km przejechanych temu.
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.