Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2013, 12:19   #1
Marcin1983pomorze
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Brusy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Zgrzytanie w automacie

Witam od paru dni jestem posiadaczem Forda Mondeo Mk4 Kombi z 2010r z automatyczna skrzynia biegów Powershift jest to mój pierwszy automat i nie bardzo wiem co i jak mianowicie wczoraj zauwazyłem ze gdy samochód redukuje biegi badz przy gwałtownym przyspieszeniu dziwnie zagrzyta zjawisko nie wystepuje cały czas i nie na kazdym biegu Auto ma przejechane 147000 km. czy moge sie liczyc ze sporym wydatkiem w razie powaznej usterki.Z góry dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-06-2019 o 23:21
Marcin1983pomorze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2013, 20:42   #2
Alexander25
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: mustang gts/taurus sho/grand marquis/taurus flex/zx4
Silnik: 5.0V8/3.2V6/4.6V8/3.0 V6/2.0
Rocznik: 95/95/92/05/05
Postów: 60
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Pierwsza rzecz. Poziom oleju w skrzyni. Kolejna rzecz jego stan. Następna to kiedy był wymieniony.
jak wszystko jest ok z olejem tzn jego stanem oraz parametrami to może być problem ze skrzynią. U mnie w mondeo mk3 problemy ze skrzynią zaczęły się gdy padły poduszki pod skrzynią a potem pod silnikiem. Ważne też jest odpowiednio dobrać olej. Musi być oryginalny fordowski zalecany przez producenta a nie żaden zamiennik. Na wszystko związane ze skrzynią automatyczną radzę brać fakturę. Powershift spokojnie powinna wytrzymać taki przebieg chyba, że ją katowałeś to wtedy się rozsypie. Skrzyń automatycznych się nie katuje chyba, że są przerobione do wyścigów i mają chłodnicę oleju.
Alexander25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 09:21   #3
Marcin1983pomorze
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Brusy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Witam no własnie nie wiem co i jak z olejem ani kiedy był wymieniany po swietach przyjedzie do mnie koles z komputerem i zobaczy czy cos jest nie tak nie nie katowałem skrzyni bo mam to auto od niecałego tygodnia jezdze spokojnie mam nadzieje ze to nic powaznego bo nie chciałbym sie zawiesc na pierwszym aucie w automacie autko nie kosztowało małych pieniedzy a tu taki zonk nagle czy wymiana oleju i filtra w tej skrzyni musi sie odbyc tylko w renomowanych warsztatach tzn ASO??
Marcin1983pomorze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 21:39   #4
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Podepnij samochód pod komputer, sprawdź czy nie ma błędów. Następnie wymień olej w skrzyni biegów (2 razy) tzn. raz pojeździj przez kilkaset km i znowu wymień ponieważ nigdy nie spuścisz go w 100% (fachowiec Ci doradzi)Olej powinno się wymieniac co 60 kkm. Nie wiem jak jest w powershifcie ale może być tak że filtr oleju jest nie wymienny......
Samochód jest na gwarancji...olej nie musisz wymieniać w ASO. Najlepiej znajdź fachowca od automatów na pomorzu.
Poniżej masz link do fachowców z okolic warszawy, jest tam forum, poczytaj, zadaj pytanie, na pewno odp, coś zasugerują

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 22:57   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Cytat:
Napisał misiekxyz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepnij samochód pod komputer, sprawdź czy nie ma błędów. Następnie wymień olej w skrzyni biegów (2 razy) tzn. raz pojeździj przez kilkaset km i znowu wymień ponieważ nigdy nie spuścisz go w 100% (fachowiec Ci doradzi)Olej powinno się wymieniac co 60 kkm.
Olej do tej skrzyni (6litrów) to wydatek minimum ok. 500zł, filtr oleju (owszem wymienny) to kolejne ponad 100zł.

Tak więc nie bardzo bym się rwał na kolejną wymianę po kilkuset kilometrach...

Wymianę oleju zrób w jakimś warsztacie niezależnym Ford - jeśli mają wykupiony dostęp do ETIS (a jeśli są na prawdę "niezależnym warsztatem Ford", to muszą mieć...) - to w ETISie jest procedura na wymianę oleju i na pewno dadzą to rade zrobić - żadna filozofia.

Ważne aby to robili właśnie zgodnie z procedurą a nie "na czuja i według doświadczenia" jak różni "fachowcy od ASB"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2013, 13:16   #6
Marcin1983pomorze
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Brusy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Witam Serdecznie wczoraj byłem u mechanika co ma jakis komputer z programem TEXA czy jakos tak i zadnego błedu nie wykazało postanowiłem zaczac od wymiany oleju i filtra koles w sklepie dzwonił do ASO i zamówił mi towar koszt 60 zł za 1 litr oleju i około 200 zł za filtr takze spory wydatek na dzien dobry około 600 zł po swietach jade wymienic wtedy zobaczymy czy cos pomoze jak nie to zdecyduje sie na wymiane skrzyni dzieki za odpowiedzi napisze czy problem znikł czy nie pozdrawiam i Wesołych SwiatGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin1983pomorze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2013, 23:58   #7
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej do tej skrzyni (6litrów) to wydatek minimum ok. 500zł, filtr oleju (owszem wymienny) to kolejne ponad 100zł.

Tak więc nie bardzo bym się rwał na kolejną wymianę po kilkuset kilometrach...

.
Chyba że tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W durashifcie filtra się nie wymienia.
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 00:06   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Cytat:
Napisał Marcin1983pomorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...koszt 60 zł za 1 litr oleju i około 200 zł za filtr ...
Olej za tani, filtr za drogi... Coś jest nie tak...
Tu masz wszystko o oleju i filtrze: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-04-2013 o 00:09
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 08:43   #9
Marcin1983pomorze
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Brusy
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

No kurcze nie wiem koles w sklepie zamawiał towar według numeru vin powiedział mi ze to oryginalny Forda.
Marcin1983pomorze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 09:31   #10
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Cytat:
Napisał Marcin1983pomorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam od paru dni jestem posiadaczem Forda Mondeo Mk4 Kombi z 2010r z automatyczna skrzynia biegów Powershift jest to mój pierwszy automat i nie bardzo wiem co i jak mianowicie wczoraj zauwazyłem ze gdy samochód redukuje biegi badz przy gwałtownym przyspieszeniu dziwnie zagrzyta zjawisko nie wystepuje cały czas i nie na kazdym biegu Auto ma przejechane 147000 km. czy moge sie liczyc ze sporym wydatkiem w razie powaznej usterki.Z góry dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.
Oprócz oleju i filtra (które w tej skrzyni powinny być wymieniane co 60 tys. km nawet według specyfikacji Forda) masz tam jeszcze dwumasę, której żywotność jest oceniana na ok. 150 000 - 160 000km.
Moim skromnym zdaniem zmiana płynu niewiele pomoże jeżeli skrzynia już zgrzyta. A biorąc pod uwagę, że jak piszesz dziwne dźwięki pojawiają się przy gwałtownym przyspieszaniu kierowałbym się właśnie na sprzęgło i dwumasę.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.