Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2023, 08:40   #1
sikor00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2016
Model: ESCAPE
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie zmiana licznika na virtual

Czy ktoś zmieniła zwykły licznik w Escape 2020- na virtual lub ten z dużym wyświetlaczem. Z czym się trzeba zmierzyć i jak dobrać licznik przy zakupie.
Proszę aby ktoś się podzielił doświadczeniem.

sikor00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 20:01   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Oczywiście że przetestowane, działa bez problemu. Nad tym autem burzliwe pracę trwają od jakiegoś pół roku i zostało dolozone już naprawdę dużo.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 12:47   #3
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Witam.
Jako świeżo upieczony posiadacz Forda Escape PHEV z licznikiem wirtualno-analogowym chciałbym się przyłączyć do tematu.
Czy jest możliwość wymiany tego licznika na wirtualny?
Czy musi być amerykański, czy może być od Kugi europejskiej?
Czy wymaga jakiegoś kodowania, czy wystarczy tylko zamontować nowy zestaw zegarów?
Z tego co wiem forscan ustawia przebieg tylko do "góry". Czy jest możliwość ustawienia przebiegu na same dziewiątki, a następnie przejechać 1 kilometr? Czy licznik zatrzyma liczenie? Czy się wyzeruje?
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 18:57   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy jest możliwość ustawienia przebiegu na same dziewiątki, a następnie przejechać 1 kilometr? ...
Tak. Wielu już tak zrobiło.
Każdy oddzielnie "ze zwiśniętą szczęką" stwierdził, że "palnął" jedną z większych głupot w swym życiu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do pozostałych kwesti - można założyć, może być EU lub USA, powinien być od PHEV i po założeniu bez kodowania w dzisiejszych czasach to jakoś tak "nic nie chce dzialać"
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 08:01   #5
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Dzięki za odpowiedź.
Dlaczego uważasz za głupotę, wymianę zegarów?
Licząc koszty na czysto wymiana kosztowałaby mnie ok. 1 tys złotych. (po oddaniu starego licznika i odjęciu kosztów nowych tarcz zegarów, które musiałbym kupić).
Prędkościomierz jest wyskalowany tylko w milach a tarcze w kilometrach kosztują ok. 260 zł za dwa kawałki plastiku.
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 08:36   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Dlaczego uważasz za głupotę, wymianę zegarów?...
Ciekaw jestem, który fragment mojego posta wyżej - przeczytany ze zrozumieniem - doprowadził Kolegę do tak intrygującego wniosku...
No chyba, że to "zrozumienie" mocno nadinterpretowałem...

BTW - aby się Kolega nie przemęczył - podpowiem, że dobrym zwyczajem forum jest cytowanie fragmentu postu, którego dotyczy odpowiedź...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-02-2023 o 08:39
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 10:30   #7
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Mi nie chodzi o "kombinowanie" na przebiegu. Tylko trudno będzie dostać zegary z przebiegiem 6 tys. km. Prawdopodobnie będzie większy i chcę ustawić do przebiegu w moim liczniku. Dlatego pytałem o sposób ustawienia, bo wiem, że forscan ustawia tylko do przodu.
Np we Fiatach jet tak, że po osiągnięciu maksymalnego przebiegu pokazują się kreski i żeby odblokować, trzeba jechać do serwisu.
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 11:07   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Dlatego kup zegary od kogoś, kto ma możliwość edytowania takiej opcji, albo kup "rynkowe" i oddaj do kogoś kto umie je zaprogramować poza autem.
Wtedy będzie tylko "włożyć i jeździć" i nie będzie innych nieprzyjemności związanych z wyłożeniem do auta "obcych zegarów z obcym przebiegiem".
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 13:49   #9
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Mam Licznik do kugi PHEV, przebieg to sprawa drugorzędna.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 14:01   #10
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: zmiana licznika na virtual

Cytat:
Dlatego kup zegary od kogoś, kto ma możliwość edytowania takiej opcji, albo kup "rynkowe" i oddaj do kogoś kto umie je zaprogramować poza autem.
Dziękuję za radę typu: "idź z tym do serwisu". Rozumiem, że Forum może służyć nakręcaniu biznesu, ale chyba nie o to chodzi, żeby ludzi odsyłać do mechaników różnej maści. Poza tym zlecającemu i wykonawcy przestawania licznika grozi do pięciu lat odsiadki. Dlatego wolę "zaryzykować" samemu i nie narażać kogoś na konsekwencje karne. Mam zdolności manualne i forscan nie jest mi obcy. Dlatego chciałem uzupełnić swoją wiedzę (z korzyścią dla innych).
Równie dobrze można poradzić każdemu przy problemach z samochodem "idź z tym do mechanika", ale wtedy forum staje się miejscem ludzi wzajemnej adoracji i różnych narcyzów próbujących moralizować i imponować swoją pseudo widzą, a konsekwencji kończy się poradą: oddaj do serwisu. Podobnie jest na Forum innej marki (z siedmioma latami gwarancji). Tam większość porad jest typu: oddaj samochód do serwisu, poszukaj mechanika, oddaj do warsztatu. Wtedy takie Forum traci rację bytu, bo można to znaleźć u prof. GOOGLE.
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.