Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2016, 19:30   #1
Mikkonen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-09-2007
Skąd: Starachowice
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Witam serdecznie.
Mam problem z fabrycznymi czujnikami parkowania w C-MAXie 2007r (lift) 1.6 TDCI. Od jakiegoś czasu występuje ciągły pisk, i miganie przycisku na desce co sygnalizuje awarię. Co jakiś czas czujniki się "odblokowują" i działają, czasami odblokują się na 3 sekundy i potem znów pisk awarii, po chwili działają i znów pisk... Sposobem "na ucho" zdiagnozowałem, że przerywa tylny lewy czujnik. Objawy wskazują, że coś po prostu nie łączy. Jest do nich w miarę dobry dostęp (mam garaż z kanałem). I teraz mam do Was trzy ważne pytania:
1. Jak zdemontować czujniki - co trzeba nacisnąć i w którą stronę pchać (na zewnątrz czy do środka)
2. Gdy już je wymontuję (wszystkie 4 z tyłu) czym przemyć styki ? Spirytus czy Kontakt S ? Czy płukać cały czujnik w jakimś płynie czy tylko wyczyścić jego styki ?
3. W razie stwierdzenia awarii samego czujnika, czy da się go dostać poza ASO ? Nigdzie nie spotkałem czujników do C-MAXa ani Focusa II, są do nowszych modeli a do tych ani śladu...


Nieaktualne. Poradziłem sobie sam z problemem.


Ostatnio edytowane przez Mikkonen ; 07-02-2016 o 11:50
Mikkonen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2016, 15:03   #2
Pabloula
ford::amateur
 
Imię: Ula
Zarejestrowany: 26-02-2016
Skąd: Łódź
Model: c-max
Silnik: 1,6dci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Witaj, mam taki sam problem z tymi czujnikami, tzn. po myjni jakiś czas działają, a jak przeschną to tylko pikająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz napisać jak sobie z nimi poradziłeś, jak je wydobyłeś na zewnątrz i i wszelkie inne rady które mogą mi pomóc.
Z góry dzięki
Pabloula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2016, 20:56   #3
cookie13
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Podłączam się do tematu- czy po przeczyszczeniu styków awaria została naprawiona? Bo nie wiem czy mam się za to sam zabrać czy oddać do mechanika / elektryka.
cookie13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 04:46   #4
Felipe84
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Swidnica
Model: Focus C MAX
Silnik: 1.6 benzyna 74 kw
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Witam.Podłączam się do tematu
Mam pytanie odnośnie czujników parkowania (tył i przód ). Podczas cofania dźwięk działa prawidłowo tylko jest bardzo cichy. Natomias przednie czujniki chyba nie działają ponieważ nie słychać żadnych dźwięków w samochodzie. Pozostawiając auto na zapłonie z włączoną kontrolka systemu parkowania każdy czujnik wydaje dźwięk tak jakby przeskakiwala w nim iskra. Co może być przyczyną cichego dźwięku oraz niedziałające przednie czujniki. Dziękuję bardzo.
Felipe84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 12:09   #5
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Cytat:
Napisał Mikkonen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie.
Mam problem z fabrycznymi czujnikami parkowania w C-MAXie 2007r (lift) 1.6 TDCI. Od jakiegoś czasu występuje ciągły pisk, i miganie przycisku na desce co sygnalizuje awarię. Co jakiś czas czujniki się "odblokowują" i działają, czasami odblokują się na 3 sekundy i potem znów pisk awarii, po chwili działają i znów pisk... Sposobem "na ucho" zdiagnozowałem, że przerywa tylny lewy czujnik. Objawy wskazują, że coś po prostu nie łączy. Jest do nich w miarę dobry dostęp (mam garaż z kanałem). I teraz mam do Was trzy ważne pytania:
1. Jak zdemontować czujniki - co trzeba nacisnąć i w którą stronę pchać (na zewnątrz czy do środka)
2. Gdy już je wymontuję (wszystkie 4 z tyłu) czym przemyć styki ? Spirytus czy Kontakt S ? Czy płukać cały czujnik w jakimś płynie czy tylko wyczyścić jego styki ?
3. W razie stwierdzenia awarii samego czujnika, czy da się go dostać poza ASO ? Nigdzie nie spotkałem czujników do C-MAXa ani Focusa II, są do nowszych modeli a do tych ani śladu...


Nieaktualne. Poradziłem sobie sam z problemem.
Odgrzewam temat. Jak bezpiecznie wyjąć czujnik parkowania? Jeśli sobie z tym poradziłeś to podziel się z innymi...

Bump:
Cytat:
Napisał Mikkonen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie.
Mam problem z fabrycznymi czujnikami parkowania w C-MAXie 2007r (lift) 1.6 TDCI. Od jakiegoś czasu występuje ciągły pisk, i miganie przycisku na desce co sygnalizuje awarię. Co jakiś czas czujniki się "odblokowują" i działają, czasami odblokują się na 3 sekundy i potem znów pisk awarii, po chwili działają i znów pisk... Sposobem "na ucho" zdiagnozowałem, że przerywa tylny lewy czujnik. Objawy wskazują, że coś po prostu nie łączy. Jest do nich w miarę dobry dostęp (mam garaż z kanałem). I teraz mam do Was trzy ważne pytania:
1. Jak zdemontować czujniki - co trzeba nacisnąć i w którą stronę pchać (na zewnątrz czy do środka)
2. Gdy już je wymontuję (wszystkie 4 z tyłu) czym przemyć styki ? Spirytus czy Kontakt S ? Czy płukać cały czujnik w jakimś płynie czy tylko wyczyścić jego styki ?
3. W razie stwierdzenia awarii samego czujnika, czy da się go dostać poza ASO ? Nigdzie nie spotkałem czujników do C-MAXa ani Focusa II, są do nowszych modeli a do tych ani śladu...


Nieaktualne. Poradziłem sobie sam z problemem.
Odgrzewam temat. Jak bezpiecznie wyjąć czujnik parkowania? Jeśli sobie z tym poradziłeś to podziel się z innymi...
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2018, 21:37   #6
Mikkonen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-09-2007
Skąd: Starachowice
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Jeśli mamy awarię czujników (cichy ciągły pisk i migająca kontrolka), robimy tak: Parkujemy, włączamy zapłon (bez silnika), włączamy czujniki, wychodzimy na zewnątrz, przystawiamy ucho do każdego. Ma cykać, w tempie 4-5 razy na sekundę (z pamięci mówię, nie ważna częstotliwość, ważne że ma cykać). U mnie cykały 3 z tyłu, jeden martwy. Na kanał. Czujniki wypychamy do środka uprzednio ściskając zatrzaski pod zderzakiem. Zamieniamy miejscami czujnik zdechnięty z dobrym. U mnie dalej nie cykał w tym samym miejscu, a więc wiązka. Wypiąłem wszystkie cztery, wypiąłem wiązkę (wtyczka jest zabezpieczona gumową uszczelą), wziąłem miernik, wykryłem przetarty przewód, zlutowałem, dodatkowo wyczyściłem styki i całe czujniki, poskładałem, działa do dnia dzisiejszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ważne: bez kanału raczej nie ma sensu się zabierać. Z kanału lub podnośnika dostęp do czujników i wiązki jest bezproblemowy. Nie mam doświadczenia z przednimi bo nie miałem tam awarii, ale pewnie wygląda to podobnie, czyli wspólna wiązka do wszystkich czterech.

Ostatnio edytowane przez Mikkonen ; 08-01-2018 o 21:40
Mikkonen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 19:40   #7
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Cytat:
Napisał Mikkonen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli mamy awarię czujników (cichy ciągły pisk i migająca kontrolka), robimy tak: Parkujemy, włączamy zapłon (bez silnika), włączamy czujniki, wychodzimy na zewnątrz, przystawiamy ucho do każdego. Ma cykać, w tempie 4-5 razy na sekundę (z pamięci mówię, nie ważna częstotliwość, ważne że ma cykać). U mnie cykały 3 z tyłu, jeden martwy. Na kanał. Czujniki wypychamy do środka uprzednio ściskając zatrzaski pod zderzakiem. Zamieniamy miejscami czujnik zdechnięty z dobrym. U mnie dalej nie cykał w tym samym miejscu, a więc wiązka. Wypiąłem wszystkie cztery, wypiąłem wiązkę (wtyczka jest zabezpieczona gumową uszczelą), wziąłem miernik, wykryłem przetarty przewód, zlutowałem, dodatkowo wyczyściłem styki i całe czujniki, poskładałem, działa do dnia dzisiejszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ważne: bez kanału raczej nie ma sensu się zabierać. Z kanału lub podnośnika dostęp do czujników i wiązki jest bezproblemowy. Nie mam doświadczenia z przednimi bo nie miałem tam awarii, ale pewnie wygląda to podobnie, czyli wspólna wiązka do wszystkich czterech.
Właśnie już jestem po diagnozie, takiej jak opisałeś, wychodzi na to że to czujnik, jeden z przodu, zamieniłem z innym działającym ( tykającym/cykającym ) i też działa, czyli wiązka jest ok, tylko czujnik walnięty. Mam kanał w garażu, także mam super dostęp do tylnych czujników, a ten który wysiadł znajduję się pod przednim reflektorem, także obejdzie się i bez kanału. Tylko lipa, jak wymienię bo nie są w kolorze nadwozia, a nowe są tylko czarne, więc chyba wymienię dwa na czarne, żeby to w miarę ok wyglądało, albo spróbuję czymś zamalować. A co do wymiany na nowy czujnik to jaki polecisz ?, bo znalazłem takie dwa, jeden za 50 zł drugi za 100 zł, przepłacać czy nie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez ChceMiecCMAXa ; 09-01-2018 o 19:41 Powód: poprawa błędów
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 05:00   #8
Mikkonen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-09-2007
Skąd: Starachowice
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Raczej przepłacać nie ma co, jeśli dedykowany do modelu to bierz najańszy. Kup sobie lakier w sprayu (może być podobny, nie będzie rzucać się i tak w oczy), zaklej czujnik taśmą malarską zostawiając tylko front plus 2-3mm rantu z boku odsłoniętego i pryśnij lakierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mikkonen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2018, 19:44   #9
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

ja kupiłem rok temu tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
działa do dzisiaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie problem pojawiał się i znikał aż w końcu padł czujnik na dobre. Same czujniki są nierozbieralne (wiem bo rozebralem) i jak się coś z nimi dzieje to najlepiej od razu wymienić gdyż każdorazowe załączanie się piszczenia informującego o uszkodzeniu czujników jest delikatnie mówiąc niemiłe dla ucha.
adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 10:33   #10
Felipe84
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Swidnica
Model: Focus C MAX
Silnik: 1.6 benzyna 74 kw
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - demontaż + czyszczenie wiązek

Witam. Co w przypadku gdy każdy z czujników "cyka" i tylne wydają dźwięk natomiast przednie już nie. Czy uszkodzony może być moduł może głośnik? Czy przednie czujniki mają swój oddzielny moduł z glosnikiem? Jeżeli tak to gdzie on się znajduje. Znajdę schemat w jakiejś instrukcji na Internecie? Z góry dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
Felipe84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.